| کد خبر: 264723 |

افتتاح مترو پرند در هفته دوم آذر 1402 قطعی شد/ افتتاح پروژه های مسکونی پرند

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح مترو پرند در هفته دوم آذرماه خبر داد.

تین نیوز

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متروی پرند هفته آینده به بهره برداری می رسد و تمام نواقص آن برطرف شده است، افزود: طبق قانون، بانک ها باید ۲۰ درصد تسهیلات خود را به بخش مسکن تخصبص دهند. جریمه بانک های متخلف در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ معادل ۶۳ هزار میلیارد تومان بود که تاکنون هیچ مبلغی واریز نشده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز دوم آذر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با حضور در شهر جدید اندیشه، پروژه های مسکونی، تجاری و زیربنایی تکمیل شده این شهر جدید را افتتاح کرد.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این بازدیدها  در گفت وگو با خبرنگاران،  گفت: احداث شهر جدید اندیشه از دهه ۷۰ شروع شد و یکی از شهرهای جدید با کیفیتی است که در حال توسعه است.

بهره برداری از بیش از  ۹۸۰ واحد مسکونی مشارکتی در شهر جدید اندیشه

بذرپاش با بیان اینکه در طی این سال ها حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی در این شهر احداث شده و جمعیت مناسبی در این شهرها ساکن شده است، افزود: در جریان بازدید امروز از شهر جدید اندیشه بیش از  ۹۸۰ واحد مسکونی در مشارکت شرکت عمران شهرهای جدید، بانک مسکن و بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست های وزارت راه و شهرسازی تولید هرچه بیشتر مسکن است و یکی از نقاط هدف برای تولید مسکن، شهرهای جدید است. برنامه ریزی شده تا در کنار ساخت و عرضه بیشتر مسکن، مدیریت بازار مسکن نیز با عرضه بیشتر انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی  با بیان اینکه تا دهه فجر امسال تعداد قابل ملاحظه ای واحد مسکونی در سراسر کشور از جمله شهر جدید اندیشه در قالب مشارکتی به بهره برداری می رسد، افزود: بخشی از این پروژه ها در مشارکت شرکت عمران شهرهای جدید و بانک مسکن به بهره برداری می رسد.

بذرپاش توضیح داد: این سیاست در سایر شهرهای جدید سراسر کشور از جمله پردیس و سایر شهرهای استان تهران در حال برنامه ریزی و اجراست.

بذرپاش از دیگر برنامه های در حال اجرا را ایجاد شهرک های خصوصی عنوان کرد و گفت: در ایجاد شهرک های خصوصی مشارکت بیشتر بخش خصوصی مورد تاکید است و مقرر شده است با مدل های جدید و جذاب میزان مشارکت بخش خصوصی را در فرآیند تولید مسکن تقویت کنیم.

وی اظهار کرد: مشارکت بخش خصوصی در کیفیت ساخت و حجم و تعداد واحدها، تاثیر جدی دارد.

مجوز ایجاد چندین شهرک خصوصی تا پایان سال صادر می شود

بذرپاش با بیان اینکه ایجاد شهرک های خصوصی مراحل نهایی خود را طی می کند، گفت: مجوز یک شهرک خصوصی صادر شد و تا پایان سال مجوز تعدادبیشتری شهرک خصوصی صادر می شود.

متروی پرند هفته آینده افتتاح می شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متروی پرند هفته آینده به بهره برداری می رسد و تمام نواقص آن برطرف شده است، افزود: طبق قانون، بانک ها باید ۲۰ درصد تسهیلات خود را به بخش مسکن تخصبص دهند. جریمه بانک های متخلف در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ معادل ۶۳ هزار میلیارد تومان بود که تاکنون هیچ مبلغی واریز نشده است.

وی تصریح کرد: بانک هایی که از پرداخت تسهیلات مسکن استنکاف کردند جریمه شده و مکلف به پرداخت جریمه هستند.

وی در رابطه با واریز مبلغ  جریمه به صندوق ملی مسکن، با بیان اینکه در بانک مرکزی جلسات مختلفی برگزار شده و ارتباط مستمر با بانک مرکزی در حال پیگیری است، گفت: نماینده ای را برای این کار معرفی کرده ایم و یک نماینده را نیز  رئیس کل بانک مرکزی معرفی کرده است  تابا مذاکره هرجایی مشکل وجود دارد، برطرف شود.

بذرپاش افزود: هیچ بهانه ای در رابطه با عدم پرداخت جریمه توسط بانک ها پذیرفته نیست و این موارد به سازمان امور مالیاتی اعلام شده است. 

وی توضیح داد: عملکرد بانک ها بهتر شده است ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟