| کد خبر: 1244 |

تین نیوز | مدیر كل اداره بندر و دریانوردی شهیدباهنر در مورد تدابیر نوروزی این اداره كل گفت:از آنجا که 98 درصد سفرهای دریایی داخلی در بزرگترین بندر مسافری کشور(بندرشهیدحقانی)انجام می شود علاوه براقدامات مشابه درطول سال، تدابیری ویژه ای نیز برای ایام پایان سال در سه محور اندیشیده شده است.
 
مجید امینی یكی از این تدابیر را ایمنی، امنیت و رفاه مسافری اعلام كرد و گفت:در این راستا افزایش باند تردد به بندر جهت تسهیل در تردد مسافرین ، افزایش تعدادنفرات جهت ارائه خدمات وکاهش زمان انتظار، نصب تابلوهای ایمنی و راهنمایی بندر و افزایش امکانات رفاهی و فرهنگی بندر شهید حقانی مورد توجه قرار گرفته است.
 
وی با اشاره افزایش ایمنی اسکله های بندر شهید حقانی افزود: در این زمینه افزایش تعداد اسکله های پهلودهی به شناورهای مسافری این بندر از 18به 22 پست، افزایش فضای مانور شناورهای مسافری ،سرویس و بروز رسانی بویه های مسیرهای تردد به جزایر قشم وهرمز به بندرشهیدحقانی و بالعکس و همچنین استقرارآتش نشانی، اورژانس، وتیم واکنش سریع درشرایط اضطراری اجرایی شده است.
 
مدیركل بندر و دریانوردی شهید باهنر ایمنی شناورهای مسافری را مورد تاكید قرار داد و افزود: در این بخش نیز بازرسی های مستقر و متمرکز بر روی شناورهای مسافری توسط افسران ایمنی بنادر در دستور كار قرار گرفته ضمن اینكه خدمه شناورها نیز در ارتباط با مباحثی مانند ایمنی، امنیت، ومدیریت بحران آموزش های لازم را دریافت كرده اند.
 
وی همچنین از افزایش ناوگان مسافری در ایام نوروز از 39شناور به45 فروند شناور خبر داد و گفت:با این اقدام ظرفیت صندلی های این بخش از چهار هزار و 47 فروند به پنج هزار و 553 صندلی افزایش یافته است.
 
* اسکله رو رو در بندر جاسك احداث می شود

مدیر كل اداره بندر و دریانوردی شهیدباهنر درباره پروژه‌های بندرهای تابعه شرق استان هرمزگان نیز گفت: در بندر جاسک لایروبی حوضچه،دیوارکشی و احداث ساختمان مرجع دریایی، در بندرسیریک لایروبی حوضچه و دیوارکشی و در بندرتیاب لایروبی حوضچه اجرایی شده است.
 
امینی به پروژه های مطالعاتی اداره كل بندر و دریانوردی شهید باهنر نیز اشاره كرد و افزود:در بندر جاسک اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق بندر جاسک و احداث اسکله رو رو و در بندر تیاب ساماندهی ابنیه و محوطه بندر در دست مطالعه است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین