| کد خبر: 248089 |

عزم جدی برای توسعه روابط حمل و نقلی و ترانزیتی وجود دارد

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، طی مراسمی علی جعفری را به عنوان مشاور وزیر راه و شهرسازی و قائم مقام سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ ای معرفی کرد.

تین نیوز

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، طی مراسمی علی جعفری را به عنوان مشاور وزیر راه و شهرسازی و قائم مقام سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای معرفی کرد.

به گزارش تین نیوز، شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در مراسم معارفه مشاور وزیر و قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای که با حضور اعضای هیئت عامل و معاونین ریاست و جمعی از مدیران ستادی این سازمان برگزارش شد، سازمان راهداری را یکی از مهم ترین سازمان های زیر مجموعه وزارت متبوع برشمرد و اظهار کرد: بالغ بر ۸۵ درصد حمل و نقل کالا و مسافر در کشور از طریق بخش حمل و نقل جاده ای انجام می شود و خدمات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به طور مستقیم با مردم سرو کار دارد از جمله حمل کالاهای اساسی از مبدا بنادر به مقصد شهرهای کشور، جابه جایی مسافران با ناوگان عمومی، نگهداری راه ها، رفع نقاط پرحادثه، ایمنی راه ها و کاهش سوانح جاده ای از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی ضمن تقدیر از خدمات مدیران و کارکنان این سازمان، انجمن های صنفی، رانندگان و راهداران در جابه جایی بالغ بر ۳ و نیم میلیون زائران اربعین حسینی، افزود: به رغم کمبود ناوگان مورد نیاز، جابه جایی سفرهای بازگشت زائران به نحو مطلوب و کمترین زمان معطلی زائران انجام شد و انتظار بر این است با آسیب شناسی مشکلات و کمبودها، برای سال آینده شاهد بهبود و افزایش ظرفیت جابه جایی باشیم.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: در تدوین برنامه ها، علاوه بر نوسازی ناوگان، توسعه هم مورد نیاز است و به ارتقای بهره وری در فعالیت های بخش کمک می کند.

افندی زاده تأکید کرد: با توجه به طرح حمایت از صنایع داخلی در مجلس شورای اسلامی از وزارت راه و شهرسازی هم نظرخواهی شده است که سازمان هم باید در این زمینه بررسی و نظرهای کارشناسی ارائه دهد.

وی با اشاره به این که در حوزه ترانزیت و حمل ونقل بین المللی اقدامات توسعه ای انجام شده، بیان کرد: این روند باید از طریق تعامل خوب و ارتباط با کشورهای همسایه ادامه دار باشد و پیشنهاد می شود با تشکیل شورای حمل و نقل در سازمان، زمینه بهبود عملکردها فراهم شود.

افندی زاده با اشاره به نقش و سوابق فردی و مدیریتی قائم مقام جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای را در پیشبرد و توسعه فعالیت های سازمان افزود: با حضور قائم مقام سازمان و با همدلی، همفکری و همکاری در مجموعه مدیریتی این سازمان قطعا شاهد شکوفایی بیشتر و ارتقای بهره وری در بخش حمل ونقل جاده ای خواهیم بود.

در ادامه این مراسم، داریوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن اظهار خرسندی از حضور جعفری در بدنه مدیریتی این سازمان، گفت: با توجه به حجم گسترده فعالیت های این سازمان و تعدد پروژه های در دست اقدام، وی یاریگر و نقش موثری در پیشبرد امور ایفا می کند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با آغاز بارش ها و برودت هوا، نیروهای ستادی و استانی برای راهداری زمستانی آمادگی و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در ایام نوروز امسال هم با افزایش ترددهای وسایل نقلیه در جاده ها مواجه هستیم که برنامه های خدمات رسانی از اکنون تدوین می شود.

امانی با اشاره به اقدامات شاخص این سازمان در دولت سیزدهم عنوان کرد: جابه جایی ۵۰۰ میلیون تن کالا، جابه جایی ۱۱۸ میلیون مسافر، ترانزیت ۹ میلیون تن کالا در سال ۱۴۰۱، اصلاح ۲۲۴ نقطه پرحادثه، نصب و راه اندازی ۴۷۵ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور، توسعه بازارگاه های الکترونیکی بار و شرکت های حمل ونقل هوشمند، بخشی از این عملکرد است.

سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای یکی هوشمندترین سازمان های کشور است

 ایمان اسلامیان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی نیز افزود: سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای یکی از دانش بنیان ترین و هوشمندترین سازمان های کشور است، گنجی از داده و دانش انباشته ای در این سازمان وجود دارد که در سازمان دیگری دیده نمی شود.

وی در این مراسم با اشاره به اینکه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بالاترین نقطه تماس ملی در کشور است، بیان کرد: جاده های کشور گذشته از اینکه محل خدمت رسانی به مردم است، یکی از مهم ترین آبروهای کارآمدی نظام است. اگر نظام بخواهد بخش جدی از کارآمدی خود را بیان کند با سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای می تواند مطرح کند.

اسلامیان با اشاره به اینکه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با یک پنجم بودجه و هزینه ای که بر اساس کمترین استانداردها برای نگهداری جاده ها مورد نیاز است، از جاده های سراسر کشور نگهداری می کند، افزود: با این اعتبارات اندک، طوری جاده ها نگهداری می شوند که سطح کیفیت جاده های کشور در تراز جاده های کشورهای توسعه یافته بوده و این موضوع باعث افتخار و ثمره تلاش همکاران سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای است.

ارتباط با کشورهای همجوار و توسعه ترانزیت

علی جعفری مشاور وزیر و قائم مقام سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، ضمن سپاس از حضور جمعی از معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی و سازمان در این جلسه، اظهار کرد: با توجه به حجم گسترده فعالیت ها در بدنه دولت و برنامه های دولت سیزدهم، آنچه انتظار می رود مدیریت و کارامدی است و لازمه این امر، شفافیت در کارها و نقد درون سازمانی است.

مشاور وزیر و قائم مقام سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اظهار کرد: با تمام توان در مسیر پیشبرد فعالیت های سازمان فعالیت خواهیم کرد، به موازات کمک کردن شفافیت و بدون تعارف کارکردن به منظور تسهیل در فرایند امور مورد انتظار است .

جعفری یادآور شد: همچنان که مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری بر توسعه روابط با کشورهای همسایه تاکید دارند در حوزه ترانزیت و حمل ونقل بین المللی به این توانمندی و استعدادهای وی‍‍ژه کشور باید توجه بیش از پیش شود.

وی افزود: در اجلاس شانگهای و وزرای حمل ونقل ۶ کشور توافقات خوبی انجام شد و عزم جدی برای توسعه روابط حمل و نقلی و ترانزیتی وجود دارد.

قائم مقام این سازمان خاطرنشان کرد: در بهبود عملکرد فعالیت ها در جاده ها و ناوگان عمومی، راهداران و رانندگان در گرما و سرما و در سخت ترین شرایط، حضور و فعالیت دارند و حتی در طول سال تعدادی از این عزیزان در حین خدمت جان خود را از دست می دهند و وظیفه سازمان در قبال این فداکاری ها، حمایت سازمانی، معیشتی و رفاهی این عزیزان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، در پایان این مراسم، با حضور  معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی این وزارتخانه، حکم انتصاب علی جعفری قائم مقام سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، به وی ابلاغ شد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید