بازدید سایت : ۳۲۹۸۸

ایستگاه مترو شهید سلطانی کرج به مرحله بهره برداری رسید

استاندار البرز: مردم این استان بیش از ۲ دهه در انتظار بهره برداری از قطار شهری کرج بودند که طی حدود ۲ سال اخیر تکمیل و بهره برداری از این پروژه شتاب گرفته و اکنون شاهد مراحل پایانی ایستگاه شهید سلطانی هستیم.

ایستگاه مترو شهید سلطانی کرج به مرحله بهره برداری رسید
تین نیوز

استاندار البرز اعلام کرد: مردم این استان بیش از ۲ دهه در انتظار بهره برداری از قطار شهری کرج بودند که طی حدود ۲ سال اخیر تکمیل و بهره برداری از این پروژه شتاب گرفته و اکنون شاهد مراحل پایانی ایستگاه شهید سلطانی هستیم. 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، مجتبی عبداللهی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از روند تکمیل پروژه ایستگاه شهید سلطانی کرج، افزود: اکنون شاهد حجم زیادی تردد خودرو و ترافیک در میدان شهید سلطانی کرج هستیم که با راه اندازی ایستگاه مترو ۵۰ درصد گره ترافیکی این مسیر باز خواهد شد.

عبداللهی ادامه داد: با این پروژه خط پنج متروی تهران به خط ۲ قطار شهری کرج اتصال پیدا می کند و این قابلیت نیز فراهم شده که به داخل شهر فردیس امتداد یابد؛ از این رو مدیریت شهری فردیس باید برای این امر با توجه به ضرورت های موجود، اهتمام داشته باشد.

وی گفت: با افتتاح ایستگاه شهید سلطانی مترو در شهر کرج، گامی مهم در راستای بهبود حمل و نقل عمومی و رفاه مسافران این منطقه برداشته می شود.

استاندار البرز بیان کرد: با توجه به تاثیر مثبت این پروژه بر ترافیک، آلودگی هوا و رفاه مسافران، افتتاح ایستگاه شهید سلطانی مترو در کرج به عنوان یک دستاورد بزرگ و مهم در راستای بهبود زندگی شهروندان این منطقه قابل تحسین است.

وی افزود: جای خرسندی دارد که با اتحاد و انسجام مجموعه مدیران شهری و استانی، در این مدت توفیق حاصل شد تا به انتظار دیرینه مردم برای راه اندازی قطارشهری پایان بخشیم و این پروژه را با سرعت بیشتری پیش ببریم.

پروژه خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه از سال ۱۳۸۵ آغاز شد اما حتی یک ایستگاه این خط تا قبل از سال ۱۴۰۰ به بهره برداری نرسید. قطعه نخست این خط به طول ۶.۵ کیلومتر اسفند ماه سال ۱۴۰۱ بهره برداری شد .

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.