بازدید سایت : ۳۱۰۷۳
بذرپاش؛

اقدام وزارت راه و شهرسازی برای شکست احتکار و سوداگری؛ ثروت آفرینی برای آیندگان با تکمیل کریدورهای کشور

وزیر راه و شهرسازی با اشاره با یکی از روش های در پیش گرفته شده در اجرای طرح نهضت ملی مسکن مبنی بر ارائه زمین به مردم برای ساخت واحدهای یک طبقه گفت: این اقدام بی سابقه در سالیان گذشته، تاثیر قابل توجهی در شکستن احتکار و سوداگری دارد.

اقدام وزارت راه و شهرسازی برای شکست احتکار و سوداگری؛ ثروت آفرینی برای آیندگان با تکمیل کریدورهای کشور
تین نیوز

وزیر راه و شهرسازی با اشاره با یکی از روش های در پیش گرفته شده در اجرای طرح نهضت ملی مسکن مبنی بر ارائه زمین به مردم برای ساخت واحدهای یک طبقه گفت: این اقدام بی سابقه در سالیان گذشته، تاثیر قابل توجهی در شکستن احتکار و سوداگری دارد.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت راه و شهرسازی در حوزه های مختلف فعالیت های این سازمان گفت: در حوزه ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن با فعالیت شبانه روزی همکاران، نتایج قابل توجهی بدست آمده که در مقایسه با سال های گذشته می توان بزرگی آن را درک کرد.

بذرپاش خاطر نشان کرد: در طرح مسکن مهر که طرح بزرگی بود، ۸ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن به محدوده شهر الحاق شد که در طرح نهضت ملی مسکن تا کنون این رقم به بیش از ۳۱ هزار هکتار زمین رسیده است.

وی با اشاره به سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساخت واحدهای تک طبقه با ارائه زمین به مردم، گفت: این یک اقدام کم سابقه بعد از انقلاب بوده و در شکستن احتکار و سوداگری، جوانی جمعیت و امید آفرینی بین مردم تاثیر شگرفی دارد.

بذرپاش درباره پیشرفت های رخ داده در حوزه ریلی  هم توضیح داد: بزرگترین اقدام در این حوزه تکمیل کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب کشور است که وارد مراحل جدیدی شده است.

وی افزود: تکمیل این کریدورها کاری بسیار بزرگ و بی سابقه است که با همکاری همه کشورها برای استفاده از آن در حال انجام بوده و برای آیندگان و فرزندانمان تولید ثروت ملی به دنبال خواهد داشت.

بذرپاش در ادامه به اقدامات بزرگ انجام شده در راستای توسعه ناوگان هوایی اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه حوزه هواپیمایی یک حوزه صد در صد تحریمی است، مسیر را رو به جلو طی کرده و دستاوردهایی به همراه داشته است.

وی در ادامه در خصوص حوزه بنادر اطهار کرد: استفاده از ظرفیت های بنادر با سرمایه گذاری بخش عمومی، بخش خصوصی و کشورهای خارجی در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

بذرپاش ادامه داد: در حوزه شهرسازی و بافت فرسوده نیز بسته ۱۹ گانه ای در اسفند ماه ابلاغ شد.

وی افزود: اجرای این بسته جهشی را در تولید مسکن ایجاد خواهد کرد و علاوه بر افزایش ایمنی واحدهای مسکونی که برکات قابل توجهی برای نجات جان انسان ها دارد، رشد تولید مسکن، تولید شغل و کسب و کار را هم به ارمغان خواهد داشت.

بذرپاش تاکید کرد: یکی از بهترین روش های تولید مسکن ساخت و سازها و نوسازی بافت فرسوده است.

وی به مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه هر زمینی که بیش از ۱۰ سال از کاربری مسکونی آن گذشته و ساخت و ساز در آن انجام نشده باشد باید تغییر کاربری دهد که با این کار رونقی در ساخت و ساز ایجاد خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اقدامات انجام شده در حوزه راهداری گفت: غیر از اصلاح نقاط حادثه خیز، ابرپروژه های ارزشمندی در حال اجراست که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.