بازدید سایت : ۲۶۱۲۰

حمایت مالی بانک مسکن از توسعه ناوگان دریانوردی

بانک مسکن با امضای تفاهم نامه همکاری دوجانبه با سازمان بنادر و دریانوردی، از توسعه ناوگان دریانوردی کشور حمایت مالی می کند.

حمایت مالی بانک مسکن از توسعه ناوگان دریانوردی
تین نیوز

بانک مسکن با امضای تفاهم نامه همکاری دوجانبه با سازمان بنادر و دریانوردی، از توسعه ناوگان دریانوردی کشور حمایت مالی می کند.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، به موجب این تفاهم نامه که به امضای سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن و علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی رسید؛ بانک مسکن به سازمان بنادر جهت توسعه زیر بخش های مختلف اقتصاد دریایی و بندری تسهیلات پرداخت می کند.

حسینی مدیر عامل بانک مسکن در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر استفاده از تمامی ظرفیت های مجموعه وزارت خانه برای پیشبرد اهداف به ویژه افزایش تولید در کشور گفت: بانک مسکن، بانک عامل وزارت خانه محسوب می شود و در انجام مسئولیت های مترتب بر این نهاد اعم از حوزه ریلی، دریا، مسکن و ... حضور فعالی خواهد داشت.

وی با اظهار خرسندی از این توافق گفت: قرارداد عاملیت وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی نیز پیرو همین موضوع به امضا رسیده و بستری برای تاکید بر موضوع کمک و حمایت بانک مسکن در انجام رسالت بزرگ این بانک است.

حسینی اظهار امیدواری کرد که این قرارداد، منشأ خیر و اثر برای مجموعه وزارتخانه، مردم عزیز و همچنین پیشبرد امور باشد.

مدیر عامل بانک مسکن پیشتر با بیان اینکه تأمین مالی نهضت ملی مسکن، مهمترین برنامه این بانک است گفت: پروژه های نهضت ملی که در حال حاضر توسط دولت در سراسر کشور افتتاح می شود توسط بانک مسکن تامین مالی شده است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حل مسأله مسکن و لزوم تحقق سیاست دولت تاکید کرد: تداوم این حمایت و تکلیف قانونی و اراده بزرگ، شعار بانک مسکن است و با تمام وجود ایستادیم و تلاش می کنیم که بتوانیم این رسالت را انجام دهیم.

حسینی افزود: دومین موضوع مهم در بانک مسکن، هدایت سیاست های اعتباری است به سمت توسعه ساخت و ساز در کشور، ارتقای نظام فنی و مهندسی در ساختمان سازی، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و ساختمان سازی منطبق با فرهنگ اصیل و معماری ایرانی – اسلامی است.

صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز گفت: تفاهم نامه با بانک مسکن در رابطه با وجوه اداره شده همزمان با ابلاغ مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توسعه سیاست های دریامحور به امضا رسید.

وی در این خصوص ادامه داد: نوسازی ناوگان تجاری، ناوگان شناورهای خدماتی بندری و دریایی و تجهیزات بندری دریایی از وظایف سازمان است که به موجب این قرارداد، منابع سازمان بنادر به عنوان وجوه اداره شده در بانک مسکن اندوخته و از محل آن به بخش های خصوصی متقاضی ساخت شناور و توسعه فعالیت های دریایی تسهیلات اعطا شود.

صفایی افزود: این توافق در نهایت موجب ساخت حجم عظیمی از شناورهای جدید در داخل کشور، رونق اقتصاد دریایی و اشتغال دریانوردان و ساحل نشینان خواهد شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.