| کد خبر: 267882 |

هنرستان های فنی و حرفه ای در حوزه حمل ونقل راه اندازی می شود

همزمان با گرامیداشت ایام دهه فجر، تفاهم نامه توسعه رشته حمل و نقل بین سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با هدف تقویت و گسترش هنرستان های مرتبط با حوزه حمل ونقل جاده ای موجود و همچنین حمایت از تاسیس و راه اندازی هنرستان های فنی و حرفه ای در حوزه حمل ونقل جاده ای منعقد شد.

تین نیوز

همزمان با گرامیداشت ایام دهه فجر، تفاهم نامه توسعه رشته حمل و نقل بین سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با هدف تقویت و گسترش هنرستان های مرتبط با حوزه حمل ونقل جاده ای موجود و همچنین حمایت از تاسیس و راه اندازی هنرستان های فنی و حرفه ای در حوزه حمل ونقل جاده ای منعقد شد.

به گزارش تین نیوز از وزارت راه و شهرسازی، «داریوش امانی» با قدردانی از اهتمام و اقدامات وزارت آموزش و پرورش در راستای تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر در بخش حمل و نقل اظهار داشت: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب، برای فارغ التحصیلان رشته های تخصصی باید زمینه اشتغال و فعالیت در بخش حمل و نقل فراهم شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: نگاه این سازمان، توسعه و افزایش نیروهای متخصص در بخش حمل و نقل جاده ای کشور است و با همه امکانات و ظرفیت های موجود در ستاد و اداره های استانی، در راستای تحقق این هدف و زمینه جذب و به کارگیری این نیروها در بازار کار اقدام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا در ضوابط، مقررات و آیین نامه ها هم بر فراهم شدن زمینه جذب و به کارگیری نیروهای آموزش دیده در رشته حمل و نقل تاکید می شود و ایجاد مکانیزم های تشویقی برای هنرجویان مورد تاکید است.

امانی افزود: یکی از وظایف اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، تسهیل گری در بخش حمل و نقل جاده ای است، از این رو در استان هایی که ظرفیت حمل و نقلی بالایی دارند، با توسعه هنرستان ها و رشته حمل و نقل می توان در جهت رشد اقتصادی و رونق بخشی صنعت حمل و نقل ملی گام های اساسی برداشت.

براساس این گزارش، «محمدمهدی کاظمی» معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توسعه مراکز هنرستان و رشته حمل و نقل در استان های مختلف طی سال های اخیر، تصریح کرد: رشته حمل و نقل با تعامل مناسب بین دو دستگاه اجرایی از سال ۸۸ راه اندازی شد و تاکنون تعداد ۷۶۰ نفر فارغ التحصیل شدند و درحال حاضر ۴۸۹ نفر هنرجو مشغول به تحصیل هستند.

وی با تاکید بر اهمیت این رشته در اقتصاد کشور، خواستار حمایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در فراهم کردن زیرساخت های آموزشی و ایجاد ظرفیت های شغلی به ویژه در استان های حمل و نقلی شد.

کاظمی افزود: هدف اصلی این تفاهم نامه، تقویت و گسترش هنرستان های مرتبط با حوزه حمل ونقل جاده ای موجود و همچنین حمایت از تاسیس و راه اندازی هنرستان های فنی و حرفه ای در حوزه حمل ونقل جاده ای است.

برپایه این گزارش، مسوولیت پیگیری مستمر و اجرای مفاد این تفاهم نامه و سایر فعالیت های مورد توافق بر عهده کارگروهی متشکل از نمایندگان معرفی شده از طرف معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟