تشکیل صندوق پروژه مشارکت خصوصی برای تکمیل آزادراه حرم تا حرم

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه تکمیل پروژه آزادراه حرم تا حرم اولویت دولت است، گفت: صندوق پروژه مشارکت خصوصی برای تکمیل آزادراه حرم تا حرم تشکیل شد.

تشکیل صندوق پروژه مشارکت خصوصی برای تکمیل آزادراه حرم تا حرم
تین نیوز

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه تکمیل پروژه آزادراه حرم تا حرم اولویت دولت است، گفت: صندوق پروژه مشارکت خصوصی برای تکمیل آزادراه حرم تا حرم تشکیل شد.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، جلسه بررسی و پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به مشهد مقدس در ایام شهادت امام رضا (ع) و تشکیل کارگروه زیارت، به ریاست محسن منصوری معاون اجرایی رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری درباره پیگیری تکمیل هر چه سریعتر آزادراه حرم تا حرم و همچنین راه اندازی قطار سریع السیر تهران - مشهد برگزار شد.

  محسن منصوری در این جلسه، تکمیل پروژه آزادراه حرم تا حرم را از اولویت های مهم دولت دانست و گفت: رئیس محترم جمهور تاکید بسیاری بر تکمیل پروژه مذکور دارد. بنابراین ضرورت دارد این جلسات تا حصول نتیجه و تأمین اعتبار به صورت ماهانه تشکیل شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور با تاکید بر حضور بخش خصوصی در پروژه آزادراه حرم تا حرم، افزود: دستگاه های متولی باید با برنامه های کارشناسی نسبت به ترسیم مسیر کوتاه تر یا اصلاح واریانت برای احداث آزادراه ظرف یک ماه اقدام کنند.

  منصوری در ادامه افزود: همچنین با توجه به اهمیت پروژه لازم است که صندوق  مشارکت مردمی نیز تشکیل شود؛ البته در صورت لزوم نسبت به اخذ مجوز خاص برای تأمین منابع اقدام خواهیم کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: لازم است سازمان برنامه و بودجه نسبت به تخصیص کامل سهم خود برای پرداخت به پروژه آزادراه حرم تا حرم در اولین فرصت اقدام کند و نسبت به فروش اوراق مشارکت دولتی جهت تأمین مالی این پروژه بررسی لازم را انجام دهد.

 منصوری ادامه داد: همچنین استانداری خراسان، زمین مناسب جهت اخذ مصوبه مولدسازی، به منظور تامین منابع آزادراه را شناسایی و اعلام نماید.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه پروژه آزادراه حرم تا حرم یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی تاریخ کشور است، افزود: اتمام این پروژه به ۸۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی در مورد پروژه قطار سریع السیر تهران- مشهد هم گفت: مساله حمل و نقل برای تسهیل زیارت دارای اولویت است. بنابراین کارگروهی ۵ نفره متشکل از معاونت اجرایی، شرکت راه آهن، وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه و استانداری خراسان باید نسبت به رصد دائم موضوع و پیگیری وظایف محوله در جلسات تا حصول نتیجه اقدام کنند.

معاون اجرایی رئیس جمهور در پایان به توسعه طرح های عمرانی اطراف حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: به منظور ساخت پارکینگ از وزارت کشور مجوز لازم برای فروش اوراق مشارکت بافت فرسوده اخذ خواهد شد.

اجرای آزادراه حرم تا حرم در مهر ماه سال ۸۹ با هدف اتصال قم به خراسان رضوی از مسیر استان سمنان در دستور کار قرار گرفت. پروژه ای که در سال ۸۹ با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) شروع ودر سه قطعه تعریف شد، قطعه نخست قم تا گرمسار، قطعه دوم گرمسار تا سمنان و قطعه سوم سمنان به مشهد آزادراهی با مسافت ۹۸۰ کیلومتر که ۲۲۳ کیلومتر آن در جغرافیای خراسان رضوی واقع شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.