بازدید سایت : ۳۸۹۸۹

شهرداری اراک پیگیر خرید اتوبوس های برقی است

شهردار اراک گفت: با بررسی شرکت های خودروسازی تولیدکننده اتوبوس های برقی، پیگیر برقی سازی ناوگان حمل ونقل عمومی هستیم.

تین نیوز

شهردار اراک گفت: با بررسی شرکت های خودروسازی تولیدکننده اتوبوس های برقی، پیگیر برقی سازی ناوگان حمل ونقل عمومی هستیم.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا،علیرضا محمودی اظهار کرد: در حال حاضر امکان استفاده از اتوبوس های برقی در شهر اراک در حال بررسی است و امید می رود با توجه به اینکه دانش تولید اتوبوس های برقی در کشور نوین است، شهرداری اراک از شهرداری های پیشگام در خرید اتوبوس های برقی باشد.

وی با اشاره به سفر فشرده کاری دو روزه به پایتخت به همراه رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر و مدیر اداره حقوقی و امور قراردادهای شهرداری افزود: در جریان این سفر کاری از شرکت های خودروسازی تولید کننده اتوبوس های برقی، بازدید به عمل آوردیم.

شهردار اراک خاطرنشان کرد: توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی از موضوعاتی است که در دوره ششم شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری به آن توجه ویژه شده است.

محمودی تاکید کرد: با توجه به وضعیت آلودگی هوا و ضرورت استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی با سوخت پاک، این شهرداری در حال بررسی و پیگیری برای خرید اتوبوس های برقی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخص های عدالت اجتماعی، تحول در حوزه حمل ونقل عمومی است، تصریح کرد: در کنار توسعه ناوگان حمل ونقل، کمک به حفظ محیط زیست از دیگر جنبه هایی است که شهرداری را بر آن داشته است که به سمت استفاده از ناوگان حمل ونقل با سوخت پاک حرکت کند.

شهردار اراک گفت: در جریان بازدید از شرکت های خودروسازی ایران خودرو، زرین خودرو، عماد خودرو، کارمانیا و شرکت شتاب زیرمجموعه گروه خودروسازی مپنا و سازمان صنایع دفاع، توانایی این شرکت ها در تولید اتوبوس های برقی، مشخصات فنی، وضعیت قیمتی و خدمات پس از فروش اتوبوس ها مورد بررسی قرار گرفت.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.