| کد خبر: 165276 |

وجود 21 میلیون دستگاه خودرو و حدود 11 میلیون دستگاه موتورسیکلت شماره‌گذاری شده و شاید 8 میلیون دستگاه خودرو و موتورسیکلت و انواع وسیله‌نقلیه در شیوه‌های دیگر حمل‌ونقل و فعالیت عمرانی یا معدنی یا غیر آن که بدون شماره هستند، عدد 40 میلیون وسیله‌نقلیه را نشان می‌دهد.

تین‌نیوز | 

وبلاگ امیر جعفرپور: وجود 21 میلیون دستگاه خودرو و حدود 11 میلیون دستگاه موتورسیکلت شماره‌گذاری شده و شاید 8 میلیون دستگاه خودرو و موتورسیکلت و انواع وسیله‌نقلیه در شیوه‌های دیگر حمل‌ونقل و فعالیت عمرانی یا معدنی یا غیر آن که بدون شماره هستند، عدد 40 میلیون وسیله‌نقلیه را نشان می‌دهد. 

نگارنده در کتاب «برنامه راهبردی زنجیره تامین تجهیزات حمل‌ونقل» که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1393 با همکاری دانشگاه شهید بهشتی چاپ شده (که با عنوان فوق جزئیات قابل استخراج آن در اینترنت موجود است) به تفصیل در این حوزه قلم زده است. اما یک نکته بسیار مهم در این زمینه، صلاحیت ناوگان برای بهره‌برداری درکلیه شقوق است. در این راستا به طور مشخص در حمل‌ونقل جاده‌ای و شهری طی سه سال و نیم مسئولیت در مسند مدیرکل حمل‌ونقل شهری و عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور مبحث معاینه فنی و ساختارمند کردن آن در دستور کار قرار گرفت. طراحی و پیاده‌سازی سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) با محوریت اتحادیه سازمان‌های حمل‌ونقل همگانی کشور (که عضویت و ریاست هیات مدیره آن طی سه سال بر عهده اینجانب بود) دستاورد بزرگی برای کشور در جهت ارتقای صلاحیت ناوگان به حساب می‌آید. معاینه حدود 10 میلیون خودروی سبک و سنگین و موتورسیکلت در سال 96 که دو برابر سال قبل بود و کاهش تصادفات و سوانح ترافیکی ناشی از این مهم (که برآورد می‌شود 1500 کشته و 30 هزار مصدوم ناشی از آن کاهش یافته باشد) از دستاوردهای این دوران است. همچنین ساماندهی معاینه ناوگان دوگانه‌سوز و موتورسیکلت‌ها و تصویب قانون هوای پاک در مجلس و تصویب نامه‌های متعدد در دولت برای ارتقای معاینه فنی (قیمت، کیفیت، کمیت و نظارت) ضمن به میدان آوردن منتقدان آن به ویژه پلیس راهور، سازمان محیط زیست، وزارت صمت، سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت از جمله توفیقات مهم در این زمینه است.

آنچه اکنون باید به صورت ویژه در این حوزه در نظر باشد پنج مورد ذیل است:

1.  انجام معاینه فنی طبق استانداردهای ملی (برای خودروهای بنزینی در عمده مراکز معاینه فنی از 135 مورد معاینه استاندارد 9181 ،تنها چهار مورد مکانیزه و 6 مورد چشمی معمولا انجام می‌شود)

2.  دو برابر شدن قیمت ناچیز کنونی معاینه فنی برای ترغیب مراکز به معاینه دقیق و صرف وقت سه برابر برای انجام پنج آزمون مکانیزه و 33 آزمون چشمی و البته دو برابر شدن مراکز معاینه فنی و اشتغال جدید در این حوزه تا 5هزار نفر.

3.  افزایش دفعات معاینه فنی برای خودروهای بالای 10سال (2 بار در سال تا قبل از 15 سال و چهار بار در سال برای 15 سال به بالا )

4.  اتصال و هم‌افزایی مراکز خدمات پس از فروش خودرو به سیمفا و انجام آزمون‌ها و بازدیدهای دوره‌ای خودرو در دوره ضمانت (گارانتی و وارانتی) تحت این سامانه در زمان‌های مشخص یا کیلومترهای مشخص.

5.  حذف شرایط سنی از خودروی فرسوده و امکان تردد تنها برای خودروهایی که معاینه فنی دارند. در نتیجه خودروی کم سن و سال فاقد شرایط دریافت معاینه فنی، فرسوده یا غیرقابل تردد بوده و خودروی مسن دارای معاینه فنی امکان تردد خواهد داشت. به این ترتیب خودرو‌های با کیفیت ادامه حیات داده و خودروهای بی‌کیفیت سریع‌تر از چرخه حمل‌ونقل خارج می‌شوند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین