بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

◄ سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در حوزه حمل و نقل دریایی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد تومان طرح در حوزه حمل و نقل دریایی در دست اجرا داریم که بخشی از آن ها در دهه مبارک فجر و سفر های استانی رئیس جمهور قابل بهره برداری است.

سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در حوزه حمل و نقل دریایی
تین نیوز

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد تومان طرح در حوزه حمل و نقل دریایی در دست اجرا داریم که بخشی از آن ها در دهه مبارک فجر و سفر های استانی رئیس جمهور قابل بهره برداری است.

تعریف و اجرای ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه حمل ونقل دریایی

عزم جدی سازمان بنادر برای ارتقای نسل بندر شهید رجایی

 

 

 

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم از بندرعباس، علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در سفر دو روزه به استان هرمزگان از روند اجرای تعدادی از پروژهای توسعه ای، عمرانی و سرمایه گذاری بندر شهید رجایی بازدید کرد.

صفایی در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح های عمرانی و سرمایه گذاری بندر شهید رجایی، با اشاره به امضای 55 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد سرمایه گذاری بندری و دریایی در آذرماه به مناسبت روز ملی حمل و نقل امسال، گفت: سهم استان هرمزگان از این میزان جذب سرمایه گذاری، 32 هزار میلیارد تومان است که بیش از 15 هزار میلیارد تومان در دست اجرا است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در بخش سرمایه گذاری دولتی برای آماده سازی زیرساخت ها، به منظور افزایش سهم توسعه اقتصادی در بخش دریایی و بندری، مجموع اعتبارات استان هرمزگان 12 هزار میلیارد تومان است که شامل 95 طرح مشخص می شود.

وی میزان جذب طرح های عمرانی در استان هرمزگان را نیز حدود 60 درصد اعلام و اضافه کرد: مشاوران و پیمانکاران باید به کارها سرعت دهند که زیرساخت هایی دریایی و بندری در این استان در اسرع وقت محقق شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بالغ بر 150 هزار میلیارد تومان طرح در حوزه حمل و نقل دریایی در دست اجرا داریم که بخشی از آن ها در دهه مبارک فجر و سفرهای استانی رئیس جمهور قابل بهره برداری است.

صفایی در این بازدید که اعضای هیات عامل سازمان بنادر نیز او را همراهی کردند، از فرایند اجرای پروژه احداث پل دسترسی به اراضی 2400 هکتاری پسکرانه و احداث اسکله و پایانه مکانیزه ریلی، جهت انبارش، صادرات و واردات مواد معدنی بندر شهید رجایی دیدن کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر همچنین در این بازدید، روند اجرای پایانه مکانیزه غلات، مرکز خدمات بندری و دریایی و ساختمان در دست تکمیل اطلاعات و ارتباطات بندر رجایی (ICT) را نیز از نزدیک بررسی کرد.

بر اساس این گزارش، ساخت مرکز خدمات دریایی و بندری بندر شهید رجایی با هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار از خردادماه سال 99 آغاز شد و با 97 درصد پیشرفت فیزیکی، آماده بهره برداری قرار دارد. در این مرکز انواع خدمات بانکی، بندری، مالی، کانتینری و اسنادی ارائه می شود.

ساخت پل اتصال به اراضی 2400 هکتاری پس کرانه بندر شهید رجایی با سرمایه گذاری 3000 میلیارد تومانی آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در این بازدید، بر اجرای پرشتاب عملیات اجرایی و بهره برداری از پل دسترسی تا یک سال آینده تاکید کرد.  

بنا بر این گزارش سازمان بنادر و دریانوری، با ایجاد یک پایانه مکانیزه مواد فله معدنی در غرب بندر شهید رجایی و استفاده از تجهیزات مکانیزه، اتوماسیون و تکنولوژی های پیشرفته، علاوه بر افزایش سرعت و کاهش هزینه ها، بهبود قابل توجهی در ایمنی، بهداشت و محیط زیست حاصل خواهد شد.

همچنین هدف از ایجاد  پایانه مکانیزه ریلی مواد فله معدنی در بندر شهید رجایی، سهولت در حمل و نقل مواد فله و کاهش هزینه های حمل و نقل این مواد است.  

گفتنی است، پروژه های توسعه دریایی، خشکی و تجهیزات بندری بندر شهید رجایی در قالب این طرح جامع، و با هدف ارتقای نسل بندر شهید رجایی و تبدیل آن به بندر نسل سوم در دست انجام است.

در طرح جامع بندر شهید رجایی، در حوزه دریایی، احداث اسکله های نفتی و خدماتی جدید، توسعه کانال دسترسی و در بخش بندری نیز طرح هایی از جمله توسعه کریدورهای خطوط لوله نفتی، احداث سیلوی ترانزیت غلات با ظرفیت 100هزار تن، احداث ترمینال های 3 کانتینری و احداث پایانه مکانیزه کالا و توسعه فاز یک اراضی لجستیک صنعتی بندری تعریف شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.