| کد خبر: 265654 |

سودآوری ۲۲ همتی بانک مسکن برای شبکه بانکی

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با پیگیری بانک مسکن در یکی از پرونده های بزرگ ابربدهکاران بانکی، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون درهم به نفع سیستم بانکی شد.

تین نیوز

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با پیگیری بانک مسکن در یکی از پرونده های بزرگ ابربدهکاران بانکی، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون درهم به نفع سیستم بانکی شد.

به گزارش تین نیوز از پایگاه خبری بانک مسکن، عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن در نشستی که در محل آن بانک برگزار شد با بیان اینکه پروژه قرچک بانک مسکن در کوتاه ترین زمان ممکن در سال جاری به اتمام رسید، گفت: این پروژه از این جهت حائز اهمیت است چرا که مورد تصدیق ریاست جمهوری کشور و وزرا قرار گرفت. علاوه بر این موضوع، پروژه ای که به گفته برخی مهندسان نیازمند ۱۵ ماه بود، با همت بانک مسکن ظرف یک ماه به اتمام رسید.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: شخصاً ۱۲ بار به صورت حضوری به قرچک مراجعه کرده و از نزدیک و به صورت جدی پیگیر این پروژه و تلاش همکاران خود بودم و این نشان دهنده این است که همکاران بانک ما در بانک مسکن در حوزه نهضت ملی مسکن می درخشند و پروژه قرچک به مثابه یک فرهنگ برای مهندسین ما درجهت تسریع در انجام پروژه ها شده است.

تشکیل ۳ معاونت جدید در بانک مسکن

وی تصریح کرد: انتظار می رود کوربنکینگ یا سامانه بانکداری متمرکز ما در کوتاه ترین زمان ممکن راه اندازی و طبق وعده همکاران ما در بخش فناوری اطلاعات بانک مسکن، امکان استفاده از نئوبانک ما در عید سال آینده فراهم شود.

حسینی با اشاره به تشکیل ۳ معاونت جدید در بانک اذعان داشت: معاونت سرمایه گذاری و اقتصادی امور شرکت ها، معاونت بین الملل بانک و معاونت بانکداری شرکتی در بانک ایجاد شد تا بدین طریق بتوانیم شعبه ارزی را فعال کنیم تا بدین طریق از طریق چرخش ارزی، چرخش ریالی برای بانک ایجاد شود؛ همچنین بتوان با شرکت ها برای جذب منابع مالی رایزنی کنیم.

مدیرعامل بانک مسکن تأکید داشت: بانک مسکن طی ۲ سال نزدیک به ۷۰ همت از منابع بانک را در قالب طرح \"نهضت ملی مسکن\" پرداخت نقدی کرده و این میزان در قیاس با پرداخت ۵۲ همت طرح مسکن مهر در ۸ سال بسیار چشمگیر است؛ بنابراین، هدف از راه اندازی معاونت بانکداری شرکتی ما جذب سپرده است تا از فشار نقدینگی وارد شده به بانک جلوگیری به عمل آید.

وی با اشاره به برنامه های بانک مسکن برای افزایش جذب سپرده های خود بیان کرد: اکنون با فعالان بزرگی مانند شرکت ملی مس، ایران خودرو و گروه صنعتی گلرنگ در حال مذاکره و عقد قرارداد هستیم. علاوه بر این موضوع، طبق آخرین صحبت هایی که با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار داشته ایم، خواهان افزایش سهم مسکن در بازار سرمایه هستیم. همچنین، از شخص ریاست جمهوری برای افزایش سرمایه بانک مسکن دستور گرفته ایم.

حسینی تصریح کرد: هدف گذاری کرده ایم که تا پایان سال جاری، بانک مسکن متفاوتی را خواهیم داشت و طبق صحبت های اخیری که با مسئولان وزارت راه و شهرسازی داشته ام، تأکید داشتم تا منابع مالی سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی وارد بانک مسکن شود و بدین طریق شاهد گردش مالی این بخش در بانک مسکن باشیم.

وی ضمن قدردانی از حوزه حقوقی بانک مسکن عنوان کرد: پرونده های مربوط به ابربدهکاران بانکی که ۱۳ سالی در دادگاه که مفتوح بودند، با پیگری های انجام شده بانک مسکن، رای قطعی صادر شده و نه تنها بانک مسکن بلکه تمام شبکه بانکی کشور از این رای ذینفع شده اند.

حسینی با بیان اینکه گروه عظام یکی از پرونده های شبکه بانکی است، ادامه داد: بعد از صدور رای به میزان یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون درهم محکومیت این گروه شده و به عبارتی ۲۲ همت به نفع سیستم بانکی شده است.

 قانون مدار کار می کنیم

وی با بیان اینکه ما قانون مدار کار می کنیم؛ تأکید داشت: شبکه بانکی نباید در کسب سهم از بازار دست به رفتارهایی خارج از قانون بزند و به نوعی خودزنی کند و با افزایش نرخ سود بانکی تعریف نشده، رفتارهایی خلاف قانون از بانک های کشور سر بزند.

حسینی بیان کرد: سامانه داشبورد مدیریتی بانک مسکن باید در اختیار همه همکاران ما در این بانک قرار گیرد و درخواست های مدیران شعب در یک فضای الکترونیکی به دست ما برسد.

مدیرعامل بانک مسکن در ادامه به منظور تکریم جایگاه کارمندان بانک به افزایش تفویض اختیارات خود در این بانک اشاره کرد و افزود: در فاز اول ۵۴ اختیار را به مسئولان زیرمجموعه های خود تفویض کردیم و درصدد این بودیم که به گونه ای نباشد که تمام اختیارات تنها به مدیرعامل ختم شود؛ همچنین اصلاحاتی در سیستم ارزیابی بانک انجام دادیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟