| کد خبر: 264131 |

صدور حکم تعطیلی برای 40 شرکت حمل و نقل کالا در خوزستان

در بخش شرکت‌های حمل و نقل کالا، برای ۴۰ شرکت حکم تعطیلی صادر شده و ۱۸۰ شرکت مشمول پرداخت جریمه نقدی و ۲۰ شرکت تذکر کتبی دریافت کردند.

تین نیوز

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از رسیدگی به پرونده تخلف ۳۰۵ شرکت حمل و نقل کالا و مسافر در استان خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، محمد جولانژاد اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون تخلف ۲۶۰ شرکت حمل و نقل کالا و ۴۵ شرکت مسافری استان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: در بخش شرکت های حمل و نقل کالا، برای ۴۰ شرکت حکم تعطیلی صادر شده و ۱۸۰ شرکت مشمول پرداخت جریمه نقدی و ۲۰ شرکت تذکر کتبی دریافت کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: همچنین در این زمینه ۲۰ شرکت حمل و نقل کالا نیز تبرئه و ملزم به رعایت ضوابط شده اند.

جولانژاد ادامه داد: در حوزه شرکت های حمل و نقل مسافربری نیز از ابتدای امسال تاکنون براساس رسیدگی به پرونده های تخلف این شرکت ها، پنج شرکت تذکر کتبی دریافت کرده اند و ۲۰ شرکت مشمول جریمه نقدی و ۲۰ شرکت نیز تبرئه شده اند.

وی عنوان کرد: عمده تخلف شرکت ها عدم پرداخت کرایه رانندگان است که در این زمینه تلاش می شود با رسیدگی به پرونده شکایات در این خصوص و دیگر حوزه ها شاهد کاهش این تخلفات باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: بر اساس ماده ۱۲ آیین نامه حمل بار و مسافر، تخلفات شرکت ها و موسسات حمل و نقل جاده ای شامل عدم رعایت مفاد و شرایط آیین نامه در کمیسیون ماده ۱۲ و همچنین به استناد قانون الزام شرکت ها و موسسات ترابری جاده ای مبنی بر استفاده از صورت وضعیت مسافری و بارنامه، به تخلفات ارجاع شده در کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی می شود و با توجه به نوع دفعات و تکرار تخلفات نسبت به لغو موقت اعتبار برگه فعالیت از یک ماه تا یکسال اقدام می شود.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.