| کد خبر: 267929 |

کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو تهران

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: کاهش سرفاصله ۱ یا ۲ دقیقه ای حرکت قطارها زیاد نیست؛ اما با توجه به کمبود ناوگان و محدودیت های موجود، کاهش همین میزان از سرفاصله حرکت قطارها کار بسیار بزرگی است.

تین نیوز

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: کاهش سرفاصله ۱ یا ۲ دقیقه ای حرکت قطارها زیاد نیست؛ اما با توجه به کمبود ناوگان و محدودیت های موجود، کاهش همین میزان از سرفاصله حرکت قطارها کار بسیار بزرگی است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مسعود درستی با اشاره به اینکه در مهرماه ۱۴۰۱ مترو تهران و حومه با ۱۴۴ ایستگاه در ۲۵۸ کیلومتر مسیر ریلی مشغول خدمت رسانی به مسافران بود، گفت: امروز با ۱۵۶ ایستگاه و ۲۹۴ کیلومتر طول، بدون اضافه شدن حتی یک رام قطار و تنها به همت کارشناسان شرکت توانسته ایم سناریوهای زمان بندی حرکت قطارها را بهبود دهیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: کم کردن سرفاصله یک دقیقه ای حرکت قطارها با توجه به افزایش طول خطوط و ایستگاه ها کار آسانی نبود؛ چرا که این مهم در شرایطی اتفاق افتاد که ناوگان مترو هیچ افزایشی نداشته است. به همین دلیل کار بسیار سختی را رقم زده ایم چرا که اگر کار آسانی بود باید در سالیان گذشته نیز اتفاق می افتاد .

درستی با اشاره به اینکه خط ۶ در سال گذشته به صورت دو قطعه ای فعالیت می کرد و سرفاصله حرکت قطارها از ایستگاه شهید ستاری تا تربیت مدرس ۱۸ دقیقه و از ایستگاه میدان امام حسین (ع) تا ایستگاه دولت آباد ۱۵ دقیقه بود، گفت: از ابتدای امسال با راه اندازی بخش میانی از ایستگاه امام حسین (ع) تا تربیت مدرس طول خط به ۲۶ کیلومتر رسید؛ اما علی رغم افزایش مسیر با سرفاصله حرکت ۱۵ دقیقه به مسافران خدمات رسانی کردیم. 

وی افزود: ۱۸ مهرماه امسال نیز با افتتاح ایستگاه های شهران، شهر زیبا و شهید آرمان علی وردی تعداد ایستگاه های فعال خط ۶ به ۲۰ ایستگاه و طول خط به حدود ۳۲ افزایش یافت و با توجه به استقبال مسافری از همان تاریخ سرفاصله حرکت ۱۲ دقیقه در خط اجرا گردید.

درستی با تأکید بر اینکه در سال های اخیر هیچ قطار جدیدی با توجه به افزایش خطوط و ایستگاه ها به متروی تهران اضافه نشده است، گفت: با استفاده بهینه از ظرفیت موجود ناوگان و با تلاش همکاران در مدیریت ایمنی و مهندسی عملیات، سناریوهای زمان بندی حرکت قطارها تجزیه وتحلیل و بهبود یافت و با همراهی و همدلی همکارانم در مرکز فرمان و مدیریت عملیات خطوط از ظرفیت موجود ناوگان استفاده بهینه تری شد تا بتوانیم سرفاصله حرکت قطارها را در خط ۶ و ۳ کاهش دهیم.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، وی گفت: در خط ۷ ایستگاه میدان کتاب را اضافه کردیم و تا ۲ ماه ایجاد نارضایتی به خاطر اختلالات فنی داشتیم؛ ولی خوشبختانه از اوایل دی این اختلالات فنی برطرف و کاهش سرفاصله حرکت قطارها صورت گرفت.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟