| کد خبر: 253687 |

میانگین تاخیر پروازهای بهمن به ۹۹ دقیقه رسید

پروازهای برنامه ای ایرلاین های داخلی، در بهمن ماه سال جاری به طور متوسط ۹۹ دقیقه تأخیر داشتند و تهران-کیش لقب پرترددترین مسیر را به خود اختصاص داد.

تین نیوز

پروازهای برنامه ای ایرلاین های داخلی، در بهمن ماه سال جاری به طور متوسط ۹۹ دقیقه تأخیر داشتند و تهران-کیش لقب پرترددترین مسیر را به خود اختصاص داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، براساس گزارش منتشرشده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، کل پروازهای فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت این شرکت در بهمن ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست سه درصد کاهش، در اعزام و پذیرش مسافر یک درصد افزایش و در ارسال و پذیرش بار و پست ۵ درصدکاهش داشته است. پروازهای داخلی در نشست و برخاست چهار درصد کاهش داشته در اعزام و پذیرش مسافر بدون تغییرمانده و در ارسال و پذیرش بار و پست شش درصد افزایش داشته است. پروازهای بین المللی در نشست و برخاست و اعزام و پذیرش ۱۲ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست یک درصد افزایش داشته است.

کل پروازهای فرودگاه های تحت نظارت یا مالکیت شرکت در بهمن ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست دو درصد کاهش داشته و در اعزام و پذیرش مسافر بدون تغییر و در ارسال و پذیرش بار و پست چهار درصد افزایش داشته است. از این میان پروازهای داخلی نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست سه درصد کاهش داشته، در اعزام و پذیرش مسافر بدون تغییر و در ارسال و پذیرش بار و پست سه درصد افزایش داشته است. همچنین پروازهای بین المللی در نشست و برخاست ۱۱ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۴ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۱۲ درصد افزایش داشته است.

در بهمن ماه ۱۴۰۱ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، اصفهان، بندرعباس، اهواز، تبریز و قشم انجام شده است؛ از این میزان حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای داخلی به ترتیب در ۱۰ فرودگاه مهرآباد، مشهد، کیش، شیراز، بندرعباس، اصفهان، اهواز، تبریز، قشم و خلیج فارس (عسلویه) انجام شده است؛ همچنین حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای بین المللی در چهار فرودگاه مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز انجام شده است.

سهم فرودگاه در پروازها

تهران-کیش پرتقاضاترین مسیر پروازی شد

مسیر مهرآباد به کیش در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ با تعداد ۶۵۷ پرواز، پرترددترین مسیر در پروازهای داخلی بوده اما بیشترین مسافر در مسیر مهرآباد به مشهد جابه جا شده است؛ این در حالی است که در ماه های گذشته مسیر تهران -مشهد همواره پرترددترین مسیر را به خود اختصاص می داد. در میان پروازهای بین المللی هم مسیر نجف به مشهد با تعداد ۱۳۹ پرواز، پرترددترین مسیر و بیشترین مسافر نیز در همین مسیر بوده است.

کاهش یک درصدی پروازهای تاخیردار

در جدول منتشرشده شرکت فرودگاه ها، نام ۲۰ شرکت هواپیمایی فعال آمده است که در بهمن ماه سال ۱۴۰۱، مجموعا ۱۳ هزار و ۹۰۸ پرواز را انجام داده اند و ۶۲۷۴ پرواز با تاخیرهای بیشتر از ۳۰ دقیقه داشته اند؛ میزان تاخیر پروازهای خروجی تاخیردار، ۶۲۱ هزار و ۷۰۹ دقیقه معادل ۱۰ هزار و ۳۶۱ ساعت و ۴۳۲ روز بوده که ۴۵ درصد پروازها را شامل می شود؛ این در حالی است که در دی ماه، ۴۶ درصد پروازها تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه داشتند؛ البته در مقایسه با آمار ماه های قبل، همچنان پروازهای تاخیردار، عدد قابل توجهی را نشان می دهد.

پروازهای تاخیردار

 

متوسط زمان تاخیر پروازهای تاخیردار در بهمن ماه به ۹۰۰ دقیقه رسید و نسبت به دی ماه، یک دقیقه کاهش یافت؛ همچنین به ترتیب ۹ ایرلاین های آتا ایر، کارون، تابان، ساها، چابهار ایر، کیش ایر، ایران ایر، آساجت و آسمان، متوسط تاخیرهای بیشتر از ۱۰۰ دقیقه داشتند.

شرکت های هواپیمایی آتا ایر و تابان در بهمن ماه ۱۴۰۱ به ترتیب با ۶۷ و ۵۹ درصد بیشترین و شرکت های هواپیمایی آساجت و ماهان به ترتیب با ۱۰ و ۱۸ درصد در پروازهای برنامه ای مسافری، کمترین درصد تأخیر را داشتند.

همچنین شرکت های هواپیمایی ایران ایر و کیش ایر در بهمن ماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته، به ترتیب با ۶ و ۵ درصد افزایش، بیشترین و شرکت های هواپیمایی کارون و ایر تور به ترتیب با ۸ و۷ درصد کاهش در پروازهای برنامه ای مسافری، کمترین تغییر درصد رشد پروازهای تأخیردار را دارند به عبارت دیگر شرکت های هواپیمایی کارون و ایرتور بهترین عملکرد را نسبت به ماه گذشته داشته اند.

در بخش پروازهای باطل شده نیز شرکت های هواپیمایی پارس ایر، آساجت و کاسپین با ۶۳ و ۶۲ درصد بیشترین و شرکت های هواپیمایی فالی پرشیا و پویا ایر با ۴ و ۱۰ درصد در کل پروازهای دارای مجوز، کمترین درصد پروازهای ابطالی را داشتند؛ به عبارت دیگر شرکت های هواپیمایی فالی پرشیا و پویا ایر بهترین عملکرد را داشته اند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید