بازدید سایت : ۲۶۱۲۰

بهره‌ برداری و آغاز عملیات اجرایی ۵۹ هزار میلیارد ریال سرمایه‌ گذاری در بنادر خوزستان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از آماده سازی ۲۶ پروژه سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی به ارزش ۵۹ هزار میلیارد ریال برای بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی در بنادر استان همزمان با هفته دولت خبر داد.

بهره‌ برداری و آغاز عملیات اجرایی ۵۹ هزار میلیارد ریال سرمایه‌ گذاری در بنادر خوزستان
تین نیوز

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از آماده سازی ۲۶ پروژه سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی به ارزش ۵۹ هزار میلیارد ریال برای بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی در بنادر استان همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، ابوطالب گرایلو  با اشاره به جزییات این پروژه ها اظهارکرد: عملیات اجرایی بخشی از این پروژه ها با مشارکت بخش خصوصی آغاز و یا به بهره برداری می رسند.

وی ادامه داد: جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر استان خوزستان همواره یکی از اولویت های این اداره کل به منظور توسعه زیرساخت ها و روساخت های بندری و رونق فعالیت های بازرگانی است.

گرایلو با اشاره به اینکه ایجاد مشوق های لازم و همچنین فراهم کردن زیرساخت های مناسب برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در بنادر استان رهاوردی است که دولت سیزدهم به آن شتاب داده است افزود: بخش مهمی از این پروژه ها در محدوده عملیاتی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) قرار دارد که برآورد سرمایه گذاری های انجام شده توسط بخش خصوصی در آن بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد ریال است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان مهم ترین پروژه های آماده بهره برداری را شامل فاز اول پروژه احداث پایانه مکانیزه غلات شماره چهار بندر امام خمینی(ره)، گازرسانی به مجتمع بندری امام خمینی(ره)، احداث مرکز تسهیلات دریافت زائدات کشتی ها، برق رسانی به مکنده های غلات و طراحی و ساخت ۱۲۰ فروند بویه پلی اتیلن اقیانوسی عنوان کرد.

وی همچنین از انعقاد تفاهمنامه سرمایه گذاری و بهره برداری از پایانه غلات شماره یک و همچنین پایانه مواد معدنی بندر امام خمینی(ره) در ایام هفته دولت خبر داد و افزود: مجموع سرمایه گذاری احداث این ۲ پروژه، ۲۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده که برای ۳۵۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح کرد: در این ایام نیز عملیات اجرایی احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی، انبارهای نگهداری کالاهای صادراتی و دیوار پیرامونی بنادر امام خمینی(ره)، شادگان و سجافی آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه ها فرصت های شغلی پایداری را در بنادر استان فراهم کرده اند افزود: تعداد قابل توجهی از این پروژه ها در حوزه زیرساختی با هدف تسهیل تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و همچنین پشتیبانی از زنجیره محصولات صادراتی کشور احداث شده اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اذعان به اینکه هشت هزار میلیارد ریال برای احداث پروژه های عمرانی و توسعه ای در بنادر تابعه استان از جمله بنادر آبادان، خرمشهر و شادگان با هدف رونق اقتصاد دریامحور و کسب و کار محلی از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی اختصاص داده شده است یادآورشد: احداث شبکه برق رسانی و اتصال فیبر نوری بندر شادگان به طول ۱۴ کیلومتر نیز همزمان با ایام هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

گرایلو همچنین مجموع سرمایه گذاری پروژه های اداره بنادر و دریانوردی خرمشهر ۲ هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۱۹۰ نفر عنوان کرد و افزود: پروژه های آماده بهره برداری اداره بنادر و دریانوردی آبادان نیز در مجموع به ارزش چهار هزار و ۴۰۵ میلیارد ریال برآورد شده که ۳۶۵ فرصت شغلی ایجاد کرده است. همچنین احداث اسکله هزار تنی، انبار کالا، تعمیرات راه دسترسی، ساختمان آتش نشانی بندر اروندکنار و تعمیرات اساسی محوطه سازی در چویبده از جمله اهم آنها به شمار می آید.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.