بازدید سایت : ۳۱۰۷۳

گواهی سیر ساخت ۱۱۳ واگن ملی صادر شد

موضوع حمل ونقل مهم ترین مشکل مردم تهران است ما در تهران با دو موضوع آلودگی هوا و ترافیک مواجه هستیم. شورای ششم و مدیریت ششم برنامه ای که داشتند و تصویب کردند نگاه ویژه به حمل و نقل است در بودجه امسال ۲۸ هزار میلیارد تومان به حمل ونقل اختصاص دادیم.

گواهی سیر ساخت ۱۱۳ واگن ملی صادر شد
تین نیوز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه ۳ سیما به بیان اقدامات شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل عمومی پرداخت.

◄ تامین بخشی از هزینه های قرارداد تولید 113 دستگاه واگن ملی مترو

◄ مجوز رسمی و بین المللی تولید انبوه قطار ملی مترو صادر شد


به گزارش تین نیوز به نقل از شهر، محسن هرمزی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با حضور در برنامه صبحگاهی (سلام صبح بخیر) شبکه ۳ سیما به بیان اقدامات شهرداری تهران در حوزه حمل ونقل پرداخت و گفت: موضوع حمل ونقل مهم ترین مشکل مردم تهران است ما در تهران با دو موضوع آلودگی هوا و ترافیک مواجه هستیم. شورای ششم و مدیریت ششم برنامه ای که داشتند و تصویب کردند نگاه ویژه به حمل و نقل است در بودجه امسال ۲۸ هزار میلیارد تومان به حمل ونقل اختصاص دادیم. در طی سالیان اخیر نوسازی ناوگان مورد اهمیت نبود امر مهمی که در تمام حوزه ها باعث مشکلات عدیده شد لذا شورای ششم این نگاه ویژه را به خرج داد. 

وی ادامه داد: این ۲۸ همت رقمی بیش از ۵۰ درصد بودجه شهرداری را تصرف می کند اما آنچه اتفاق افتاده است رقمی دو برابر این عدد است. 

هرمزی با بیان اینکه ما عقب ماندگی مان در حوزه حمل و نقل تنها مربوط به سخت افزار نبوده و به نرم افزار هم مربوط می شد، خاطرنشان کرد: ما در سه حوزه برای خود تکلیف ایجاد کردیم برای مثال در حوزه مترو روزی که مدیریت شهری را برعهده گرفتیم ۱۳۹ ایستگاه مترو فعال داشتیم. خط ۶ و ۷ متر تهران افتتاح نشده بود. ما در سال گذشته و جاری خط ۶ را به سرانجام رساندیم.  خط ۷ را هم امسال تکمیل خواهیم کرد و با این اتفاق روزانه ۶۰ هزار مسافر بیشتر را جا به جا می کنیم. 

معاون شهردار تهران گفت: به این ترتیب منطقه کم برخوردار شمال غرب تهران را وارد مدار کردیم. یا در دوره های قبلی خط ۶ مترو به صورت جزیره ای افتتاح شده بود و ما به افتتاح ایستگاه های میانی آن پرداختیم. امروز طبق آمار ۱۱۶۷ دستگاه واگن قطار مترو داریم. 

وی با تاکید بر اینکه این تعداد طی ۲۵ سال اتفاق افتاده اما دولت فعلی برنامه ای ویژه برای نوسازی ناوگان داشت، عنوان کرد: قرارداد واردات ۶۳۰ دستگاه واگن با بی توجهی دولت قبل مواجه شد اما با کمک دولت کنونی در مهرماه سال جاری ال سی کار باز شد. البته تعداد این واگن ها افزایش پیدا کرد و به ۷۹۱ دستگاه واگن رسید و ساخت آن شروع شد. 

هرمزی بیان کرد: ما تاییدیه قطار ملی را گرفتیم؛ اتفاق مهمی که می افتد ساخت ۸۵ درصد واگن ها در داخل کشور است. ساخت ۱۱۳ دستگاه آن را دولت قبول کرد. تاییدیه سیر آن نیز دیروز توسط یک شرکت لهستانی صادر شد و قطار ملی بزودی زیر بار تولید می رود. تفاهم ساخت ۲۵۹ واگن هم امضا شده که مجموعا با تعدادی که از چین وارد می شود این عدد به  ۱۱۶۳ دستگاه واگن می رسد که برابر تعدادی است که در طول این ۲۵ سال به شهر اضافه شده است. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: قدم اول این بود که با کمک دولت موضوع واگن را تعیین تکلیف کنیم که سرفاصله ها رعایت بشود. بنابراین ۷۹۱ دستگاه را از طریق منابع اعتباری با شرکای چینی پیش می بریم. میانگین سرفاصله کنونی ما ۷ دقیقه است و با این اتفاق به ۴ دقیقه می رسد و استاندار جهانی چیزی بین ۳ تا ۴ دقیقه است. 

وی به حوزه اتوبوسرانی نیز گریزی زد و گفت: در دوره قبلی تنها ۱۳۰ دستگاه اتوبوس نوسازی شده بود و الان بیش از ۵۰ درصد ناوگان ما غیر فعال و فرسوده قطعی است. کیفیت ناوگان هم فرسودگی ۸۰ درصد دارد. لذا این ما را مجاب به بازسازی کرد. در سال جاری قرارداد بازسازی ۳۰۰۰ و تولید ۱۰۰۰ هزار دستگاه داخلی داریم. مضاف بر آن برای واردات اتوبوس برقی که نگاه ویژه شهردار تهران و وزیر صمت به برقی سازی تهران است قراردادهای تامین اتوبوس های برقی را نیز دنبال می کنیم.

 هرمزی اظهار کرد: امیدوارم تا شب عید تعدادی از این اتوبوس های برقی را وارد مدار کنیم. قرارداد واردات ۲۰۰۰ اتوبوس برقی را امضا کردیم . حل مسائل زیرساختی برقی سازی پایتخت با کمک دولت در حال تکمیل است. در حوزه قراردادی هم شهرداری تهران در حال پیگیری مسائل مربوطه است. این موضوع در سفر شهردار به چین نهایی شد. طبق قراردادهای سفر اخیر تیم مدیریت شهری به چین بزودی ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس برقی، ۱۰۰ هزار دستگاه موتور برقی، ۱۰ هزار دستگاه تاکسی و ۱۰ هزار ون برقی به پایتخت اضافه خواهد شد. 

معاون شهردار تهران با بیان اینکه خودروهای جدید با باتری کار می کنند و زیرساخت آن در حال تکمیل است، گفت: دنیا به سمت برقی سازی حرکت می کند و ما باید به سمت آنچه به نفع مردم است و آلودگی هوا را حل می کنذ حرکت کنیم. در این دوره تقریبا تا به امروز مجموعا ۶۲۵۰ دستگاه تاکسی بازسازی شده است و در سال جاری بیش از ۱۱۰۰ دستگاه نوسازی شده است.

وی گفت: تعدادی از تاکسی ها در سرویس مردم نیستند و در صدد تعیین تکلیفشان هستیم. لذا تا شش ماه آینده به برقی سازی ناوگان و بازگردانی سرویس ها به خطوط اقدام می کنیم. باید برقی سازی را به حوزه زندگی شخصی منتقل  کنیم. بار اصلی حمل ونقل عمومی را در تهران تاکسی و اتوبوس می برد مدیریت آن نیاز به کمک بالادستی ها در حوزه سوخت و برق دارد. این یک زنجیره است که امیدوارم با کمک دولت اتفاق بیفتد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.