آمارهای غیرواقعی وزارت راه درباره قیمت مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: من به مسئولان وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد می کنم که برای کسب اطلاعات دقیق از وضعیت قیمت مسکن در تهران، به بنگاه های املاک سر بزنند، زیرا وضعیت واقعی بازار با آمارهای اعلامی فاصله زیادی دارد.

آمارهای غیرواقعی وزارت راه درباره قیمت مسکن
تین نیوز

 عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: من به مسئولان وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد می کنم که برای کسب اطلاعات دقیق از وضعیت قیمت مسکن در تهران، به بنگاه های املاک سر بزنند، زیرا وضعیت واقعی بازار با آمارهای اعلامی فاصله زیادی دارد.

محمد سرگزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از آمارهای ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی درباره قیمت مسکن در پایتخت، گفت: وزارتخانه میانگین قیمت هر متر مسکن در تهران را حدود 19 میلیون تومان اعلام کرده، البته وزارتخانه مناطق 1، 2، 3 و 6 تهران را از فرمول تعیین قیمت خارج کرده است، حال این سوال مطرح می شود که با چنین فرمولی می‌توان قیمت واقعی مسکن در شهری مانند تهران را استخراج کرد.

مسئولان وزارت راه برای کسب اطلاعات دقیق از وضعیت قیمت مسکن، به بنگاه های املاک سر بزنند

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من به مسئولان وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد می کنم که برای کسب اطلاعات دقیق از وضعیت قیمت مسکن در تهران، به بنگاه های املاک سر بزنند، زیرا وضعیت واقعی بازار با آمارهای اعلامی فاصله زیادی دارد.

وی ادامه داد: اصلا ما قبول می کنیم که قیمت مسکن در تهران، هر متر مکعب 19 میلیون تومان است، حال وزارتخانه باید توضیح دهد که تا کنون چه اقداماتی برای مدیریت بازار و کاهش قیمت ها کرده است.

دولت اقدام قابل قبولی در عرصه ساماندهی بازار و تولید مسکن نکرده است

سرگزی گفت: متأسفانه دولت اقدام قابل قبولی در عرصه ساماندهی بازار و تولید مسکن نکرده است و این مسئله موجب شد که مجلس به این مسئله ورود کرده و اقدام به تدوین طرح اخذ مالیات از خانه های خالی و طرح جهش تولید و تأمین مسکن کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: با وجود ریل گذاری مجلس در حوزه مسکن، هنوز مشخص نیست که دولت چه برنامه ای برای اجرای این قوانین دارد، در شرایط کنونی شاهدیم که مسئله اخذ مالیات از خانه های خالی میان دستگاه های مربوطه پاسکاری می شود.

اراده جدی در عرصه کنترل قیمت مسکن در دولت وجود ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر می رسد که اراده جدی در عرصه کنترل قیمت مسکن در دولت وجود ندارد و مسئولان تنها با ارائه آمارهای غیرواقعی به دنبال پنهان کردن عملکرد ضعیفشان هستند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.