| کد خبر: 223232 |

شهردار اصفهان:

شهردار اصفهان گفت: دوربرگردان پل زندان شهر اصفهان از سوی سازمان عمران در حال تجهیز کارگاه برای ساخت است و در کمتر از 6 ماه ساخته می شود.

تین نیوز

شهردار اصفهان گفت: دوربرگردان پل زندان شهر اصفهان از سوی سازمان عمران در حال تجهیز کارگاه برای ساخت است و در کمتر از 6 ماه ساخته می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در برنامه «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» با گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت، اظهار کرد: برای رفاه هر چه بیشتر این قشر از شهروندان، مکان ‎های عمومی شهر با روندی سریع و جدی تا حد قابل قبولی مناسب سازی شده است.

وی با اشاره به مناسب‌سازی و پیاده‌روسازی معابر شهر و تمام دسترسی ها در محور چهارباغ برای حضور افراد دارای معلولیت، گفت: برای ساختمان‌های مسکونی و تجاری در حال احداث ضوابط به گونه ای است که برای تردد افراد دارای معلولیت مناسب باشد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: همچنین در این زمینه در شهرداری ستاد مناسب ‎سازی فضاهای شهری با هدف اجرای صحیح قوانین مربوطه تشکیل شده است تا نیازسنجی، سیاست گذاری و اولویت بندی طرح‎ ها و پروژه‌ها انجام شود.

وی ادامه داد: اصفهان می‌تواند سرآمد مناسب‎سازی برای معلولان باشد که باید شهرداری با جدیت و تعصب اقدام کند تا حقوق شهروندی به خوبی محقق شود. به همین سبب کارت بلیت ‎های دو سفره رایگان ویژه معلولان شهر اصفهان ارائه شده است.

60 درصد معابر اصفهان مناسب برای تردد معلولان

نوروزی با بیان اینکه در حال حاضر در تعدادی از ایستگاه های خط یک مترو آسانسور نصب و در اختیار افراد توان ‌خواه قرار گرفته و به زودی این امکان در تمام ایستگاه‌ها فراهم می‌شود، گفت: امکان استفاده از پله‌های برقی برای افراد دارای معلولیت و نابینایان در ایستگاه ‌های مترو فراهم شده است.

وی افزود: 80 دستگاه اتوبوس سال گذشته وارد چرخه حمل و نقل عمومی شهر شد و همه آنها مجهز به جک مکانیکی و رمپ ویژه معلولان است.

شهردار اصفهان اظهار کرد: مدیر کل بهزیستی استان اصفهان 60 درصد از معابر شهر اصفهان را برای تردد معلولان مناسب‌ عنوان کرده است و با توجه به اینکه این دستگاه متولی اظهار نظر معتبر در ارتباط با میزان مناسب سازی‌ها در شهر است، تلاش شهرداری در جهت مناسب سازی 100 درصد معابر شهر است.

وی بیان کرد: همچنین دغدغه‌ها و مشکلات این قشر در نشستی با حضور 18 انجمن فعال در حوزه افراد دارای معلولیت مطرح شد تا تصمیماتی منطبق با منطق واقع گرایانه گرفته شود. در همین زمینه در شرایط کرونایی تعدادی از مترجمان برای ترجمه سخن افراد ناشنوا به کارمندان هنگام مراجعه به شهرداری به کار گرفته شده‌اند.

نوروزی با اشاره به گرامیداشت 16 آذرماه روز دانشجو گفت: این روز یادآور خواسته به حق استقلال طلبی و آزادی‎خواهی دانشجویان و جوانان تحصیل‌کرده در تمام دوران است و تنها مربوط به سال 1332 که سه نفر از دانشجویان به شهادت رسیدند، نیست.

نیاز 300 میلیارد تومانی شهرداری برای آزادسازی ادامه رینگ چهارم در منطقه 15

وی در پاسخ به سوال یکی از شهروندان در مورد ساماندهی خیابان رویان در منطقه 15 اظهار کرد: در این خیابان که در حریم شهر قرار دارد، پژوهشکده رویان واقع شده اما شهرداری فقط موظف به حفظ و نگهداری از آن بوده و ساماندهی و جاده‌ سازی آن در حوزه اختیارات اداره کل را ه و شهرسازی است.

شهردار اصفهان گفت: البته با وصل شدن کمربند شمالی به رینگ چهارم، معضلات تردد و ترافیک در شرق برطرف می شود. به همین سبب شهرداری 300 میلیارد تومان برای آزادسازی بخشی از رینگ در منطقه 15 شهرداری اعتبار نیاز دارد.

وی از اتصال پل‌ های آفتاب و شهید سلیمانی به یکدیگر تا پایان سال خبر داد و گفت: هفت کیلومتر مسیر رینگ در منطقه 15 قرار دارد که مسئله مربوط به پنج و نیم کیلومتر آن حل شده و مابقی به زودی برطرف خواهد شد.

نوروزی با اشاره به تخصیص بودجه برای کمربند شمالی شهر اصفهان در بودجه سال آینده تصریح کرد: اجرای کمربند شمالی در محدوده منطقه 15 شهرداری 80 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به آزادسازی ادامه خیابان سردار باقری در منطقه 15 که مورد سوال یکی از شهروندان بود، اظهار کرد: در منطقه 15 قسمت اعظم بودجه صرف ساخت پروژه مجموعه پل ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی می شود و آزادسازی ادامه خیابان سردار باقری هم با توجه به وسعت 5 هزار متری آزادسازی نیاز به اعتبار زیادی دارد.

وی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را 60 میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: ما باید 20 خانه را در این مسیر آزادسازی کنیم که نیاز به همکاری شورای معتمدین محله برای ترغیب مردم به آزادسازی داریم.

شهردار اصفهان گفت: یکی دیگر از موضوعات در این طرح، اولویت بندی احداث این خیابان یا خیابان رویان در منطقه 15 است که باید در بررسی بودجه امسال مورد توجه قرار گیرد.

تخصیص بودجه 1400 به ساخت ادامه خیابان زاهد در منطقه یک

وی در مورد ادامه خیابان زاهد در منطقه یک نیز اظهار کرد: این خیابان با منطقه هشت پیوند دارد و اگر آزادسازی تکمیل و اجرا شود، خیابان ساخته و یکی از مشکلات ترافیکی در هسته مرکزی شهر رفع می شود. همچنین سعی می شود در بودجه سال 1400 منطقه یک نیز این طرح لحاظ تا باقی مانده کار انجام شود.

نوروزی بیان کرد: بخشی از ایستگاه های متروی خط دوم در منطقه یک در حال ساخت است که بودجه و وقت زیادی از شهرداری این منطقه گرفته است اما تکمیل سایر طرح ها نیز در دستور کار منطقه است.

وی در مورد تعریض پل زندان در منطقه 13 نیز افزود: این پل هم اکنون دارای عرض کم است که برای دور زدن خودروهایی مانند اتوبوس به دلیل شعاع کم، مشکل ایجاد می شود؛ از همین رو از یک سال گذشته تعریض پل زندان در دستور کار منطقه 13 و معاونت حمل و نقل و ترافیک قرار گرفت.

خیابان های منتهی به میدان پینارت در حال تکمیل و آزادسازی است

شهردار اصفهان گفت: ممکن است برخی تصمیمات نارضایتی هایی نیز به دنبال داشته باشد که ما درصدد آسیب شناسی و رفع این نارضایتی ها نیز برآمده ایم به همین سبب این طرح مجددا مورد بررسی قرار گرفت و امسال احداث دوربرگردان به موازات بدنه شرقی تصویب شد که برای آن اعتبار هم لحاظ شده است.

وی از انتخاب سازمان عمران برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: با تجهیز کارگاه این طرح تا یک ماه دیگر این طرح باید در کمتر از شش ماه ساخته و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

نوروزی در مورد ساخت خیابان های منتهی به میدان شهدای هسته ای در منطقه چهار نیز اظهار کرد: میدان پینارت یا شهدای هسته ای از 20 سال پیش قرار بود در این بخش ساخته شود که با تلاش هایی که در این دوره صورت گرفت، این پروژه به عنوان یک میدان مهم در حال ساخت است.

وی از خیابان سازی از سوی این میدان به طرف گردنه زینل و نیز شهرک زاینده رود گفت و افزود: خیابانی که به گردنه زینل منتهی می شود از طریق ماده 9 آزادسازی شده است و به زودی ساخت آن تکمیل می شود و خیابانی هم که به هم شهرک زاینده رود می رسد، در حال آزادسازی است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید