| کد خبر: 430 |

تین نیوز | مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی با بیان اینکه قرار نیست درهای کشور را به روی موسسات خارجی ببندیم گفت: این سازمان در عین حال از موسسات رده بندی داخلی حمایت می کند.
 
محمد سعید نژاد عصر امروز در محمع عمومی عتدی سالیانه موسسه رده بندی ایرانیان که در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد اظهار داشت:متاسفانه به دلیل تحریم ها با یک سری محدودیتهای جدی مواجه شدیم که به دریافت خدمات از موسسات رده بندی خارجی نیز کشیده شد و این موسسات به رغم تمام شعارهای بشردوستانه ، وظیفه حرفه ای و مسئولیت انسانی خود در ایران را رها کردند .
 
وی ادامه خوشبختانه اعتماد به نفس ، دانش و تخصص دست اندرکاران حمل و نقل دریایی و موسسات رده بندی داخلی کشور باعث شد تا این تهدید به فرصت تبدیل شود به طوری که در غیاب موسسات رده بندی خارجی به خوبی از عهده انجام این مسئولیت برآمدندو با تجهیز به امکانات امکانات ، تامین نیروی انسانی و ارتقا سطح دانش تهدید خروج موسسات رده بندی خارجی به یک فرصت تبدیل شد .
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید قدر این فرصت را بدانیم افزود: باید با کمک همه بخش های دولتی و خصوصی تلاش کنیم تا موسسات رده بندی داخلی بتوانند با ارتقا سطح دانش خود به موقعیت ممتازی در سطح منطقه و جهان دست پیدا کنند.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به اعتقاد من موسسات رده بندی داخلی از جمله ایرانیان باید به بازار های بین المللی فکر کنند.
 
سعید نژاد عضويت موسسات رده بندي داخلي در انجمن بين المللي موسسات رده بندي را مورد تاكيد قرارداد و اضافه کرد: ما نیز به اندازه کافی از موسسات رده بندی داخلی حمایت می کنیم تا این موسسات به شان و جایگاه و منزلت علمی و حرفه ای که باید داشته باشند دست پیدا کنندو بتوانیم با استفاده از امکانات فعلی و شرکای تجاری خارجی موقعیت این موسسات را از ملی به منطقه ای و بین المللی تبدیل کنیم.
 
مدیر عامل سازمان بنادرو دریانوردی سپس رقابت در حوزه حمل و نقل را مهم خواند و در عین حال گفت: هر چند رقابت یک امتیاز و فرصت تلقی می شود اما در صورت که به خوبی با آن برخورد نشود به یک تهدید تبدیل خواهد شد .
 
وی در این ارتباط افزود: قرار نیست موسسات رده بندی مشابهی را ایجاد و به موسسات داخلی فعلی اضافه کنیم که رقابت بوجود بیاید.
 
سعید نژاد با بیان اینکه موسسات رده بندی داخلی باید با خیال راحت و بدون دغدغه با مشتریان خارجی خود ارتباط برقرار کنند اظهار داشت: سازمان بنادر از موسسات رده بندی داخلی انتظار دارد به گونه ای عمل کنند که گواهی نامه های صادره آنها از یک اعتبار ذاتی و جهانی برخوردار باشد.
 
مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی سپس با بیان اینکه قرار نیست درکشور را به روی موسسات خارجی ببندیم گفت: این سازمان در عین حال از موسسات رده بندی داخلی حمایت می کند چراکه عملکرد این موسسات باعث شد تا تحریم ها در این بخش تاثیری نداشته باشد.
 
سعید نژادسپس به نبود حمایت از بخش دریایی کشور اشاره کرد و گفت:در مقایسه با سایر بخش های اقتصادی کشور حتی بخش های جاده ای ریلی ،بخش حمل و نقل دریایی تاکنون از حمایت برخوردار نبوده است در حالی که این بخش برای ارتقا فعالیت های خود در بازار های جهانی نیازمند امکانات و حمایت است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین