| کد خبر: 246432 |

گزارش پرواز های داخلی کشور تا پایان تیر ۱۴۰۱؛

افزایش ۴۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در چهارماهه سال جاری

بررسی آمار پروازهای داخلی در تیرماه سال جاری نشان می دهد که اعزام پذیرش مسافر از فرودگاه های کشور افزایش ۴۲ درصدی داشته است و مسیر تهران-مشهد پرترددترین مسیر پروازی داخلی است.

تین نیوز

بررسی آمار پروازهای داخلی در تیرماه سال جاری نشان می دهد که اعزام پذیرش مسافر از فرودگاه های کشور افزایش ۴۲ درصدی داشته است و مسیر تهران-مشهد پرترددترین مسیر پروازی داخلی است.

 به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بر اساس گزارش منتشر شده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، پرترددترین مسیر در پروازهای داخلی در تیرماه ماه سال ۱۴۰۱ مسیر تهران- مشهد با تعداد ۹۴۴پرواز بوده و بیشترین نشست و برخاست داخلی در تیرماه سال جاری در پنج فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز و کیش انجام شده است.

 بالاترین نشست و برخاست با افزایش ۳۰/۵۵ درصدی متعلق به فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران و پس از آن مشهد با ۲۰/۱۸، شیراز با ۷/۵۹، اهواز ۵/۲۲ و کیش ۴/۵۲ درصد است. در این زمینه کمترین نشست و برخاست متعلق به فرودگاه های بم، ماکو، بندر لنگه و سنندج با ۰/۰۹ درصد بوده است.

افزایش اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار در تیرماه

بر اساس گزارش شرکت فرودگاه ها؛ کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها در تیرماه  ۱۴۰۱نسبت به ماه مشابه سال گذشته  در اعزام و پذیرش مسافر ۲۶ درصد و ارسال و پذیرش بارو پست ۴۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

همچنین بر اساس آمار پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت درچهارمین ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال گذشته در اعزام و پذیرش مسافر ۱۷ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۲۶ درصد افزایش وجود داشته است.

طبق گزارش منتشر شده پروازهای چهار فرودگاه اختصاصی ( کیش، قشم، چابهار، ماکو) درتیر ماه سال جاری  نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۲۳ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر۷ درصد و ارسال و پذیرش بار و پست ۸ درصد افزایش وجود داشته است.

طبق آمار، کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در اولین ماه تابستان ۱۴۰۱نسبت به ماه گذشته در ارسال و پذیرش بار و پست ۴درصد افزایش وجود داشته است.

پنج فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز و کیش دارای بیشترین نشست و برخاست پروازهای داخلی

طبق آمار، در چهارمین ماه سال جاری حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز، کیش، اصفهان، تبریز، بندرعباس و آبادان انجام پذیرفته است.

بر اساس گزارش منتشر شده در تیر ماه ۱۴۰۱ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای داخلی به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز، کیش، تبریز، اصفهان، بندرعباس و آبادان انجام شده است.

 مسیر مهرآباد- مشهد پرترددترین مسیر پروازی داخلی

در این ماه مسیر مهرآباد- مشهد با تعداد ۹۴۴ پرواز، پرترددترین مسیر در پروازهای داخلی و بیشترین مسافر نیز در مسیر مشهد به مهرآباد گزارش شده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه ها در مورد نحوه توزیع  پروازها در ساعات شبانه روز و نیز روزهای هفته درتیر ماه امسال در۲۴ ساعت شبانه روز، اوج پروازها درساعت ۶ صبح و در روزهای هفته اوج پروازها در روزهای چهارشنبه بوده است.

افزایش ۴۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در چهارماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته

 کل پروازهای فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در چهار ماهه سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در اعزام و پذیرش مسافر ۴۲ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۵۳ درصد افزایش داشته است.

طبق آمار در پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در چهارماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل  در اعزام و پذیرش مسافر ۳۴ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۴۱ درصد افزایش وجود داشته است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه ها، پروازهای چهار فرودگاه  اختصاصی در چهارماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در اعزام و پذیرش مسافر۲۶ درصد و ارسال و پذیرش بار و پست ۲۸ درصد افزایش داشته است.

درتیر ماه ۱۴۰۱  نشست و برخاست های مسافری در فرودگاه کرمان با متوسط ۱۹۲ مسافر درهر پرواز و در فرودگاه پارس آباد مغان با متوسط ۱۹ مسافر در هر پرواز بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل  می شوند.

در تیرماه سال جاری،۳۳ درصد از پروازهای  برنامه ای شرکت های هواپیمایی داخلی، دارای تاخیر بودند و همچنین در همین مدت، متوسط زمان تاخیر پروازهای تاخیردار ۹۸ دقیقه است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید