انجام 65 درصد واردات و صادرات کشور از طریق بندر شهید رجایی

بندر شهید رجایی یکی از شاهرگ‌ های اقتصادی و یکی از نقاط مهم راهبردی کشور است که بیش از 65 درصد واردات و صادرات کشور از طریق این بندر انجام می‌ گیرد.

انجام 65 درصد واردات و صادرات کشور از طریق بندر شهید رجایی
تین نیوز

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان پدافند غیر عامل را نوعی دوراندیشی دانست که به معنای مراقبت، کنترل و ایجاد موانع در برابر انواع آسیب‌ ها و تهدیدها است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حسین عباس‌ نژاد روز دوشنبه در همایش علمی آموزشی پدافند غیرعامل در بندر شهید رجایی اظهار کرد: بندر شهید رجایی یکی از شاهرگ‌ های اقتصادی و یکی از نقاط مهم راهبردی کشور است که بیش از 65 درصد واردات و صادرات کشور از طریق این بندر انجام می‌ گیرد. 

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه حساسیت‌ مقابله و اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با هر‌گونه تهدید از موضوعات بسیار مهم و مورد توجه در استان هرمزگان است، لازمه انجام فعالیت‌ های عمرانی و طرح‌ های توسعه‌ ای در بندر شهید رجایی را توجه ویژه به استانداردهای پدافند غیرعامل دانست.

عباس‌ نژاد ضمن تاکید ر توجه به مسائل حفاظتی از سوی مدیران و کارکنان شرکت‌ های بخش خصوصی مستقر در این بندر، ایجاد مرکز ICT را یکی از طرح‌ های مهم اداره کل بنادر هرمزگان در حوزه پدافند غیرعامل عنوان کرد. 

وی توجه و تاکید به افزایش تجهیزات امنیت فیزیکی و کنترل دسترسی از جمله نصب دوربین‌ های حفاظتی و حفاظت پیرامونی و اطفای حریق را از دیگر نمونه‌ طرح‌ های مهم بنادر هرمزگان در راستای پدافند غیرعامل و توجه به امنیت پایدار در بزرگترین بندر تجاری ایران عنوان کرد.   

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گفت: موضوع پدافند با تمامی شقوق زندگی اجتماعی انسان سرو کار دارد و در سیستم‌ های اداری بخش کلیدی محسوب‌ می‌ شود.

ایوب خادمی بندری با اشاره به حجم گسترده فعالیت‌ ها و وجود زیرساخت‌ های راهبردی در بندر شهید رجایی گفت: دامنه فعالیت‌ های پدافند غیرعامل فقط در حوزه ادارات اجرایی تعریف نمی‌شود ، بلکه شرکت‌ های بخش خصوصی موظف هستند این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

وی فرهنگ‌ سازی در حوزه پدافند غیرعامل را یکی از راهکارهای اساسی برای رسیدن به اهداف مورد نظر دانست و خاطرنشان کرد: برای کاهش آسیب‌ ها و خطرات دشمن باید تهدیدها را شناساسی و در جهت رفع آن اقدام مناسب و به موقع کرد و این مهم جز با آگاهی‌ بخشی محقق نمی‌ شود.  

 علی علیدوستی مدرس دانشگاه مالک اشتر نیز در بیان اهمیت به کارگیری الزامات و اصول پدافند غیرعامل به منظور تداوم کاهش آسیب‌ پذیری و تسهیل مدیریت در شرایط اضطرار گفت: اختفا، پوشش، فریب، تفرقه و پراکندگی، مقاوم‌ سازی و استحکامات و اعلام خبر از اصول مهم پدافند غیرعامل است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.