| کد خبر: 260993 |

برای تردد زائران اربعین نیروی هوایی ۲۰ پرواز رفت و برگشت پیش بینی کرده است

امیر سرتیپ خلبان واحدی با اشاره به خدمات نیروی هوایی ارتش در پیاده روی اربعین حسینی گفت: ۲۰ پرواز رفت و برگشت برای تردد زائران اربعین از پایگاه هوایی مهرآباد پیش بینی شده است.

تین نیوز

امیر سرتیپ خلبان واحدی با اشاره به خدمات نیروی هوایی ارتش در پیاده روی اربعین حسینی گفت: ۲۰ پرواز رفت و برگشت برای تردد زائران اربعین از پایگاه هوایی مهرآباد پیش بینی شده و همچنین ۳ فروند هواپیمای سی ۱۳۰، یک فروند به عنوان اورژانس هوایی و ۲ فروند برای پشتیبانی در صورت نیاز به زائرین ابا عبدالله الحسین(ع) خدمات رسانی خواهند کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی ارتش، گفت: موکب های نیروی هوایی ارتش از دوم شهریور ماه در مرز مهران و شهرهای نجف و کربلا برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی برپا شده و تا ۲۰ شهریور ماه و بازگشت کلیه زائران به کشور به ارائه خدمات ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به خدمات پروازی نیروی هوایی به زائران خاطرنشان کرد: نیروی هوایی ۲۰ پرواز رفت و برگشت برای زائران اربعین از پایگاه هوایی مهرآباد پیش بینی کرده و همچنین ۳ فروند هواپیمای سی ۱۳۰، یک فروند به عنوان اورژانس هوایی و ۲ فروند برای پشتیبانی در صورت نیاز به زائرن اباعبدالله الحسین(ع) خدمات رسانی خواهند کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و پذیرایی به زائران گفت: روزانه بیش از ۱۰ هزار وعده غذای گرم و بیش از ۳۰ هزار بطری آب معدنی به همراه اقلام بهداشتی و درمانی توسط موکب های نیروی هوایی بین زائران اربعین حسینی توزیع می شود.

وی با بیان اینکه بیمارستان سیار نیروی هوایی ارتش در پایانه برکت در مرز مهران استقرار یافته اظهار کرد: سامانه بهداشتی و درمانی سیار نیروی هوایی مجهز به کلیه امکانات بهداشتی و درمانی است. همچنین اقلام دارویی مورد نیاز و ۶ گروه تخصصی با استعداد ۳۲ تخت با قابلیت افزایش به ۵۰ تخت به در این سامانه مستقر هستند.

امیر سرتیپ واحدی با اشاره به فعالیت پایدار این سامانه در صورت غیر فعال شدن زیر ساخت ها گفت: این سامانه از لحاظ تجهیزات بیمارستانی دارای پست امداد سیار مجهز به  CPR، اتاق عمل سیار سرپایی، رادیولوژی، آزمایشگاه، دندانپزشکی، داروخانه و بخش های بستری است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان با اشاره به فعالیت سامانه بیمارستانی مستقر این نیرو اظهارداشت: تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر در این مرکز درمانی سیار ویزیت و بیش از ۲۴۰۰ مورد خدمات دارویی، پاراکلینیکی، پرستاری و دندانپزشکی به زائرین ارائه شده است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.