| کد خبر: 268857 |

فراهم کردن خطوط اعتباری برای بخش خصوصی

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دریانوردان تاکید کرد: باید با سیاست گذاری یکپارچه از فعالیت جزیره ای و موازی کاری دستگاه های مختلف در مسیر تحقق دریامحور جلوگیری کرد.

تین نیوز

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دریانوردان تاکید کرد: باید با سیاست گذاری یکپارچه از فعالیت جزیره ای و موازی کاری دستگاه های مختلف در مسیر تحقق دریامحور جلوگیری کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، آرمان جهان بیگلری درباره ضرورت تحقق سیاست های کلی توسعه دریامحور و اثر ویژه این سند بالادستی بر رشد اقتصاد ایران اظهار داشت: تحقق سیاست های کلی توسعه دریامحور امری بسیار ضروری است و با توجه به وجود پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی در شمال و جنوب ایران، باید با روش های مختلف همه تلاش خود را به کار گیریم و در راستای تحقق توسعه دریامحور گام برداریم.

تراز تجاری کشور باید بر مبنای دریا باشد

وی با تاکید بر اینکه باید تراز تجاری کشور بر مبنای توسعه دریامحور شود، عنوان کرد: اقتصاد ایران باید به سمت اقتصاد دریامحور سوق یابد و بتوانیم فعالیت های تجاری کشور را از مسیر دریا و با استفاده از ظرفیت های دریایی و بندری انجام دهیم.

اقدامات ضروری در مسیر تحقق توسعه دریامحور

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دریانوردان افزود: موارد متعددی در مسیر توسعه دریامحور باید مدنظر قرار گیرد؛ افزایش تعداد ناوگان دریایی، خدمات رسانی به کشتی ها، پیشرفت در حوزه کشتی سازی در منطقه و توسعه زیرساخت ها در بخش بنادر خشک به منظور رونق پسکرانه بنادر از مهم ترین مواردی است که باید به آنها توجه داشت تا شاهد رونق و پویایی در حوزه حمل ونقل دریایی و توسعه دریامحور باشیم.

بیگلری با اشاره به اینکه میانگین سنی ناوگان دریایی ایران افزایش یافته است و باید شاهد جایگزین شدن ناوگان باشیم، خاطرنشان کرد: ناوگان دریایی مهم ترین مساله در حمل ونقل دریایی به شمار می رود و هر چند که حدود ۳۰ سال می توان از این ناوگان استفاده کرد، اما باید بدانیم که نوسازی ناوگان مساله حیاتی برای حمل ونقل دریایی است.

جلوگیری از موازی کاری و اقدامات جزیره ای

وی در مورد ضرورت سیاست گذاری یکپارچه در مسیر تحقق توسعه دریامحور از سوی ارگان های مختلف، تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در مسیر تحقق دریامحور نقش اساسی و حاکمیتی دارد و باید به عنوان متولی اصلی فعالیت کند تا از موازی کاری و اقدامات جزیره ای پرهیز شود.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دریانوردان ادامه داد: نقش محوری و تولی گری سازمان بنادر و دریانوردی در مسیر تحقق توسعه دریامحور باید به صورت الزام آور باشد و در این راستا حتی نیازمند صدور مصوبه از سوی مجلس شورای اسلامی به منظور قانونی شدن فعالیت ها هستیم.

بیگلری در مورد ضرورت توجه به مقوله جذب سرمایه گذاری در توسعه دریامحور با توجه به بندهای ابلاغی، بیان داشت: سرمایه گذاری امری ضروری در مسیر توسعه دریامحور است و باید بتوان شرایط را برای حضور فعال بخش خصوصی فراهم کرد و با توجه به کمبود سرمایه و نقدینگی بهترین اتفاق فراهم آوردن خطوط اعتباری برای بخش خصوصی از منابع موجود است تا شاهد ورود بخش خصوصی در راستای توسعه ناوگان، توسعه بنادر و توسعه تجهیزات باشیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.