بازدید سایت : ۳۹۴۰۹

حرکت به سوی صنعت هوشمند و دانش بنیان

وزیر صمت با بیان اینکه با برگزاری نمایشگاه در کنار همایش ها برای شرکت های دانش بنیان، فضایی جهت عرضه محصولات ایجاد خواهد شد گفت: این یک حرکت جدی است تا بتوانیم به واسطه آن صنعت کشور را هوشمند و دانش بنیان کنیم.

حرکت به سوی صنعت هوشمند و دانش بنیان
تین نیوز

عباس علی آبادی وزیر صمت در دومین رویداد ملی صنعت دانش بنیان با عنوان «انقلاب صنعتی چهارم و صنعت شهر هوشمند» گفت: اکنون زمزمه انقلاب صنعتی پنجم به گوش می رسد و پیام آن این است که دوباره اصالت را به انسان بدهیم تا انسان به عنوان محور تحولات و عامل اصلی همواره می ماند.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، علی آبادی تاکید کرد: هوش انسانی هرگز تحلیل نخواهد رفت و همواره توسعه پیدا می کند اما این بار رقیبی به نام هوش مصنوعی دارد که باید خود را با آن به چالش بکشد. اما این اجازه به هوش مصنوعی داده نمی شود که به انسان برتری پیدا کند. انسان می تواند خالق باشد و به همین دلیل خلیفه خداست و هوش آن همیشه رو به توسعه است؛ اما با تمام اینها اگر از هوش مصنوعی غافل شویم، تاثیرات آن را در جامعه می بینیم.

وی افزود: از همین طریق به شرکت های دانش بنیان حاضر در رویداد این را بگویم حالا که این مشکلات وجود دارد، چه اتفاقاتی در پیش است؟ باید منتظر چه چیزی باشیم؟ ما به عنوان دولت باید چه کنیم؟ شما باید چه قدم هایی بردارید؟ ما الان در کنار یکدیگر تیم جمهوری اسلامی هستیم و باید ببنیم در رقابت با دنیا قرار است چه کنیم؟

وزیر صمت خاطرنشان کرد: خواهش من این است که برای تکمیل طرحی که در ذهن داریم پیشنهادات خود را از طریق دبیرخانه این رویداد برای من ارسال کنید. این همایش ها را تکرار و دنبال می کنیم همانطور که در مجلس به شما قولش را دادم که ارتباط دولت و با بخش خصوصی و شرکت های دانش بیان افزایش دهیم و آن را از شکل گفتگو و همایش خارج کرده و به یک ارتباط ارگانیک و نزدیک تبدیل کنیم.

علی آبادی گفت: از این طریق باید به یکدیگر کمک کنیم و عیب های هم را بپوشانیم و پیشتبانی کنیم. این همایش دوم است و سعی داریم حداکثر 2 ماه یکبار چنین رویدادی را برگزار کنیم. در همایش بعدی بحث هوشمندی را دنبال خواهیم کرد و هر قدر جلوتر برویم همایش ها با یکدیگر یک مجموعه را تشکیل خواهند داد.

وی تاکید کرد: سعی می کنیم در کنار همایش، نمایشگاه هم داشته باشیم تا شرکت های دانش بنیان فضایی برای عرضه محصولات خود داشته باشند. در آینده نزدیک این همایش ها به بازارگاهی برای یافتن بازار فروش محصولات بدل می شود.

وزیر صمت تصریح کرد: این یک حرکت جدی است که بتوانیم به واسطه آن صنعت کشور را هوشمند و دانش بنیان کنیم. اگر این کار را نکنیم کشورهای همسایه به آن دست پیدا کرده و عبور می کنند و ما خجالت می کشیم. باید طوری پیش برویم که سر خود را بالا بگیریم و بگوییم ما توانستیم. ما مسلمان شیعه هستیم، از بهترین تفکرات صنعتی در بنیان های فکری خود استفاده کردیم، نسل ما پویا و زنده است و باید بتوانیم به سرعت در این مسیر پیش برویم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.