| کد خبر: 253681 |

افزایش ترافیک و ارتقاء تاسیسات و تجهیزات بندری و دریایی

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح سیاست ها و رویکردهای این سازمان در جهت جهت تسهیل در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، گفت: افزایش ترافیک و ارتقاء تاسیسات و تجهیزات بندری و دریایی و نیز کاهش انتظار نوبت کشتی های تجاری از طریق ارایه خدمات بهینه، از مهم ترین اهداف ترسیم شده است.

تین نیوز

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح سیاست ها و رویکردهای این سازمان در جهت جهت تسهیل در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، گفت: افزایش ترافیک و ارتقاء تاسیسات و تجهیزات بندری و دریایی و نیز کاهش انتظار نوبت کشتی های تجاری از طریق ارایه خدمات بهینه، از مهم ترین اهداف ترسیم شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین یداللهی مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ایجاد فضای شفاف و برابر، جهت حضور متقاضیان سرمایه گذاری در بنادر، جذب سرمایه های داخلی و خارجی و استفاده از ظرفیت ها و  توانمندی های شرکت های دانش بنیان از طریق ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در جهت توسعه فیزیکی و غیرفیزیکی بنادر از جمله مهم ترین رویکردها، اهداف و سیاست های سازمان بنادر به جهت تسهیل در جذب سرمایه گذاری است، اظهار داشت: افزایش توان و ترافیک بندری و دریایی از طریق استقرار فعالیت های مبتنی بر تجارت از راه دریا و ارتقاء کارایی و بهره وری تاسیسات و تجهیزات بندری و دریایی از دیگر اهداف و سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی است.

ارتقای توان رقابتی منطقه ای

وی ادامه داد: در عین حال ارتقای توان رقابتی منطقه ای با توسعه و تکمیل بنادر و زیرساخت ها و تأسیسات بندری و نیز تامین تجهیزات مورد نیاز دریایی و بندری کشور در چهارچوب قوانین و مقررات حاکم بر مناطق ویژه اقتصادی بندری و آزاد تجاری-صنعتی از دیگر مواردی است که باید به آن اشاره کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: با توجه به جذابیت بخش خدمات در اقتصاد ایران و جهان و همچنین بر اساس مطالعه فضای بازار ایران و منطقه و بررسی روند آتی اقتصاد جهان، کماکان صنعت بندرداری دارای مطلوبیت و اهمیت ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

شرایط سرمایه گذاری بخش دولتی در بنادر مطلوب است

یداللهی با اشاره به اینکه طبق بسترسازی انجام شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی، شرایط سرمایه گذاری بخش دولتی در خور توجه بوده است، گفت: در این راستا رویکرد و استراتژی جذب سرمایه گذاری بخش غیردولتی در بنادر و تامین منابع مالی اجرای پروژه های زیرساختی و روساختی در بنادر از تقاضامحور به عرضه محور در حال تحول است.

وی همچنین به عنوان دیگر اهداف و رویکردهای سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه های داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت: تضمین کیفیت ارایه خدمات به کالاها در جهت تسریع عملیات بندری و دریایی، کاهش انتظار نوبت کشتی های تجاری از طریق ارایه خدمات بهینه، پشتیبانی از فعالیت های اقتصادی، تجاری، تولیدی و تبدیلی از دیگر اهداف و سیاست های تبیین شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی افزود: برقراری ارتباطات بازرگانی بین المللی و تحرک در اقتصاد منطقه ای، توسعه صادرات مجدد و افزایش سهم کشور از بازار ترانزیت کالا، شفاف سازی، تسهیل، تسریع و روان سازی در اجرای فرآیندهای بندری، بهبود تشریفات اداری مربوط در چارچوب الزامات توسعه دولت الکترونیک، اطلاع رسانی بهنگام طرح های سرمایه گذاری در جهت رقابت آزاد و رعایت اصل برابری حقوق سرمایه گذاران و توسعه متوازن بنادر از دیگر رویکردهای سازمان بنادر و دریانوردی در جهت تسهیل در جذب سرمایه گذاری است.

واگذاری پروژه های سرمایه گذاری

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی تاکید کرد: تلاش می شود از طریق واگذاری پروژه های سرمایه گذاری از روش های فراخوان مزایده عمومی و شناسایی سرمایه گذار، فضای برابر و رقابتی و شفافی شکل گیرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید