بازدید سایت : ۳۵۸۹۲

افزایش ۲۰ درصدی ورود وسایل نقلیه به خراسان رضوی

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی گفت: میزان ورودی استان از روز بعد اربعین تا ساعت ۲۴ شب گذشته بیش از یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۷۵۴ نفر بوده که در مقایسه با سال گذشته به لحاظ تعداد وسیله نقلیه ۲۰ درصد و تعداد مسافر ۱۴ درصد رشد داشته است.

افزایش ۲۰ درصدی ورود وسایل نقلیه به خراسان رضوی
تین نیوز

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی گفت: میزان ورودی استان از روز بعد اربعین تا ساعت ۲۴ شب گذشته بیش از یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۷۵۴ نفر بوده که در مقایسه با سال گذشته به لحاظ تعداد وسیله نقلیه ۲۰ درصد و تعداد مسافر ۱۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی جعفر شهامت امروز چهارشنبه 22 شهریور ماه 1402 در ششمین نشست خبری قرارگاه عملیاتی زائران دهه آخر صفر ویژه کمیته حمل و نقل در پایانه مسافربری امام رضا(ع) شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برای دهه پایانی صفر رصد دائم و پیوسته و برنامه ریزی های انجام شده از بیش از ۳ ماه قبل شروع شده است، پس از اربعین ایام دهه پایانی صفر و خیل عظیم زائران به مشهد را شاهد هستیم، حدود ۱۵۰ هزار زائر پیاده در راه مشهد هستند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ادامه داد: میزان ورودی استان از روز بعد اربعین تا ساعت ۲۴ شب گذشته بیش از یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۷۵۴ نفر بوده که در مقایسه با سال گذشته به لحاظ تعداد وسیله نقلیه ۲۰ درصد و تعداد مسافر ۱۴ درصد رشد داشته است، که میزان ۷۱.۸ درصد با خودروی شخصی، ۱۲.۴ درصد با حمل ونقل عمومی جاده ای، ۱۰.۷ درصد ریلی و ۵.۱ درصد هوایی وارد مشهد شدند.

پیش بینی ترافیک در برخی مسیرها

شهامت افزود: پیش بینی این است در مسیر چناران- مشهد در روز ۲۲ شهریورماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ و ۲۳ شهریورماه ساعت ۱۶ تا ۱۹ و هم چنین در مسیر مشهد- چناران در روز ۲۴ شهریورماه ساعت ۱۷ تا ۲۰ و ۲۵ شهریورماه ساعت ۱۵ تا ۱۹ ترافیک سنگینی داشته باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی با بیان این که در اربعین امسال ۶۱ درصد رشد سرویس دهی از مبدا مشهد داشتیم، گفت: این افزایش به این دلیل بود که توزیع زمانی و مکانی خوبی برای اعزام زائران با اتوبوس در مشهد انجام شد، اوج خروج زائران از مشهد از ظهر روز شهادت امام رضا(ع) از ساعت یک تا ۹ شب خواهد بود.

او ادامه داد: برآورد ما این است در مشهد به بیش از ۲۷۶۰ دستگاه اتوبوس برای سرویس دهی نیازمند داشته باشیم که هزار و 100 دستگاه در استان وجود دارد، هزار دستگاه توسط ناوگان فوق العاده سایر استان ها، ۳۵۰ دستگاه توسط ناوگان کمکی اتوبوسرانی مشهد و ۴۰۰ دستگاه توسط اتوبوس های کمکی جوان سیر ایثار تامین خواهد شد، از ظهر امروز پیش فروش بلیت های برگشت شروع شده است و طی ۲۴ ساعت آینده دنبال این هستیم ۵۰۰ دستگاه سرویس به مقاصد مختلف باز شود.

شهامت تصریح کرد: در سال جاری در حوزه اتوبوسی از ۱۱ استان هدف، هر استان ۲ نفر نماینده مستقر می شوند تا با افزایش ناوگان از استان های دیگر به ما کمک کنند، ۴۰ نفر نیروی ناظر در پایانه برای پیگیری امور مستقر هستند، برای بازگشت زائران پیاده قطار برگشت برای مسیر نیشابور، ایستگاه نقاب و مسیر سرخس پیش بینی شده و سایر مسیرها نیز با کمک اتوبوسرانی مشهد و شرکت جوان سیر خدمت رسانی می شود.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی افزود: در صورت نیاز اتوبوس های برون شهری تا ظهر روز شهادت امام رضا(ع) تدارک دیده شده است، روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریورماه افزایش سنگین خروجی را از مشهد داریم و حداقل روزانه دو هزار دستگاه اتوبوس دپو و به کارگیری می شود.

1233 کیلومتر آسفالت شد 1800 کیلومتر نیازمند بهسازی است

او با اشاره به این که در یک سال اخیر تا روز گذشته ۱۲۳۳ کیلومتر راه را بازسازی کردیم، تصریح کرد: ۱۸۰۰ کیلومتر راه دیگر هنوز نیازمند بهسازی است. بیش از ۹۵۰ هزار تن آسفالت در این یک سال در راه های استان کار شده است. فشار سنگینی روی محور مشهد- نیشابور- سبزوار بود که بیش از ۹۰ درصد بازسازی این محورها انجام شده و بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان ارزش روز این اقدامات است.

شهامت افزود: در حوزه ایمنی بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه خیز و خط کشی جاده ها در سال مالی ۱۴۰۱ هزینه و بیش از سه هزار کیلومتر در ۲ و ۳ ماه اخیر خط کشی شده است، ۱۲ هزار تابلوی راه نیز بازسازی، نوسازی و نصب شده اند، استراحتگاه ها، نمازخانه ها و موکب های بین راهی نیز مورد رسیدگی قرار گرفته است، ۵۷ مجتمع خدماتی رفاهی، ۳۰ موکب ویژه در حاشیه کریدورهای منتهی به مشهد و ۳ ایستگاه پویش در کنار ۴۲۰ محل پذیرایی از زائران پیاده فعال هستند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی گفت: راه های استان در حد و اندازه زائران نیست و حتی از استان های مشابه پایین تر است، در سال گذشته در ۶ ماهه اول ۷۲ درصد راه های شریانی استان نیازمند بهسازی متوسط یا سنگین بودند، بنابراین در استان نهایت ۲۸ درصد راه سالم وجود دارد، ما در استان ۱۲ هزار راه داریم که سه هزار کیلومتر شریانی بوده و ۷۲ درصد آن ها دچار مشکل است.

امسال طرح تحول بهسازی راه های استان کلید خورد

او ادامه داد: در سفر فروردین ماه دولت یکی از معضلات مطرح شده کیفیت راه های استان بود، بنابراین امسال طرح تحول بهسازی راه ها کلید خورد و از شهریور کار شروع شد. رکورد اجرای آسفالت با ۱۹ اکیپ همزمان را در استان داریم. در ۶ ماه اول امسال بیشترین حجم تولید و مصرف آسفالت در خراسان رضوی بوده است.

شهامت تصریح کرد: سری دوم نقاط حادثه خیز ۱۱۵ نقطه بود که برطرف شد، نقاط جدید ۳۰ نقطه است که اسفند سال گذشته ابلاغ شد، طراحی ۱۵ نقطه انجام شده، ۱۵ نقطه دیگر در حال طراحی است و در ۱۲ نقطه نیز در حال کار هستیم، ۲۸ کیلومتر روشنایی طولی و نقطه ای در جاده های استان اجرا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی در خصوص ایمنی زائران پیاده در جاده ها اظهار کرد: ۳۰۰ گشت پلیس با همکاری بسیج و فرماندهی انتظامی به کمک پلیس راه آمدند و در خدمت ایمنی هستند، دو هزار جلیقه در کاروان های پیاده توزیع، مسیر ملک آباد به مشهد یک طرفه و ۷ کیلومتر به پیاده راه زائران اضافه شده است.

او در خصوص افزایش قیمت بلیت اتوبوس گفت: همه ساله به منظور جبران بخشی از هزینه های اضافه تحمیل شده به ناوگان عمومی شامل خواب شب قبل، افزایش قیمت بلیت برگشت را داریم که امسال نیز حدود ۳۰ درصد است، برای کمک به رانندگان کمیسیون شرکت های حمل ونقل از ۱۵ به ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

شهامت افزود: رشد ترددهای اربعین از پایانه های مرزی کشور ۱۸ درصد بود، رشد ترافیک ما در روزهای اخیر ۲۴ تا ۲۹ درصد متغیر بوده است، پیش بینی حمل ونقل عمومی جاده ای ۲۰ درصد بوده که با حضور زائران افغانستانی و پاکستانی رشد ۲۵ تا ۳۰ درصدی قابل پیش بینی است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.