بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

اختصاص 400 میلیون دلار اعتبار به صنعت کشتی‌ سازی خوزستان

مدیرکل صمت استان خوزستان اعلام کرد که 400 میلیون دلار اعتبار برای پرداخت تسهیلات به حوزه صنایع کشتی سازی خوزستان از محل صندوق حمایت از صنایع دریایی کشور اختصاص یافته است.

تین نیوز

مدیرکل صمت استان خوزستان اعلام کرد که 400 میلیون دلار اعتبار برای پرداخت تسهیلات به حوزه صنایع کشتی سازی خوزستان از محل صندوق حمایت از صنایع دریایی کشور اختصاص یافته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از مارین نیوز، حمیدرضا فلاح مدیرکل وزارت صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان، ضمن بیان مطلب فوق، گفت: توجه به اقتصاد دریا و کسب درآمد از این حوزه با توجه به ظرفیت های خوب استان، مد نظر این اداره کل و استانداری خوزستان است که به صورت جدی نیز دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه و رونق اقتصاد دریا مورد توجه دولت سیزدهم است، افزود: یک میلیارد دلار در صندوق حمایت ملی صنایع دریایی برای حمایت از صنایع مرتبط با دریا در نظر گرفته شده است.

مدیرکل صمت استان خوزستان با بیان اینکه ۱۸ واحد در حوزه صنایع کشتی سازی استان فعال هستند و ۳۸ واحد جدید نیز جواز تاسیس دریافت کرده اند، تاکید کرد: یکی از مکانیزم های حمایت از صنایع وابسته به دریا تقویت بازاریابی در این حوزه و استقرار صندوق ضمانت صنایع دریایی در استان است.

تخصیص چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از شرکت های دانش بنیان خوزستان

وی در ادامه اظهار کرد: سال گذشته طبق تفاهم نامه منعقد شده بین اداره کل صمت و پارک علم و فناوری استان یک هزار میلیارد ریال برای پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان استان تامین اعتبار شد.

تثبیت ۶۰ هزار شغل با اقدامات حمایتی از صنایع خوزستان

فلاح با تاکید بر اینکه اقدامات و پیگیری های خوبی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برای حمایت از صنایع در حال انجام است، افزود: طی سال جاری مشکلات و مسائل ۶۰۰ واحد تولیدی در ستاد تسهیل استان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و در همین راستا ۴۴۰ مصوبه نیز تصویب شد.

وی صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی در این کارگروه حل و ۶۰ هزار شغل نیز در همین راستا تثبیت شد.

تشکیل هشت هزار پرونده تخلف صنفی و تولیدی درخوزستان

مدیرکل صمت استان خوزستان با اشاره به انجام ۷۶ هزار بازرسی از بازار و واحدهای تولیدی استان در ۹ ماهه امسال، ادامه داد: در همین راستا هشت هزار پرونده تخلف تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی با بیان اینکه عمده ترین تخلف ثبت شده در این مدت قاچاق کالا و یا گران فروشی بوده، اظهار کرد: سامانه ۱۲۴ به صورت شبانه روزی شکایت های مردمی را ثبت و رصد می کند.

فلاح با بیان اینکه نظارت بر بازار به سمت هوشمندسازی در حرکت است، اضافه کرد: بسیاری از پرونده های بزرگ تخلف در بازار با بررسی سامانه "جامع تجارت" شناسایی شده است.

درگاه ملی صدور مجوز زمین به سرمایه گذاران در دست تهیه است

و با تاکید بر اینکه با استفاده از ظرفیت درگاه ملی مجوزها زمان صدور جواز تاسیس صنعتی به کمتر از ۲ روز رسیده، افزود: درگاه ملی صدور مجوز زمین به سرمایه گذاران نیز در دست ساخت است که اگر این درگاه تا پایان سال جاری راه اندازی شود فرآیند اعطای زمین به متقاضیان بسیار تسهیل و کوتاه می شود.

مدیرکل صمت استان خوزستان همچنین گفت: تاسیس چهار شهرک تخصصی در حوزه گیاهان دارویی، دارو، لوازم اداری و فولاد در استان تصویب شد، این شهرک ها به منظور توسعه تولیدات صنایع به صورت تخصصی راه اندازی می شوند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.