| کد خبر: 261049 |

خسارت به 50 درصد ساختمان های روستایی با زلزله ۴.۶ هرمزگان

برآوردها حاکی است که در مناطق روستایی بیش از ۵۰ درصد ساختمان ها و در برخی آبادی ها بیش از ۷۰ درصد واحدهای مسکونی و در مناطق شهری به غیر از جزیره کیش حدود ۴۰ درصد ساختمان ها بدون اسکلت است.

تین نیوز

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام اینکه گسل پیش ژرفای زاگرس مسبب زلزله با بزرگی ۴.۶ در بندر چارک هرمزگان بوده و ۳ پس لرزه بعد از وقوع زلزله به ثبت رسیده بر مقاوم سازی واحدهای مسکونی غیرمقاوم در برابر زلزله تاکید کرد.

به گزارش تین نیوز از وزارت راه و شهرسازی، علی بیت اللهی در خصوص زلزله امروز ۱۱ شهریور که ۵ و ۲۵ دقیقه صبح با بزرگی ۴.۶ در جنوب ایران رخ داد، توضیح داد: بر اساس نقشه های تهیه شده این زلزله در جنوب خط ساحلی بندر چارک از شهرستان بندرلنگه قرار دارد که درست مرز خلیج فارس و قسمت زمینی بندر هرمزگان در بخش چارک است و فاصله رومرکز این زلزله از جزیره کیش حدو ۳۸ کیلومتر و از بندر چارک و جناح حدود ۳۶ کیلومتر فاصله دارد.

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از وقوع ۳ پس لرزه بعد از وقوع زلزله تا این لحظه خبر داد و افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی تاکنون گزارشی از خسارت و خرابی دریافت نشده است.

بیت اللهی گفت: بر اساس نقشه توزیع گسل های ایران، فعالیت قطعاتی از گسل پیش ژرفای زاگرس که دقیقا با رومرکز زلزله مجاورت دارد مسبب رخداد زلزله است.

وی در خصوص کیفیت ساخت و ساز در منطقه زلزله زده اعلام کرد: ارزیابی های نشان از وضعیت نامناسب واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده دارد. برآوردها حاکی است که در مناطق روستایی بیش از ۵۰  درصد ساختمان ها و در برخی آبادی ها بیش از ۷۰ درصد واحدهای مسکونی و در مناطق شهری به غیر از جزیره کیش حدود ۴۰  درصد ساختمان ها بدون اسکلت است. بنابراین کیفیت ساخت و ساز به ویژه در مناطق روستایی مقاوم در برابر زلزله نیست.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.