بازدید سایت : ۳۵۸۹۲

حریم جاده های پارس آباد به عنوان سرمایه ملی حفاظت می شود

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پارس آباد گفت: حفاظت و صیانت از حریم جاده ها به عنوان سرمایه ملی خط قرمز ما بوده و از هرگونه تجاوز به حریم جاده جلوگیری می شود.

حریم جاده های پارس آباد به عنوان سرمایه ملی حفاظت می شود
تین نیوز

آیدین مرادی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پارس آباد گفت: حفاظت و صیانت از حریم جاده ها به عنوان سرمایه ملی خط قرمز راهداری بوده و تا کنون از ۴۲ مورد تجاوز به حریم جاده جلوگیری شده و با حضور مستمر گشت های راهداری این نظارت و بازرسی ادامه دار خواهد بود.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، مرادی در ادامه اظهار داشت: تاکنون با حضور هزار و۵۰۰ مورد گشت راهداری در حریم از ۴۲ مورد تجاوز به حریم راه جلوگیری شده، ۲مورد ساخت وساز غیرمجاز متوقف، ۴۹ مورد دکه های غیرمجاز جمع آوری، ۵۵۵ کیلومتر از حریم راه آزادسازی و با اخذ ۷ مورد دستور قضائی نسبت به رفع آثار تجاوز به حریم اقدام شده است.

وی بابیان اینکه تسطیح و موج گیری ۱۲۸ کیلومتر از راههای روستایی و مرزی توسط راهداران انجام شده است گفت: در این مدت راهداران بیش از ۱۸ کیلومتر از شانه راه و افتادگی شانه را با شن ریزی تسطیح و اصلاح کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در ۸ ماهه گذشته ۲ هزار و۶۰۰ متر مربع از راههای اصلی، فرعی و روستایی شهرستان پارس آباد لکه گیری شده تصریح کرد: در مدت یاد شده راهداران ۵۷ هزار متر مربع روکش آسفالت اجرا کرده اند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان پارس آباد در این مدت شن ریزی ۱۲ کیلومتر از راه های روستایی را یادآور شدو اظهار کرد: راهداران از هزار و۹۰۰ مترطول روشنایی موجود بطور مستمر نگهداری کرده اند.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان پارس آباد اظهار کرد: حدود ۶۰۰ کیلومتر از حریم راه های این شهرستان در ۸ ماهه گذشته تسطیح و پاکسازی شده است.

وی ادامه بابیان اینکه در جهت آگاهی دهی به رانندگان و ملزم کردن آن ها به رعایت قوانین راهور در جاده به تهیه، تعمیر و نصب ۱۴۲ متر مربع تابلوهای اطلاعاتی، ۷۷۰ عدد علائم ایمنی و ۱۰ عدد بنر اطلاعاتی در راه های این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۲۵۵ عدداز تابلوهای تبلیغاتی و علائم فرسوده و معیوب نیز از سطح جاده های شهرستان پارس آباد برچیده شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان پارس آباد اظهار کرد: رنگ آمیزی ۵۴۵ مورد از پایه تابلو علائم و پایه چراغ چشمک زن، نصب و تعمیر ۳۵ شاخه گاردریل، رنگ آمیزی ۹۲ متر از سرعت کاه ها، شستشوی ۲ هزار و۶۰۰ عدد ازتابلو و علائم راههای اصلی، شستشوی ۵۱ مورد از حفاظ ها و نرده پل ها، آشکارسازی هزار و۴۰۰ مورد از پل ها و نقاط پربرخورد با دپو مصالح و تنقیه و پاکسازی ۳۵۳ دستگاه از دهانه پل را از دیگر اقدامات مهم راهداران در ۸ ماهه گذشته است.

مرادی از جابجایی ۲۴۷ هزار تن کالا توسط ۱۲ شرکت حمل ونقل کالا در شهرستان پارس آباد در سال جاری خبرداد و گفت: در این مدت ۳۰ هزار برگ بارنامه نیز در این شهرستان صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۸ ماهه گذشته ۸۲ هزار و۸۷۸ نفر مسافر نیز توسط ۲۲ دستگاه اتوبوس و ۵۶ دستگاه سواری از شهرستان پارس آباد به مقاصد مختلف جابه جا شده اند افزود: این میزان جابجایی مسافر در قالب ۱۳ هزار و۳۳۹ سفر انجام شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.