| کد خبر: 194080 |

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: صدور بخشنامه های غیرکارشناسی‌ به مناطق آزاد، ناامنی اقتصادی پدید می آورد.

تین نیوز

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: صدور بخشنامه های غیرکارشناسی‌ به مناطق آزاد، ناامنی اقتصادی پدید می آورد.

به گزارش تین‌نیوز ‌به نقل از ایسنا، ابراهیم جلیلی‌ گفت: صدور دستور العمل ها و بخشنامه های متعدد پراکنده؛ غیر کارشناسی و گاه غیر قانونی از طرف برخی از وزارت خانه ها و نهاد ها منجر به ایجاد فضای ناامن اقتصادی و مشکلات برای فعالین اقتصادی و نارضایتی عمومی در مناطق شده است.

وی در ادامه گفت: مهم ترین موضوع در شرایط فعلی عدم تمکین دستگاه های اجرایی به اجرای قوانین مرتبط با چگونگی اداره مناطق آزاد کشور است.

جلیلی با اشاره به برخی از موارد دیگر دستور العمل ها و بخشنامه هایی که مغایرت قانونی دارد افزود: الزامی شدن ثبت سفارش برای مناطق آزاد مغایر با ماده ۱۴ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و اخذ مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای تولیدی توسط سازمان امور مالیاتی برای محصولات و خریدهای داخلی بخشی دیگر از این مغایرت‌هاست.

 

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه ممنوعیت ورود خودرو به مناطق  آزاد مغایر با ماده ۲ مقررات صادرات؛ واردات و امور گمرکی مناطق است، ادامه داد: عملیاتی نشدن تبصره یک ماده ۱۴ آیین نامه اجرایی عملیات پولی و بانکی در مناطق آزاد همچنین صدور مجوز های مختلف توسط ارگانها و سازمان های مختلف مغایر با ماده ۱۱ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد است.

جلیلی با اشاره به اینکه این دستورالعمل ها مناطق آزاد را از اقتصاد پویای مبتنی بر نظام بازار آزاد دور کرده است، اظهار کرد: اینگونه بخشنامه ها مناطق آزاد را به منطقه ای با اقتصاد متمرکز و کارکردی شبیه سرزمین اصلی تبدیل نموده است.

وی در ادامه گفت: از همه ظرفیت فراکسیون مناطق آزاد مجلس و کارگروه تخصصی شورای‌عالی مناطق آزاد برای برگرداندن مناطق به مسیر اصلی و قانونی خود استفاده شود..

 

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین