| کد خبر: 223937 |

رئیس سازمان شهرداری‎ها و دهیاری‌های کشور گفت: بانک جامعی از اوراق مشارکت پرداختی به شهرداری‌ها ایجاد شده و فرآیند تخصیص اوراق مشارکت و دریافت مدارک لازم از شهرداری‌ها در سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور پیش‌بینی‌شده است.

تین نیوز

 رئیس سازمان شهرداری‎ها و دهیاری‌های کشور گفت: بانک جامعی از اوراق مشارکت پرداختی به شهرداری‌ها ایجاد شده و فرآیند تخصیص اوراق مشارکت و دریافت مدارک لازم از شهرداری‌ها در سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور پیش‌بینی‌شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایلنا،‌ مهدی جمالی‌نژاد، رئیس سازمان شهرداری‎ها و دهیاری‌های کشور  با اشاره به راه‌اندازی سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور توضیح داد: بخش زیادی از زمان دستگاه‌ها از جمله شهرداری‌ها، استانداری‌ها و نهادهای حاکمیتی به تجمیع اطلاعات و گزارش دهی می‌گذرد. همچنین دسترسی به اطلاعات به روز و قابل استناد بسیار زمان‌بر بوده و کمتر فرصتی برای تحلیل اطلاعات باقی می‌ماند.

او با بیان اینکه آئین‌نامه توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی (مصوبه شورای عالی اداری) به صراحت درباره لزوم الکترونیکی کردن خدمات دولتی اشاره کرده است، گفت: از طرف دیگر شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم کاهش مراجعات غیرضروری، اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات در خدمات مختلف سطح کشور را بیش از پیش نشان داده است.

آنطور که معاون وزیر کشور گفته است؛ شناسایی پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها، شناسایی سرمایه‌گذاران حوزه مدیریت شهری، ایجاد بانک اطلاعات تسهیلات بانکی پرداختی به شهرداری‌ها در سنوات مختلف، ایجاد بانک اطلاعات اوراق مشارکت منتشر شده توسط شهرداری‌ها به تفکیک هر سال، ایجاد ارتباط فی‌مابین سرمایه‌گذاران و پروژه‌های شهرداری، تجمیع مشخصات شرکت‌ها و سازمان‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها و تجمیع قوانین مرتبط با سرمایه‌گذاری و تسهیلات شهرداری‌ها از اهداف کلان راه‌اندازی سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور است.

جمالی‌نژاد به زیرسیستم‌های این سامانه اشاره کرد و گفت: تسهیلات بانکی شهرداری‌ها یکی از زیر سیستم‌ها است به طوری که هر شهرداری در این سامانه میزان تسهیلات دریافتی از سازمان شهرداری‌ها (از سال ۱۳۹۰ تاکنون) را مشاهده می‌کند. همچنین تعداد وام، حجم مالی آن‌ها، عنوان پروژه‌ها و باقیمانده وام قابل پرداخت، از دیگر امکانات سامانه است. استانداری‌ها نیز به‌طور جامع کل وام‌های پرداختی به شهرداری‌های استان خود را مشاهده می‌کند و در آینده نزدیک فرآیند درخواست شهرداری‌ها برای دریافت وام و تحویل مدارک از شهرداری‌ها از طریق سامانه صورت خواهد گرفت.

او اوراق مشارکت شهرداری‌ها را دومین زیر سیستم این سامانه عنوان کرد و توضیح داد: بانک جامعی از اوراق مشارکت پرداختی به شهرداری‌ها ایجاد شده و فرآیند تخصیص اوراق مشارکت و دریافت مدارک لازم از شهرداری‌ها نیز در سامانه پیش‌بینی‌شده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ادامه داد: پروژه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها دو زیر سیستم دیگر سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری است که درباره پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها و اطلاعات پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها در سامانه ثبت و در بازه‌های زمانی مختلف امکان رصد وضعیت پیشرفت پروژه‌های شهرداری‌ها فراهم می‌شود و در زیرسیستم فرصت‌ها، مشخصات فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها در این سامانه قابل ثبت است. در زمینه سرمایه‌گذاران حوزه شهری هم با شناسایی سرمایه‌گذاران حوزه شهری کشور، ارتباط میان فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها با سرمایه‌گذاران از طریق سامانه فراهم می‌شود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شهر، سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کشور investcity. ir در راستای ارائه خدمات الکترونیکی به شهرداری‌ها در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور طراحی و راه اندازی شده است هدف سامانه تسهیلات و سرمایه‌گذاری انجام الکترونیکی مراحل پرداخت وام به شهرداری‌ها و اوراق مشارکت عنوان شده است. همچنین تجمیع اطلاعات سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها و معرفی فرصتهای سرمایه‌گذاری به عموم سرمایه گذاران کشور است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید