وضعیت حقوقی کارکنان وزارت راه و شهرسازی مناسب نیست

در حال حاضر وضعیت حقوقی کارکنان وزارت راه و شهر سازی خیلی مناسب نیست.

تین نیوز

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: تلاش ما بر این است که وضعیت معیشت پرسنل را بهتر کنیم زیرا در حال حاضر وضعیت حقوقی کارکنان وزارت راه و شهر سازی خیلی مناسب نیست.

به گزارش  تین نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد علی زهره ای در سفر یک روزه به کهگیلویه وبویراحمد در جمع خبرنگاران گفت: دو هزار و 200 نفر نیروی ایثارگر پرسنل مجموعه وزارت راه که به دلیل عدم جایگاه شغلی تعیین تکلیف نشده بودن، تبدیل وضعیت شدند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تقریبا احکام تبدیل وضعیت همه ایثارگران زیر مجموعه وزارت راه و شهرسای طی یک ماه آینده انجام شده، افزود: چند جلسه با سازمان استخدامی در این رابطه داشتم که مصوب شد از شغل های فریز شده، آزاد و در اختیار بچه های ایثارگر قرار دهیم.

وی تصریح کرد: در سیاست هایی ابلاغ شده توسط رئیس جمهور به وزارت راه و شهرسازی دو وظیفه اصلی نهضت ملی مسکن و نهضت ملی حمل و نقل را اعلام کردند که برنامه ریزی لازم در این خصوص انجام شود، که برای حصول این مهم نیاز به نیروی انسانی متخصص ، قوی و با انگیزه بالا داریم.

زهره ای با اشاره به اینکه سیاست وزارت راه و شهرسازی در سفرهای استانی ساماندهی نیروها و بررسی مشکلات پرسنل است، افزود: مجموعه وزارت راه و شهرسازی با 16 سازمان و زیر مجموعه دارای 100 هزار نفر نیروی انسانی است و برای ما نیروی شرکتی، قرار دادی و رسمی تفاوتی ندارد.

زهره ای با بیان اینکه بیشترین نیرو های ما قراردی و رسمی هستند افزود: نیروهای شرکتی آمارشان بالا نیست که در تلاش هستیم که بتوانیم مجوز استخدامی بگیریم ، تا با برگزاری یک آزمون داخلی و با یک حداقل نمره بصورت رسمی استخدام شوند .

معاون توسعه منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: در وزارخانه یک قرارگاه زدیم برای نیروی انسانی که وضعیت نیروی انسانی را در همه بخشهای سازمان ساماندهی کنیم و مشکلات را بررسی و حل و فصل کنیم.

زهره ای مهمترین دغدغه خود را وضع معیشت پرسنل وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: تمام تلاش ما بر این است وضعیت معیشت پرسنل را بهتر کنیم چرا که در حال حاضر وضعیت حقوقی کارکنان وزارت راه و شهر سازی خیلی مناسب نیست.

زهره ای در ادامه عنوان کرد:  فوق العاده ویژه را برای یک بخشی از پرسنل عمل نکردیم و  فوق العاده خاص را مجلس فقط به راهداری داده که توقع است این را به همه پرسنل مجموعه وزارت راه تعمیم دهند، در این خصوص با نمایندگان سازمان استخدامی و مدیریت برنامه و بودجه صحبت کردیم که ظرف یکی دوماه آینده این مشکل را برطرف و احکام را اصلاح کنیم.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.