بازدید سایت : ۴۱۰۲۸

تعیین تکلیف ۴۰۰۰ دستگاه خودرو و ۲ هواپیمای توقیفی

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه در سال جاری برخی اموال در اختیار سازمان مربوط به دهه ۶۰ مورد رسیدگی قرار گرفته است، گفت: امسال بیش از ۴۰۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۲۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت توسط سازمان اموال تملیکی از طریق فروش در سامانه برخط تعیین تکلیف شده است.

تعیین تکلیف ۴۰۰۰ دستگاه خودرو و ۲ هواپیمای توقیفی
تین نیوز

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه در سال جاری برخی اموال در اختیار سازمان مربوط به دهه ۶۰ مورد رسیدگی قرار گرفته است، گفت: امسال بیش از ۴۰۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۲۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت توسط سازمان اموال تملیکی از طریق فروش در سامانه برخط تعیین تکلیف شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، عبدالمجید اجتهادی در نشست خبری اظهار کرد: اقدامات خوبی از سوی هر سه قوه در بخش اموال تملیکی صورت گرفته است. در سفر اخیر رئیس جمهور به استان هرمزگان اعلام شد که در دو سال گذشته برخی کالاها مربوط به دهه ۶۰ تعیین تکلیف شد. به جرأت می توان گفت در مراکز نگهداری، کالاهای سنواتی را نداریم.

وی افزود: بیش از ۹۷ درصد فروش اموال تملیکی از طریق مزایده های الکترونیک یا حراج الکترونیک انجام می شود. موضوع جمع آوری کالاها در سازمان اموال تملیکی با شفافیت انجام می شود. از ابتدای سال ۱۴۰۲ هیچ حراج حضوری انجام نشده و فروش از طریق حراج بر خط خرده فروشی انجام شده است.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تاکید کرد: بیش از ۱۸۰ مرحله حراج برخط خرده فروشی انجام شده که در روز ۲۲ بهمن در ۲۲ استان حراج برخط صورت گرفت. طبق مصوبات دولت امکان حضور و شرکت همه آحاد جامعه حتی کارکنان دولت در این حراج ها وجود دارد و هیچ واسطه ای در این بین قرار ندارد. بنابراین همه خریدها از نوع مصرفی است.

اجتهادی تصریح کرد: طبیعی است که یک سری مشکلات در فروش اموال وجود دارد، اما مهم است که در بستری شفاف این عرضه انجام می شود. در سال ۱۴۰۲ سازمان اموال تملیکی مقام نخست را در موضوع اقدامات برجسته در بین دستگاه های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی به خود اختصاص داد.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه رشد ۱۰۹ درصدی در تعیین تکلیف کالاهای در اختیار را داشتیم، گفت: این کالاها رای مرجع رسیدگی کننده به کالاهای قاچاق را می خواهد و باید مجوزهای مختلف را از سازمان های مختلف اخذ کند. طبیعی است که اگر این دستگاه ها تعامل نداشته باشند، این توفیقات برای سازمان ایجاد نمی شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۱۶۶ درصد نسبت به سال گذشته اعاده متروکه ها را داشتیم. بیش از ۴۰۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۲۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت را تعیین تکلیف کردیم. سعی مان بر این بوده که از ضوابط تخطی نکرده باشیم. سال گذشته دو فروند هواپیما و تعدادی قطار تعیین تکلیف شد. امیدواریم کلیه خودروهای سواری تا پایان سال جاری تعیین تکلیف شوند.

اجتهادی گفت: سازمان اموال تملیکی از یک سازمان زیان ده به یک سازمان سودده تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات در زمینه تعیین تکلیف خودروهای سواری و سنگین از طریق دستگاه های مربوطه و پلاک خودروها صورت گرفته است. این خودروها قبلا شمارش شده اما از سال  ۱۳۹۷ به بعد بحث ثبت سفارش اینها را نداشتیم که در قانون بودجه ۱۴۰۲ این موضوع مورد رسیدگی قرار گرفت. این خودروها در حال حاضر در بازار هستند و مشکلی وجود ندارد. برخی خودروهای آمریکایی به لحاظ ملاحظات سازمان عرضه نشده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.