| کد خبر: 4764 |

تین نیوز | مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: گمرک بوشهر پس از تهران و بندر شهید رجایی به عنوان سومین گمرک کشور مجهز به سامانه اظهار کالا از راه دور شده است که نشان دهنده اعتماد گمرک ایران به بوشهراست.

 احمد پورحیدر شامگاه جمعه در جمع بازرگان و  تجار بوشهری با بیان اینکه هم اکنون 11 بندرتجاری فعال در استان بوشهر وجود دارد اظهار کرد: درسال گذشته بیش از 21 میلیون تن کالا به ارزش 15 میلیارد و 800 میلیون دلار از طریق گمرکات استان بوشهر به خارج کشور صادر شده است.
 
وی از تجهیز گمرک بوشهر به سامانه اظهار کالا از راه دور خبرداد و تصریح کرد: گمرک بوشهر پس ازتهران و بندر شهید رجایی به عنوان سومین گمرک کشور از روز 28 اسفند سال جاری مجهز به سامانه اظهار کالا از راه دور شده است که نشان دهنده اعتماد گمرک ایران به بوشهر است.
 
ناظر گمرکات استان بوشهر افزود: هر چند با ایجاد هر سامانه خدمت رسان وجود مشکلات در روزهای اولیه طبیعی به نظر می رسد اما در این مدت زمان کوتاه حدود 85 درصد از مشکلات موجود در این سامانه اظهار کالا از راه دور برطرف شده است و با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان اردیبهشت این مشکلات به صفر می رسد.
 
مدیر کل گمرکات استان بوشهر بیان کرد: تا بهمن سال گذشته حدود 98 درصد اظهارنامه ها در مسیر قرمز قرار داشت که با این سیستم جدید و بر اساس آخرین زمان سنجی از سیستم فقط 62 درصد قرمز، 17 درصد سبز و مابقی زرد هستند.
 
پورحیدر افزود: وقتی کالایی در سیستم قرمز قرار می گیرد بدین معنا است که نه تنها توسط اصناف باید مورد تایید قرار گیرد بلکه باید پلمپ کانتینرنیز باز و کالا از نزدیک بازرسی شود.
 
ناظر گمرکات استان بوشهر گفت: در گمرک های این استان افرادی با شخصیت و دارای جایگاه قانونی با پرداخت حقوق بیت المال اقدام به داد و ستد و ترخیص کالا می کنند اما افراد محدودی که جوان نیز هستند بدون این که کالایی را اظهار کنند با دور زدن قانون به دنیال ترخیص کالا هستند که می تواند در آینده منشا ایجاد مشکلاتی برای گمرک شوند.
 
وی با اعلام این که گمرک دستگاه حاکمیتی است که عملکرد آن براساس وظایف محوله تعریف می شود، اظهار کرد: یک سری از فعالیت های گمرک های استان بوشهر که حاکمیتی است قابلیت برون سپاری ندارد اما بخشی از فعالیت های آن خارج از این چارچوب را می توان برون سپاری کرد.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین