بازدید سایت : ۲۹۸۸۱

جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر از بنادر شرق هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۸۳ مسافر از ابتدای سال جاری تا کنون از طریق بنادر شرق استان جابه جا شده اند.

جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر از بنادر شرق هرمزگان
تین نیوز

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۸۳ مسافر از ابتدای سال جاری تا کنون از طریق بنادر شرق استان جابه جا شده اند.

به گزارش تین نیوز از سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا محمدحسینی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۸۳ مسافر از ابتدای سال جاری تا کنون از طریق بنادر شرق استان جابه جا شده اند.

مدیر بنادر و دریانوردی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۸۳ مسافر از بنادر شرق هرمزگان در مسیرهای داخلی و بین المللی ترابری شده  که این میزان، افزایش قابل ملاحظه ای نسبت به سال گذشته داشته است. 

وی ادامه داد: بیش ترین آمار مربوط به مسیر دریایی بندر شهید حقانی به بندر شهید ذاکری(قشم) و بندر هرمز به میزان یک میلیون ۳۳ هزار و ۲۵۷ مسافر بوده که از ابتدای سال تا کنون ۱۳ درصد افزایش به ثبت آمارهای مسافری رسیده است. 

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: در مسیر دریایی بندر هرمز به بنادر شهید حقانی(بندرعباس) و شهید ذاکری(قشم) نیز ۴۰۳ هزار ۶۱۴ مسافر با افزایش ۲۶ درصد جابه جا شده است. 

افزایش ۱۹ درصدی سفرهای بین المللی  

به گفته محمدحسینی تختی؛ در این مدت نیز از بندر شهید باهنر به بندر شارجه امارات، هفت هزار و ۸۱۲ مسافر رفت و آمد داشته اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش به ثبت رسیده است. 

وی با بیان اینکه تمامی سفرهای دریایی بین المللی و مرکز استان با رعایت شیوه نامه های ایمنی دریانوردی انجام می شود، افزود: هرگونه اختلال در انجام سفرهای دریایی (شرایط نامساعد جوی )از طریق سامانه ۰۷۶۳۱۱۱ اطلاع رسانی خواهد شد. 

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در بخش دیگری به آمار صادرات انواع کالا از بندر سیریک اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۲۲ هزار تن کالا شامل میوه و تره  بار، مصالح ساختمانی، شیشه به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده که نسبت به میانگین سال گذشته در این مدت ۲۲۷ درصد افزایش به ثبت رسیده است. 

لازم به ذکر است؛ مسیرهای دریایی مسافری در بنادر شرق هرمزگان شامل بندر شهید باهنر به بندر شارجه، بندر شهید حقانی به بنادر شهید ذاکری(قشم)، هرمز و ابوموسی انجام می شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.