بازدید سایت : ۳۵۸۰۵

توسعه صنعت اسقاط کشتی با همکاری محیط زیست

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح اهداف و اولویت های حوزه دریایی سازمان در سال ۱۴۰۲، گفت: توسعه ناوگان دریایی شمال کشور و اعطای تسهیلات تامین شناورهای رو-رو، جنرال کارگو و کانتینربر در دریای خزر در دستور کار قرار دارد.

توسعه صنعت اسقاط کشتی با همکاری محیط زیست
تین نیوز

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح اهداف و اولویت های حوزه دریایی سازمان در سال ۱۴۰۲، گفت: توسعه ناوگان دریایی شمال کشور و اعطای تسهیلات تامین شناورهای رو-رو، جنرال کارگو و کانتینربر در دریای خزر در دستور کار قرار دارد.

به گزارش تین نیوز به نقل از فارس، مجید علی نازی درباره مهم ترین برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه دریایی در سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: در سال پیش رو، اعطای تسهیلات برای شناورهای رو-رو پسنجر، جنرال کارگو و کانتینربر در دریای خزر در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد و علاوه بر آن به طور ویژه در مورد زیرساخت ها و مجوزهایی که مورد نیاز مالکان شناورها باشد، رسیدگی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی، توسعه ناوگان دریایی کشور به ویژه در حوزه بنادر شمالی است. 

علی نازی اعلام کرد: ایجاد یک کارخانه ساخت و تعمیرات اساسی کشتی در بندر انزلی در دستورکار قرار دارد تا به ظرفیت کشور اضافه شود؛ این بستر فراهم و تسهیلات نیز از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برای سرمایه گذار فراهم شده تا کارخانه مذکور، ایجاد شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر اضافه کرد: در حال حاضر نمی گوییم حمل و نقل دریایی در وضعیت خیلی خوبی قرار دارد اما مطلوب و مناسب است و به دنبال توسعه، ایمن سازی، نوسازی و به روزرسانی ناوگان حمل و نقل دریایی کشور هستیم.

وی با اشاره به اینکه ناوگان دریایی کشور به سنی رسیده است که برخی شناورها باید اسقاط شوند، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال ایجاد و توسعه صنعت اسکرپ یا اسقاط کشتی در کشور است زیرا لازمه جوان سازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی، ایجاد صنعت اسکرپ خواهد بود که این موضوع با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست انجام خواهد شد تا بتوانیم نوسازی ناوگان دریایی را به بهترین شکل دنبال کنیم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر با تاکید بر اینکه تصمیم بر این است که ناوگان به صورت زیربنایی نوسازی شوند، گفت: هر چقدر ناوگان دریایی کشور، نوسازی شوند از سفرهای ایمن تر و مطمئن تری برخوردار خواهیم بود و استاندارد دریانوردی بالاتر می رود.

وی بیان کرد: در همین راستا، حمایت و کمک به نوسازی ناوگان شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش از دیگر برنامه های جدی سازمان بنادر است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.