| کد خبر: 258910 |

احداث مرکز مسافری و گردشگری دریایی کشور در هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اینکه بزرگترین مرکز مسافری و گردشگری دریایی کشور در استان هرمزگان ایجاد می‌ شود، گفت: در این پروژه سه طرح توسعه بندر شهید حقانی، اسکله بندر نخل ناخدا و جزیره هرمز، مدنظر قرار گرفته است.

تین نیوز

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اینکه بزرگترین مرکز مسافری و گردشگری دریایی کشور در استان هرمزگان ایجاد می‌ شود، گفت: در این پروژه سه طرح توسعه بندر شهید حقانی، اسکله بندر نخل ناخدا و جزیره هرمز، مدنظر قرار گرفته است.

به گزارش تین نیوز از سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس‌نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اینکه بزرگترین مرکز مسافری و گردشگری دریایی کشور در استان هرمزگان ایجاد می‌ شود، گفت: در این پروژه سه طرح توسعه بندر شهید حقانی، اسکله بندر نخل ناخدا و جزیره هرمز، مدنظر قرار گرفته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اینکه بزرگترین پروژه گردشگری و مسافری دریایی کشور در استان هرمزگان در دستورکار قرار گرفته است، ‌اظهار داشت: پروژه مذکور در قالب ۳ طرح متفاوت شامل طرح توسعه بندر شهید حقانی، طرح سرمایه‌ گذاری زیرساخت‌ های گردشگری و مسافری دریایی اسکله بندر نخل ناخدا و نیز طرح توسعه جزیره هرمز، مدنظر قرار گرفته است.

برنامه‌ریزی برای افتتاح پروژه با حضور رییس جمهور

عباس‌نژاد ادامه داد: طرح سه‌گانه مذکور با توافقنامه صورت گرفته بین سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت راه و شهرسازی و نیز استانداری هرمزگان در حال پیش‌برد و قرار بر این است تمامی پتانسیل‌ ها جمع شوند و در این سه طرح شاهد جذب سرمایه‌گذار و توسعه باشیم و در نهایت یکی از بزرگترین مراکز گردشگری و مسافری دریایی کشور ایجاد ‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اینکه خوشبختانه مراحل کار پیشرفته و طرح‌ها آماده شده است، ‌خاطرنشان کرد: مزایده و فراخوان شناسایی سرمایه‌ گذار انجام شده و در حال تنظیم اسناد پشتیبان ملی هستیم و امیدواریم در آبان‌ماه سال جاری با حضور رییس جمهور در استان هرمزگان، شاهد کلنگ‌زنی باشیم.

تخمین اعتبار پروژه بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان

عباس‌نژاد با بیان اینکه طرح سه‌گانه مذکور به منظور ایجاد بزرگترین طرح گردشگری و مسافری دریایی با تخمین بالای ۱۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، گفت: اعتبار این پروژه هم اکنون بیش از رقم تخمینی مربوطه بوده و طرح بسیار جامعی است که در راستای تحقق آن تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست.

وی ادامه داد: در مورد طرح توسعه بندر شهید حقانی تا اسکله پشت شهر پیش می‌ رویم که طرح جامع آن تهیه و به تصویب اولیه هیات عامل رسیده است و برنامه‌ ریزی کرده‌ ایم در شورای برنامه‌ ریزی استان نیز مصوب شود؛ در نهایت با انجام مطالعات، توسعه انجام می‌ شود و علاوه بر توسعه برنامه‌ریزی شده در طرح توسعه اصلی، سرمایه‌ گذاری در راستای ایجاد مارینا و گردشگری دریایی صورت می‌ گیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه امیدواریم این سه طرح در قالب یک پروژه با یکدیگر محقق شود، اظهار داشت: در بندر نخل خدا و جزیره هرمز زیرساخت‌ های اصلی تقریبا آماده است و مطمئن هستیم تا آبان ماه به اتمام ‌می‌ رسد اما طرح توسعه بندر شهید حقانی بستگی پیشرفت پروژه بر اساس طرح توسعه دارد که با سازمان و سرمایه‌ گذار در حال رایزنی هستیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟