بازدید سایت : ۲۹۳۸۷

صدور مجوز برای ۳ هزار پرواز اربعین تا کنون

وزیر راه و شهرسازی بر تسهیل تردد زائران در سفرهای اربعین و رعایت ثبات قیمت و نظم در فروش بلیت سفرهای هوایی، ریلی و جاده ای تاکید کرد.

تین نیوز

جلسه هماهنگی سفرهای اربعین با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران تابعه به منظور بررسی اقدامات انجام شده برای تسهیل تردد زائران برگزار شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی،  در این جلسه محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشور با اشاره با اقدامات انجام شده در حوزه حمل ونقل هوایی برای پروازهای اربعین گفت: اقداماتی نظیر فروش پلکانی بلیت های هواپیما برای ثبات قیمت ها و جلوگیری از ایجاد بازار سیاه و سوداگری و همچنین عدم تجمع در شرکت های خدمات مسافری اجرا می شود.

وی همچنین از افزایش ظرفیت و تعداد پروازها برای سفرهای اربعین خبر داد و افزود: حجم عمده پروازها از هفتم تا ۲۰ شهریور ماه خواهد بود و به همین دلیل توزیع فرودگاهی را افزایش داده ایم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور قیمت بلیت رفت و برگشت هواپیما برای پروازهای اربعین را ۸ میلیون تومان اعلام کرد.

صدور مجوز برای ۳ هزار پرواز اربعین تا کنون

محمدی بخش خاطر نشان کرد: تا کنون ۳ هزار پرواز از ۲۷ مردادماه تا پایان شهریور مجوز دریافت کرده اند.

در نظر گرفتن پرواز پشتیبان برای پروازهای اربعین از دیگر اقداماتی بود که از سوی رئیس سازمان هواپیمایی کشور اعلام شد.

وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده با کشور عراق به ویژه فرودگاه های نجف و بغداد اظهار کرد: پروازهای باری برای انتقال امکانات مورد نیاز موکب ها، تجهیزات پزشکی و ... بدون محدودیت آغاز شده است.

محمدی بخش تاکید کرد: مسافران هوایی اربعین، به خرید بلیت هواپیما به صورت رفت و برگشت اقدام کنند.

وی افزود: فروش چارتری و توسط آژانس های هواپیمایی ممنوع شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: ۷۰ الی ۸۰ درصد پروازها به صورت فردی و ۲۰ الی ۳۰ درصد نیز برای پروازهای گروهی در نظر گرفته خواهد شد.

محمدی بخش تاکید کرد: کنسلی در پروازها نخواهیم داشت و هر مسافری که از پرواز خود جا بماند با پروازهای دیگر منتقل خواهد شد. سال گذشته بالای ۳۰۰ مورد مسافر جامانده داشتیم که با دیگر پروازها انتقال یافتند.

در ادامه رضا نخجوانی مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز با اشاره به تجهیز فرودگاه های کشور برای سفرهای اربعین اظهار کرد: امسال بجز فرودگاه امام خمینی(ره) ۲۴ فرودگاه  آمادگی کامل زیرساختی برای پروازهای اربعین دارند و بازدیدهای میدانی از این فرودگاه ها انجام شده است.

وی تاکید کرد: آسفالت پارکینگ های این فرودگاه انجام شده و ظرفیت برای پارک رایگان ۱۰ هزار خودرو فراهم شده است. 

انتقال رایگان مسافران از خرمشهر تا شلمچه به صورت ۲۴ ساعته

در ادامه این جلسه حسین موسوی معاون مسافری شرکت راه آهن به ارائه اقدامات انجام شده در ناوگان حمل ونقل ریلی برای سفرهای اربعین پرداخت و گفت: ایستگاه های راه آهن اندیمشک، اهواز، خرمشهر، شلمچه و کرمانشاه  آماده سازی و بهسازی شده اند و سکوهای دوم و سایه بان علاوه برنامه های فرهنگی مثل برپایی موکب و ... نیز ایجاد شده اند.

وی ادامه داد: سکو برای ریل باس در ایستگاه راه آهن خرمشهر آماده شده و خطوط نیز بازسازی شده است تا خط مستقیم میان خرمشهر تا شلمچه به صورت ۲۴ ساعته و رایگان و با فاصله ۱۵ دقیقه مسافران را جابه جا کند.

موسوی با اشاره به برقراری قطارهای فوق العاده در ایستگاه های راه آهن خرمشهر و شلمچه گفت: قطار ترکیبی کربلا نیز با هماهنگی انجام شده با کشور عراق دو سرویس قبل از اربعین خواهد داشت و مجموعا تا هفته اول مهرماه ۵ سرویس رفت و ۵ سرویس برگشت پیش بینی شده است.

معاون مسافری شرکت راه آهن در ادامه گفت: قطارهای خرمشهر را نیز از تاریخ ششم که اوج سفرهای اربعین است به ۳ برابر افزایش می دهیم.

اقدامات انجام شده در حوزه حمل ونقل جاده ای توسط خیراله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور ارائه شد که از جمله آن ها بهبود امکانات و افزایش ظرفیت پارکینگ ها در پایانه های مرزی و ... بود.

هماهنگی های انجام شده با تاکسی های اینترنتی و در نظر گرفتن بیش از ۲۰۰ هزار ناوگان حمل ونقل توسط این پلتفرم ها از دیگر اقدامات انجام شده برای سفرهای اربعین بود که در این جلسه مورد اشاره قرار گرفت.

در ادامه این جلسه سحر تاج بخش رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به نرم افزار موبایلی هوای اربعین برای پیش بینی وضع هوا در ۴ مسیر اصلی سفرها گفت: این پیش بینی ها ۱۰ روزه و برای عمده مقاصد و مرزهای زمینی سفرهای اربعین به صورت روزانه در خصوص دما، هوا، وزش باد و گردوخاک و در مرزهای مهران، خسروی، تمرچین و شلمچه انجام می شود.

تاکید بر جلوگیری از گران فروشی و تخلف در فروش بلیت سفرهای اربعین

در پایان، وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تسهیل تردد زائران در سفرهای اربعین و رعایت ثبات قیمت و نظم در فروش بلیت سفرهای هوایی، ریلی و جاده ای اظهار کرد: در نظر گرفتن پروازهای پشتیبان، جلوگیری از ایجاد بازار سیاه و فروش بلیت ها برای پروازهای اربعین و همچنین بهبود امکانات در پایانه های مرزی از مهم ترین اقداماتی است که باید در سفرهای اربعین به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.