بازدید سایت : ۳۹۴۰۹

برای جابه جایی زائران اربعین حسینی از ظرفیت اتوبوس های کشورهای همسایه استفاده می کنیم

با توجه به پیش بینی تردد نزدیک به ۵ میلیون زائر در ایام اربعین و کمبود اتوبوس برای جابه جایی زوار، تمهیداتی برای استفاده از ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی کشورهای همسایه به صورت استیجاری پیش بینی شده است.

برای جابه جایی زائران اربعین حسینی از ظرفیت اتوبوس های کشورهای همسایه استفاده می کنیم
تین نیوز

دایوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در بازدید از زیرساخت های منتهی به پایانه مرزی شهید سلیمانی (مهران) ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در زمینه زیرساخت جاده ای در مسیر ایلام - مهران افزود: یکی از نقاط پرترافیک در محور ایلام - مهران پروژه پل صلواتی است که هم اکنون این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد و بر اساس برآوردها تا دو هفته قبل از ایام اربعین حسینی این پروژه تکمیل و زیر بار ترافیک خواهد رفت.

به گزارش تین نیو زبه نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پایانه برکت طبق تصمیمات ستاد اربعین در سال جاری به سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای واگذار شده و در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون این پروژه فعال و کار آسفالت محوطه در حال انجام است و اقداماتی همچون نصب آبسرد کن، تامین و تجهیز خوابگاه رانندگان و محل استقرار استان های معین در حال تکمیل است.

امانی با بیان این که تمامی پروژه های حوزه راهداری تا دو هفته قبل از ایام اربعین تکمیل خواهند شد، گفت: اقدامات خوبی در خود پایانه مرزی شهید سلیمانی نسبت به سال گذشته انجام شده است، تعداد سایبان ها، تونل های سرد و تعداد گیت های ورودی و خروجی جهت سهولت در تردد زائران افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: توصیه ما به زائران این است که سفرخود را همانند سال گذشته مدیریت کنند و زودتر به کشور بازگردند و با توجه به کمبود ناوگان اتوبوسی تا حد امکان از خودروهای شخصی و با ظرفیت کامل استفاده کنند.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: تمام تلاش ما بسیج کردن تمامی ناوگان اتوبوسی برای جابجایی زائران در ایام اربعین است که در این راستا ۷۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی قطعی شده است.

امانی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی تردد نزدیک به پنج میلیون زائر در ایام اربعین پیش رو و کمبود اتوبوس برای جابجایی زوار، از ناوگان اتوبوسی کشورهای همسایه در صورت نیاز به صورت استیجاری استفاده خواهد شد تا مسافران با کمترین مشکل به مناطق مختلف کشور منتقل شوند.

معاون وزیر راه و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور یادآور شد: همچنین از ظرفیت کارخانجات و صنایع بزرگ در زمینه تامین اتوبوس برای جابجایی زوار استفاده خواهد شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.