| کد خبر: 203272 |

تین نیوز

 یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی(ره) دچار نقص فنی شد و سقوط کرد.

به گزارش تین نیوز اخبار اولیه حاکی است؛ این هواپیما که عازم کی‌یف پایتخت اوکراین بوده است 180 مسافر و خدمه داشته است. به گفته مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل سقوط این هواپیما در محدوده شاهد و پرندک اعزام شده است.

گزارش لحظه به لحظه از سقوط هواپیما در حوالی پرند

ساعت 14:27: تسلیت رئیس قوه قضاییه در پی سانحه سقوط هواپیمای مسافربری

رئیس قوه قضاییه درپیامی جان باختن شهروندان ایرانی و خارجی در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری را تسلیت گفت.

ساعت 14:21: پیام تسلیت رئیس جمهور در پی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی

رییس جمهور در پی سقوط اندوه‌بار یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراینی در حوالی شهرستان شهریار، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدیده و تسلیت این مصیبت به ملت ایران، بر بررسی علت وقوع سانحه و پیگیری قانونی لازم برای احقاق حقوق بازماندگان از سوی دستگاه های مسئول تاکید کرد.

ساعت 14:09: پایان عملیات جمع‌آوری پیکر جانباختگان حادثه

3IgK7osaNgDU

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر پایان عملیات جمع‌آوری پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را اعلام کرد و گفت: چهار تیم عملیاتی هلال احمر برای پاکسازی احتمالی منطقه در محل سقوط هواپیما حضور خواهند داشت. مرتضی سلیمی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه بر اساس گزارش شاهدان محلی و ارزیابی‌های انجام شده در محل حادثه، هواپیما در آسمان دچار حریق شده است، گفت: ۳۰۰ نیروی عملیاتی از سازمان امداد و نجات، جمعیت هلال احمر استان‌های تهران و قم به وسیله ۴۵ دستگاه خودرو به محل وقوع حادثه اعزام شده‌اند.

ساعت 13:43: فراخوان پزشکی قانونی

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: خانواده های قربانیان سقوط هواپیما برای اخذ نمونه DNA جهت تعیین هویت پیکرهای عزیزانشان به ادارات کل پزشکی قانونی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.

ساعت 13:41: اسامی اعلام شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری از جانباختگان

سازمان هواپیمایی کشوری اسامی مسافران پرواز شرکت هواپیمایی اوکراینی که در نزدیکی فرودگاه امام سقوط کرد‌ را منتشر کرد.

ghorbanian برای دیدن اندازه اصلی عکس روی آن کلیک کنید.

amar-ghorbanian

tabae

ساعت 13:30: پیام تسلیت وزیر راه و شهرسازی در پی سقوط «پرواز تهران-کی‌یف»

اسلامی ناراحت

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در پیامی، جان‌باختن مسافران پرواز هواپیمای اوکراین اینترنشنال را تسلیت گفت و بر رسیدگی سریع به این سانحه و یافتن علت آن تاکید کرد.

ساعت 13:21: دختر و داماد مدیر عامل اسبق همراه اول در میان جان‌باختگان

f1zBohUUPTJf

دختر و داماد دکتر سرائیان دبیر کل نظام صنفی رایانه کشور و مدیر عامل اسبق همراه اول در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی کشته شدند.

ساعت 13:08: ۱۳دانشجوی شریف در سقوط هواپیمای اوکراین جان باختند

۱۳ دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که امروز صبح در فرودگاه امام خمینی (ره) رخ داد، جان خود را از دست دادند.

SYiLOuu3p0fI

اسامی این دانشجویان بدین شرح است:

حمیدرضا ستاره کوکب ورودی ۱۳۸۹ کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

مهدی اسحاقیان درچه ورودی ۱۳۹۲ کارشناسی مهندسی مکانیک

پونه گرجی ورودی ۱۳۹۱ کارشناسی مهندسی کامپیوتر

ایمان آقابالی ورودی ۱۳۸۹ کارشناسی مهندسی برق

آرش پورضرابی ورودی ۱۳۹۱ کارشناسی مهندسی کامپیوتر

محمد الیاسی ورودی ۱۳۸۹کارشناسی مهندسی مکانیک

میلاد قاسمی ورودی ۱۳۸۹ کارشناسی ارشد مدیریت ورودی ۱۳۸۴ کارشناسی مهندسی برق

الناز نبی ورودی ۱۳۹۲ کارشناسی ارشد مدیریت

محمد امین بیروتی ورودی۱۳۹۲ مهندسی کامپیوتر

زهرا حسنی سعدی ورودی ۱۳۹۲ کارشناسی فیزیک

امیر اشرفی حبیب آبادی ورودی۱۳۹۲ کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

محمد صالحه ورودی ۱۳۸۹ کارشناسی ارشد مهندسی برق

غزل نوریان ورودی ۱۳۹۱ کارشناسی مهندسی علم مواد

ساعت 12:44: رئیس سازمان هواپیمایی: هواپیمای اوکراینی هیچگونه اعلام اضطراری نکرد

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه جعبه سیاه توسط تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری مطالعه و بررسی خواهد شد، عنوان کرد: خلبان هیچگونه اعلام اضطراری به برج مراقبت نکرده است.

ساعت 12:31: همسر و فرزند نویسنده معروف در میان جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی

fWehTghetgvF

 همسر و فرزند حامد اسماعیلیون، نویسنده ایرانی در میان جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی دیده می‌شود. به گزارش ایلنا، در این حادثه ۱۷۶ سرنشین و خدمه کشته شدند که ۱۴۰ نفر از آن‌ها ایرانی بودند. در میان اسامی جان‌باختگان نام «ریرا اسماعیلیون» و «پریسا اقبالیان» فرزند و همسر حامد اسماعیلیون (نویسنده) دیده می‌شود. دکتر حامد اسماعیلیون نویسنده و داستان‌نویس ایرانی و از نسل نوی نویسندگان ادبیات فارسی است که دندانپزشک نیز هست و از سال ۱۳۸۹ به همراهِ خانواده به کانادا مهاجرت کرده‌ است.

ساعت 12:17: خلافی خودرو جان مسافر پرواز تهران - اوکراین را نجات داد!

مسافر پرواز تهران- اوکراین به علت توقیف خودرویش در محور سوادکوه از پرواز جاماند و از مرگ حتمی نجات یافت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرگرد صادقی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سوادکوه گفت: ماموران پلیس راه سوادکوه عصر دیروز در حوالی شهر زیراب، یک دستگاه خودروی سواری را به علت سرعت بالا توقیف کردند و پس از بررسی، متوجه خلافی بالای این ماشین شدند.او افزود: صاحب این خودرو که اهل استان گلستان بود برای رسیدن به پرواز تهران- کی یف با سرعت زیاد در حال حرکت بود که ماموران پلیس راهور او را متوقف کردند.رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سوادکوه ادامه داد: این مسافر خط پرواز تهران – اوکراین که به علت توقیف خودرو و نرسیدن به پروازش ناراحت بود امروز پس از اطلاع از سقوط این هواپیما و کشته شدن همه سرنشینان آن هواپیما، از نجات جان خود خوشحال شد و در تماس تلفنی با ماموران پلیس راه، از آن‌ها به خاطر نجات جانش تقدیر و تشکر کرد.

ساعت 12:10: اطلاعیه هواپیمای اوکراین

هواپیمایی اوکراین اعلام کرد هواپیمای سقوط کرده در حومه تهران حامل ۸۲ ایرانی، ۶۳ کانادایی، ۱۱ اوکراینی، ۴ افغانستانی، ۳ آلمانی و ۳ بریتانیایی بوده است. رئیس اورژانس کشور نیز گفته است: ۳۲ مسافر بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی، غیر ایرانی بوده اند.

ساعت 12:01: جان باختن دانشجویان پزشکی ایرانی 

mZkqzJCMsV0N

در هواپیمای اوکراینی که صبح امروز در شهرک لاله، صباح شهر رباط کریم استان تهران سقوط کرد، تعدادی از پزشکان و دندانپزشکان ایرانی و دانشجویان علوم پزشکی که در اوکراین یا کانادا تحصیل می‌کردند از جمله دختر و پسر (زینب و محمدحسین) دکتر اسدی لاری مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل امور بین المللی وزارت بهداشت حضور داشتند.

ساعت 11:50: سفارت اوکراین: سقوط هواپیما تروریستی نبود

photo_2020-01-08_11-55-41

رویترز به نقل از مسئولان سفارت اوکراین در تهران اخبار مبتنی بر اصابت موشک یا تروریستی بودن حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ایرلاین اوکراینی در تهران را تکذیب و اعلام کرد که این اتفاق تنها به علت نقص موتور هواپیما رخ داده است. گزارش های منتشر شده در آسوشیتد پرس حاکی از آن است که ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز ضمن تسیلت و همدردی با خانواده جان باختگان این حادثه ناگوار، بلافاصله برنامه سفر خود را به عمان لغو کرد و به منظور پیگیری مسائل مربوط به سقوط هواپیما در کیف، پایتخت این کشور، باقی ماند.

ساعت 11:46: هر دو جعبه سیاه پیدا شد

خبرنگار تین نیوز گزارش داد که هر دو جعبه سیاه CVR و FDR هواپیماى بوئینگ٧٣٧ اوکراینى پیدا شده است. اما هنوز دلیل اصلى سانحه تا بررسى کامل ابعاد آن مشخص نیست.

ساعت 11:44: تسلیت سخنگوی وزارت خارجه
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز تاسف عمیق از سانحه سقوط هواپیمای مسافری خطوط هوایی اوکراین در تهران، جان باختن جمعی از هموطنان ایرانی و شهروندان خارجی بویژه اوکراینی در این سانحه را به مردم ایران، دولت و ملت اوکراین و خانواده جانباختگان این سانحه دردناک تسلیت گفت.

ساعت 11:25: چند دانش آموخته دانشگاه شریف در میان کشته شدگان

بر اثر سقوط هواپیمای اوکراینی، تعدادی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور که مسافران این پرواز بودند، جان خود را از دست دادند. به گزارش مهر، حمیدرضا ستاره کوکب، دانش آموخته دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شریف به همراه همسرش نیز از سرنشینان این هواپیما بودند که در این سانحه جان باختند.گفته می‌شود دو فرزند یکی از مقامات وزارت بهداشت و دختر و داماد یکی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز در این پرواز حضور داشتند.

ساعت 11:19: دست‌نوشته باقی‌مانده از دانشجوی مسافر هواپیما

دست‌نوشته باقی‌مانده از دانشجوی مسافر هواپیمای اوکراینی که از خدا برای امتحانی که به آن نرسید طلب کمک کرده بود.

Ii1xbCfXJEAH

ساعت 10:50: اسامی جانباختگان اعلام شد
147 تن از مسافران هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین که بامداد امروز چهارشنبه در شهرستان شهریار در جنوب غربی استان تهران سقوط کرد، ایرانی بودند. اسامی مسافران هواپیمای اوکراینی که به بنابر اعلام مسئولان تمامی آنان جان خود را از دست داده‌اند، اعلام شد.

2AciEBkI8okt

N4gCV1lWs9R2

DR02EgsVvYGI

 

ساعت 10:48: هواپیمایی امارات پروازهای بغداد را لغو کرد

هواپیمایی امارات امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: به دقت در حال بررسی تحولات منطقه هستیم و با مسئولان دولتی در مورد پروازها به کشورهای خاورمیانه ارتباط داریم.این هواپیمایی یک پرواز برگشت از بغداد را صبح امروز لغو کرد. پیشتر شرکت هواپیمایی «فلای دبی» یک پرواز به بغداد را لغو کرده بود.

156879041

 

ساعت 10:42: یک جعبه سیاه پیدا شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از پیدا شدن یکی از جعبه های سیاه هواپیمای ۷۳۷ اوکراینی که حوالی ۶ صبح امروز در حوالی تهران سقوط کرد، خبر داد.

ساعت 10:27:  ۱۴۷ ایرانی در حادثه سقوط هواپیما فوت شدند

d7oKKG54TsgN

رئیس سازمان اورژانس کشور: هواپیمای اوکراینی سقوط کرده دارای ۱۷۹ مسافر و خدمه بود که ۱۴۷ مسافر ایرانی و ۳۲ مسافر نیز غیر ایرانی بوده‌اند.  رئیس کمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی نیز می‌گوید: خلبان بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی تا پیش از سقوط، اعلام وضعیت اضطراری نداشت.

ساعت 10:06: واکنش شرکت بوئینگ به سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران

شرکت بوئینگ در واکنش به سقوط یکی دیگر از هواپیماهای مسافربری خود خبر داد که در حال جمع آوری اطلاعات بیشتر از این حادثه است.

ساعت 10:00: تایید ایرانی بودن بیشتر مسافران

مقصوداسعد سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت‌وگو با میزان گفت: حدود ١٣٠ نفر از مسافران هواپیمای بویینگ ٧٣٧ اوکراینی، ایرانی بودند. وی افزود: هنوز آمار دقیقی از اسامی جانباختگان نداریم.

ساعت 09:53: هواپیما تقریباً نو بوده است

پیگیری‌های خبرنگار تین حاکی از آن است که هواپیمای اوکراینی که بامداد امروز در پرند تهران سقوط کرد تقریبا نو بوده اما به دلیل سوختگیری از فرودگاه و پر بودن سوخت در آن انفجار رخ داد. این گزارش اضافه می‌کند: متاسفانه اجساد به دلیل سوختگی قابل شناسایی نیستند.

ساعت 09:51: خانه‌های اطراف آسیبی ندیده‌اند

خبرگزاری ایسنا گزارش داده است؛ واپیمای اوکراینی در منطقه خالی از سکنه و زمین کشاورزی سقوط کرده است و به خانه‌های اطراف محل خسارتی وارد نشده است.

هم اکنون نیروهای امدادی، انتظامی و تشخیص هویت و ... در محل حضور دارند و در حال امدادرسانی و انتقال پیکر جانباختگان این سانحه هستند.

نیروهای امدادی مستقر در منطقه با استفاده از تجهیزات و امکانات در حال جداسازی قطعاتی هستند که از هواپیما به جا مانده است.

ساعت 09:49: جلسه ستاد بحران تهران تشکیل می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: نشست ستاد مدیریت بحران این استان برای بررسی سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین تا ساعتی دیگر در استانداری تشکیل می شود.

منصور درجاتی درباره جزئیات این حادثه اظهار داشت: برآوردهای اولیه از نقص فنی هواپیما حکایت دارد و علت دقیق آن نیاز به بررسی کارشناسی است.

وی یادآور شد: این هواپیما متعلق به اوکراین بوده و از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به مقصد این کشور به پرواز درآمده بود که به محض بلند شدن دچار سانحه شد.

درجاتی درباره اینکه‌ سرنشینان این هواپیما از چه ملیتی بودند، اظهار داشت: اظهار نظر در این باره و مشخص شدن تعداد دقیق مسافران منوط به فهرست مسافران این پرواز است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: این هواپیما ۱۶۷ مسافر داشت که با خدمه، تعداد تعداد سرنشینان آن به بیش از ۱۷۰ نفر می رسد.

ساعت 09:47: علت سقوط هواپیما آتش‌سوزی در موتور بود

photo_2020-01-08_09-48-33

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه گفت:  علت سقوط هواپیمای اوکراینی که صبح امروز در نزدیکی شهر جدید پرند سقوط کرد، آتش سوزی در قسمت موتور هواپیما بود. در صورتی که این حادثه به دلیل اصابت موشک بود هواپیما در آسمان منفجر می‌شد اما آتش سوزی در قسمت موتور این هواپیما و تلاش ناموفق خلبان برای کنترل هواپیما منجر به سقوط و فوت تمام سرنشینان آن شد.

ساعت 09:42: تصاویر هوایی از محل سقوط

اورژانس کشور این تصاویر را از محل سقوط هواپیمای بوئینگ 737 اوکراینی منتشر کرده است.

Dw8FovDiSPZt

ساعت 09:33: اکثر مسافران ایرانی بودند

خبرنگار تین نیوز گزارش داد: شنیده می‌شود که 140 نفر از مسافران پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی مسیر تهران-کیف ایرانی بوده‌اند. تعداد مسافران این هواپیما طبق گزارش اولیه 170 نفر بوده است.

ساعت 09:32: حضور تیم‌های تشخیص هویت پلیس

سرهنگ احمد خسروی رییس مرکز اطلاع‌رسانی ناجا گفت: دقایقی بعد از سقوط هواپیمای مسافربری متعلق به کشور اوکراین در جنوب تهران ماموران پلیس در محل حاضر شده و اقدام به تامین امنیت محل کردند.

وی با بیان اینکه عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در محل حاضر شدند، ادامه داد: همچنین تیم‌های تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا نیز از صبح امروز در محل مستقرند و این آمادگی وجود دارد تا برای تشخیص هویت قربانیان و جانباختگان اقدام کنند.

خسروی ادامه داد:‌ در حال حاضر امنیت در این منطقه به‌طور کامل برقرار است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ساعت 09:22: اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی

یک فروند هواپیمای بوئینگ 800-737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با علامت ثبت VR-PSR که با شماره پرواز 752 در ساعت 6:12 روز چهارشنبه 1398/10/18 از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف پرواز کرده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت 6:18 در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد.

photo_2020-01-08_08-55-05

هواپیما دارای 167 مسافر و 9نفر خدمه پروازی بوده و برسی های اولیه حاکی از جان باختن تمام سرنشینان هواپیماست.

گروههای تجسس و نجات به محل سانحه اعزام شده اند و گروه بررسی سانحه مطابق استانداردهای جهانی تشکیل شده و فرایند جمع آوری اطلاعات و بررسی سانحه آغاز شده است.

بیشتر مسافران هواپیما، اتباع جمهوری اسلامی ایران بوده اند و مسافرانی با سایر ملیت ها نیز در این پرواز حضور داشتند.

جزییات بیشتر و نتایج بررسی ها پس از گزارش گروه بررسی سانحه، اطلاع رسانی خواهد شد.

ساعت 09:07: رئیس مرکز اورژانس تهران: شناسایی اجساد بسیار سخت است

رئیس مرکز اورژانس تهران از مردم خواست اطراف محل حادثه تجمع نکنند و گفت، با توجه به وضعیت سقوط امکان شناسایی مسافران و خدمه پرواز بسیار سخت است. نیروهای امدادی در حال جمع‌آوری اجساد از حدود دو هکتار زمین هستند تا آن‌ها را برای شناسایی به پزشکی قانونی تحویل دهند.

ساعت 09:20: جابه‌جایی اجساد به سختی صورت می‌گیرد

دکتر صابریان، رئیس مرکز اورژانس تهران گفت:‌ با توجه به وضعیت سقوط امکان شناسایی مسافران و خدمه پرواز بسیار سخت است. اجساد تقریبا متلاشی شده‌اند و باتوجه به وضعیت سقوط ، امکان شناسایی مسافران و خدمه پرواز که گفته می‌شود ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز هستند بسیار سخت است.

ساعت 09:03:نخستین ویدیوها از محل سقوط هواپیما

ساعت 09:00: جعبه سیاه هواپیمای اوکراین پیدا شد

 جعبه سیاه هواپیمای مسافری اوکراینی سقوط کرده در نزدیک تهران پیدا و تحویل نیروی انتظامی شد.

ساعت 08:50: وضعیت ترافیکی اطراف محل سقوط

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت ترافیکی محورهای اطراف محل سقوط هواپیمای اوکراینی را تشریح کرد.

سرهنگ نادر رحمانی در این باره اظهار کرد: ترافیک محدوده صباباتری صباشهر نیمه سنگین است که این ترافیک به علت ازدحام جمعیت ایجاد شده است .

وی ادامه داد که ماموران در محل حادثه حضور دارن و این ترافیک را مدیریت می کنند.

ساعت 08:39: هیچ مسافری نجات نیافت

رضا جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما تعداد مسافران هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اکراینی را ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پروازی اعلام کرد و گفت: هیچ مسافری در سقوط هواپیمای اوکراین نجات نیافت.

ساعت 08:38: همه مسافران هواپیما فوت کردند

ابراهیم تاجیک نوری معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران گفت: متأسفانه همه مسافران هواپیمای اوکراینی فوت کردند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران گفت: این حادثه ساعت ۶:۲۲ به هلال احمر اطلاع داده شد و به سرعت تیم‌های عملیاتی وارد کار شدند و گزارش‌های امدادگران از عمیق بودن حادثه خبر می‌دهد.

ساعت 07:54: شانس زنده ماندن کسی وجود ندارد

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به سانحه سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراین گفت:‌ بر اساس شواهد، احتمالی برای زنده بودن سرنشینان هواپیما وجود ندارد. مرتضی سلیمی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: حوالی ساعت ۶ و ۲۲ دقیقه سقوط این هواپیما به جمعیت هلال احمر اعلام شد که در پی آن تیم‌های امدادی به محل اعزام شدند. وی با تاکید بر این موضوع که بر اساس شواهد، احتمالی برای زنده بودن سرنشینان هواپیما نیست گفت: امداد و نجات ادامه دارد. ۶۰ تیم عملیات و دو بالگرد از تهران اعزام شده‌اند.

ساعت 7:53: اعزام ۶۰ تیم عملیاتی به محل سقوط

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشورمان اعلام کرد که دو فروند بالگرد و ۶۰ تیم عملیاتی به محل سانحه سقوط هواپیما اعزام شده است. مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: جمعیت هلال احمر دقایقی پس از سقوط هواپیمای مسافربری در محدوده فرودگاه امام خمینی ۶۰ تیم عملیاتی را به منطقه اعزام کرد. وی افزود: همچنین دو فروند بالگرد نیز به این محل اعزام شده است.

ساعت 7:49: نخستین تصویر از محل سقوط

ساعتی قبل هواپیمای اوکراینی در حوالی شهرستان پرند سقوط کرد و حالا اولین تصاویر از محل حادثه را باشگاه خبرنگاران جوان منتشر کرده است.

photo_2020-01-08_09-08-15

photo_2020-01-08_09-08-09

photo_2020-01-08_09-08-04

photo_2020-01-08_09-07-58

PZcdqrJBbbvZ

ساعت 07:46: اعزام 22 آمبولانس

یک فروند هواپیمای مسافربری با ۱۷۰ مسافر در شاهدشهر شهریار سقوط کرده است که در همین راستا ۲۲ آمبولانس و ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شده‌اند.

ساعت 07:16: سقوط هواپیمای اکراینی تایید شد

604073_572

مدیرکل روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) سقوط هواپیمای مسافری اوکراینی اطراف پرند را تأ‌یید کرد. علی کاشانی در گفت‌ وگو با فارس اظهار داشت: دقایقی پیش یک فروند هواپیمای بوئینگ اوکراینی پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی (ره) در حوالی پرند سقوط کرد.

مدیرکل روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)‌ اظهار کرد: این هواپیما از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف پرواز می‌کرد. وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود علت وقوع این حادثه نقص فنی بوده است. شنیده حاکی از آن است که این هواپیما به همراه کرو (خدمه پروازی) 180 نفر سرنشین‌ داشته است. بنابراین گزارش هواپیمای مذکور بوئینگ 8-737 متعلق به ایرلاین اوکراینی(UIA) با ریجستر UR-PSR بوده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین