بازدید سایت : ۳۸۹۸۹

شناور ۶۰ ساله بویه‌گذار مهر نوسازی و عملیاتی شد

شناور استراتژیک بویه گذار مهر با ۶۰ سال قدمت، توسط متخصصان داخلی و با بهره گیری از ظرفیت دانشگاهی کشور در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اعتباری معادل ۱۶۰ میلیارد ریال نوسازی و وارد چرخه عملیاتی دریایی شد.

شناور ۶۰ ساله بویه‌گذار مهر نوسازی و عملیاتی شد
تین نیوز

شناور استراتژیک بویه گذار مهر با ۶۰ سال قدمت، توسط متخصصان داخلی و با بهره گیری از ظرفیت دانشگاهی کشور در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با اعتباری معادل ۱۶۰ میلیارد ریال نوسازی و وارد چرخه عملیاتی دریایی شد.

به گزارش تین نیوز از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمد نظری معاون فنی و نگهداری این اداره کل اظهار کرد: شناور استراتژیک بویه گذار مهر با اعتباری معادل ۱۶۰ میلیارد ریال با اتکا بر توان متخصصان داخلی و بهره گیری از ظرفیت دانشگاهی کشور در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) نوسازی و وارد چرخه عملیاتی دریایی شد.

وی افزود: کشتی بویه گذار مهر با ۶۰ سال قدمت از جمله شناورهای استراتژیک و مهم در حوزه ایمنی دریانوردی است که با توجه به ضرورت حفاظت و صیانت از تجهیزات استراتژیک دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در داک یارد مجتمع بندری امام خمینی (ره) تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت.

نظری نوسازی بخش های مختلف شناور مذکور مشتمل بر تعویض ورق، بازسازی دکوراسیون، بازسازی سیستم برق و الکترونیک را از مهم ترین بخش های تعمیرات عنوان کرد و گفت: به منظور نصب دیزل همزمان با تعمیرات زیرآبی شناور، محاسبات اولیه مهندسی و طراحی به این منظور بر اساس الزامات مؤسسه رده بندی انجام شد.

وی تأمین دو دستگاه دیزل رانش، دو دستگاه ژنراتور و باز کردن و خروج ۴ دستگاه دیزل قدیمی را از مراحل دیگر این فرآیند تعمیراتی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: افزایش ضریب ایمنی در هنگام ارائه خدمات کمک ناوبری در حوزه بنادر جنوب، حفظ آماده به کاری شناور استراتژیک و افزایش قابلیت اطمینان تجهیزات از اهم اهداف این تعمیرات به شمار می آید.

معاون فنی و نگهداری با اشاره به اینکه انجام تعمیرات اساسی و زیرآبی شناورها مطابق با الزامات دریانوردی در یک بازه زمانی ۵ ساله و در دو نوبت ۲.۵ سال انجام می گیرد، تشریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی با تأمین بودجه مناسب به منظور تقویت توان و ظرفیت بنادر کشور، افزایش ضریب ایمنی دریانوردی و ایمنی جان خدمه شناورها همواره به این مهم اهتمام ویژه دارد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.