| کد خبر: 266580 |

بازنگری خطوط جدید مترو پایتخت

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: مناطق ۱۸، ۵، ۲۲ و ۲۱ دچار فقر ریلی هستند، باید بتوانیم حمل و نقل را در سطح شهر تهران توسعه دهیم.

تین نیوز

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: مناطق ۱۸، ۵، ۲۲ و ۲۱ دچار فقر ریلی هستند، باید بتوانیم حمل و نقل را در سطح شهر تهران توسعه دهیم.

به گزارش تین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز از پروژه های عمرانی و حمل ونقل منطقه ۲۱ تهران بازدید کرد. در این بازدید میدانی که حدود ۵ ساعت به طول انجامید آخرین وضعیت پروژه های منطقه ۲۱ تهران و برنامه های پیش روی این منطقه تشریح شد.

در ابتدای این برنامه بازدیدی از زیرگذر فتح باغستان انجام شد؛ بنا بر اعلام شهرداری منطقه ۲۱ احداث این زیرگذر از سال ۹۸ آغاز شده بود و برنامه اولیه ما این است که در بهمن ماه این زیرگذر به بهره برداری برسد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به احداث این زیرگذر گفت: دوری کردن از پروژه های خودرومحور سیاستی است که دنبال می کنیم، اما احداث این پروژه به منظور افزایش ایمنی و کاهش تلفات بوده است. از پروژه های قوری چای، دوربرگردان کیلومتر ۱۸ بزرگراه فتح، درمانگاه منطقه ۲۱، خیابان های تازه تاسیس جهاد جنوبی و عاشری و مجموعه در دست احداث شهربانو بازدید به عمل آمد.

تشکری هاشمی در این بازدید با بیان اینکه منطقه ۲۱ به دلیل سابقه تاریخی طولانی با مسائل عدیده ای مواجه است، گفت: وجود کارخانه های متعدد در منطقه چالش است و هیچکس نمی تواند این کارخانه ها را از منطقه بیرون کند و برهمین اساس باید با دنبال حل چالش آن ها باشیم.

وی با تاکید بر اینکه برای شغل های مزاحم باید راه حل اندیشید، اظهار کرد: هیچ شغلی نمی تواند خیابان را از شهروندان بگیرد، ما باید به دنبال راه حل های ترمیمی باشیم اگر به ۵۰ سال قبل باز می گشتیم باید تمام کارخانه ها را به سمت شرق تهران می بردیم و سکونت را به غرب می آوردیم تا دچار چالش های کنونی نباشیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران تصریح کرد: با اعداد و ارقام ارائه شده می توان متوجه شد که وضعیت منطقه در حوزه حمل ونقل بسیار بحرانی است و تعداد اتوبوس های موجود کفاف سفر ها را نمی دهد. از ابتدای دوره ششم مدیریت شهری تاکنون ۷۰۰ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان شده است و درصورت تقسیم مساوی باید ۳۰ اتوبوس به منطقه ۲۱ داده می شد، اما تنها یک اتوبوس تحویل منطقه داده شده و این هیچ توجیهی ندارد.

تشکری هاشمی با اشاره به واردات اتوبوس های جدید گفت: درد شهروندان نبود ناوگان حمل و نقل عمومی است؛ تاکید ما بر این است که باید از اوضاع در معرض انحطاط جلوگیری شود هرچند واردات اتوبوس برقی خوب است، اما قیمت هر اتوبوس برقی معادل ۳ اتوبوس دیزلی است و برهمین اساس باید پیش از خرید اتوبوس برقی درد مردم را با واردات اتوبوس دیزلی درمان کرد.

وی با تاکید بر اینکه شک نکنید از هیچ اقدامی برای واردات اتوبوس دریغ نخواهیم کرد، گفت: من هم درد معاونت و هم درد شهروندان را درک می کنم و برهمین اساس بود که برای اولین بار در بودجه سال جاری مبلغ ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس و هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی اتوبوس ها تخصیص دادیم، اما از این مبلغ تنها درصد اندکی استفاده شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به مطالعات حمل و نقلی برای احداث ایستگاه مترو در مناطق گفت: می دانیم که دسترسی منطقه به مترو بسیار کم است، اما قرار نیست مترو محله به محله بچرخرد بلکه در کریدور پر جمعیت احداث می شود البته با این وجود قرار بر این شده است تا بازنگری جدی در خطوط مترو انجام شود.

تشکری هاشمی ادامه داد: مناطق ۲۱، ۲۲، ۵، ۱۸ دچار فقر ریلی هستند و در بازنگری خطوط جدید به توسعه آینده شهر، تراکم جمعیت و نیاز شهروندان پاسخ می دهیم.

وی در خصوص زیرگذر ایران خودرو گفت: در بودجه سال آینده برای این پروژه ردیف بودجه تعیین شد دوربرگردان های هم سطح باید به مرور حذف شوند، زیرا این دوربرگردان ها عمدتا قتلگاه هستند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به دوچرخه سواری بیان کرد:، اما آنچه مشخص است اهمیت ایجاد و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری است نه احداث مسیر آن، چرا باید مسیری را ایجاد کنیم که هیچ دوچرخه ای از آن عبور نمی کند؟

تشکری هاشمی تصریح کرد: خیابان های ما باید تبدیل به خیابان هایی شوند که شهروندان به راحتی از آن عبور کنند باید برای شهروندان گذرگاه ایمن ایجاد کنیم احداث سرعت گیر های بلند به هیچ وجه مناسب نیستند، ما باید از طریق تابلو های راهنمایی، چراغ ها و سیستم های هوشمند به رانندگان هشدار دهیم و، اما به جای این کار سرعت گیر هایی کوهانی را ایجاد کرده ایم.

وی گفت: از جلسه قبل تا امروز اقدامات خوب بسیاری همچون آسفالت ریزی و اصلاحات مهندسی انجام شده است، از تمام پروژه های سطح منطقه بازدید به عمل آمد و در نوبت بازهم به حل مشکلات می پردازیم و تا جایی که بتوانیم تمامی مشکلات را حل خواهیم کرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟