بازدید سایت : ۵۷۱۳۷

عملیات اجرایی بندر جدید لنگه تا پایان سال جاری

عملیات اجرایی بندر جدید لنگه تا پایان سال جاری آغاز می شود.

عملیات اجرایی بندر جدید لنگه تا پایان سال جاری
تین نیوز

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، در نشست کارگروه توسعه دریا محور بنادر غرب هرمزگان در فرمانداری بندرلنگه اظهار داشت: این نشست با توجه به ابلاغ سیاست های کلان توسعه دریا محور از سوی مقام معظم رهبری به پیشنهاد سازمان بنادر در بزرگترین استان ساحلی تشکیل و متناظر با استان در سطح بنادر غرب استان هرمزگان نیز تشکیل شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مرتضی سالاری مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، گفت: پس از صدور ابلاغیه اعضا، نخستین نشست کارگروه توسعه دریا محور به منظور فعال سازی ظرفیت های دریا، کرانه و پس کرانه های بکر سواحل، بنادر و جزایر خلیج فارس در حوزه های مختلف تجارت دریایی، شیلات، گردشگری و توسعه منابع انسانی مورد نیاز اقتصاد دریا پایه تشکیل شد.

 سالاری، با بیان اینکه توسعه دریا محور که اقتصاد دریا محور بخشی از آن است، افزود: در راستای ابلاغ سیاست های کلان توسعه دریا محور و بندهای ۹ گانه آن این نشست به پیشنهاد سازمان بنادر و دریانوردی تشکیل شده که همکاری همه ارگان ها و سازمان های مربوطه را می طلبد.

وی با اشاره به توسعه سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی در سواحل، توسعه ترانزیت و ایجاد فرصت های جدید شغلی، توسعه منابع انسانی در حوزه دریا بیان کرد: با توجه به ظرفیت های بکر در حوزه سواحل، بنادر و جزایر غرب استان بر روی این مباحث در کارگروه های توسعه دریا محور بحث و بررسی خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به مطالعاتی که در گذشته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بنادر و جزایر از جمله طرح ICZM و بهره مندی سواحل و جزایر استان هرمزگان از تمامی ظرفیت ها، برنامه هایی نیز به بنادر غرب استان هرمزگان ابلاغ شده که یکی از اقدامات مهم و راهبردی آن در سال جاری آغاز عملیات اجرایی توسعه جدید بندر لنگه در مکانی جدید است که تا پایان سال به انجام خواهد رسید.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت ها و امکانات دریایی و بندری بندر ابوموسی و همچنین احداث و نصب سه فروند اسکله گردشگری در بنادر کنگ، لنگه و مقام انجام شده و در حال بهره برداری است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.