| کد خبر: 222244 |

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب پیشنهادات انجمن شاعران ایران نام ۱۲ شاعر و ادیب معاصر را بر خیابان‌های اطراف محل انجمن شاعران در منطقه ۳ تهران نام‌گذاری کردند.

تین نیوز

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب پیشنهادات انجمن شاعران ایران نام ۱۲ شاعر و ادیب معاصر را بر خیابان‌های اطراف محل انجمن شاعران در منطقه ۳ تهران نام‌گذاری کردند.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سه‌شنبه در دویست و چهل و نهمین جلسه خود قرائت پنجاه و چهارمین صورتجلسه نامگذاری ها را در دستور کار قرار دادند.

«محمدجواد حق شناس» رئیس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص اظهار داشت: این صورتجلسه آخرین صورتجلسه ای است که از قبل باقی مانده بود و از این به بعد مصوبات کمیسیون نامگذاری به شکل عادی در جلسات شورای شهر مطرح می‌شود.

وی افزود: این صورتجلسه حاوی ۱۳ پیشنهاد است که ۱۲ پیشنهاد آن مربوط به یک پکیج است که انجمن شاعران ایران به کمیسیون نامگذاری پیشنهاد کرده‌است.

 وی گفت: بر این اساس کمیسیون نامگذاری پیشنهاد داد تا ۱۲ خیابان در منطقه ۳ شهرداری تهران و پیرامون خانه شاعران ایران به نام شاعران و ادیبان معاصر نامگذاری شود.

حق‌شناس ادامه داد: بر این اساس خیابان فتح به نام «دکتر طاهره صفارزاده» مفسر و شاعر سرشناس، کوچه شقایق به نام «خسرو احتشامی» و کوچه یکم با حفظ شماره به نام «م. آزاد» شاعر معاصر نامگذاری خواهد شد.

وی افزود: همچنین خیابان دوم با حفظ شماره به نام «شیون فومنی»، خیابان نیلوفر به نام «م. موید» شاعر عاشورایی و خیابان گلچین به نام «گلچین گیلانی» پیشنهاد شده است.

حق شناس ادامه داد: همچنین خیابان یاس به نام «مظاهر مصفا»، خیابان پوریا به نام «ابوالحسن ورزی» و خیابان پروانه به نام «پرویز ناطق خانلری» نامگذاری خواهد شد.

رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر همچنین اظهار داشت: خیابان فاطمی در منطقه ۳ به نام «پژمان بختیاری»، خیابان امین به نام «هادی رنجی تهرانی» و خیابان گیتی به نام استاد «احمدرضا احمدی» پیشنهاد شده است.

خیابان نیایش درکنار وزارت کار به نام دکتر سرحدی زاده شد

وی همچنین گفت: تغییر نام خیابان نیایش در کنار وزارت کار با پیشنهاد خانه کار به نام مرحوم ابوالقاسم سرحدی زاده در کمیسیون نامگذاری تصویب شد اما بعد از این تصویب خانواده ایشان مخالفت کردند و فعلا از دستور جلسه حذف شده است.

«مجید فراهانی» عضو دیگر شورای شهر تهران در خصوص نامگذاری خیابانی به نام دکتر سرحدی‌زاده، گفت:برخی اشخاص ملی هستند و نمی توان با نظر مخالف خانواده نامگذاری را لغو کرد.

حق شناس در این باره گفت: درباره نام‌گذاری معبری به نام مریم میرزاخانی نیز پدر خانواده رضایت نداشت، اما این افراد تنها متعلق به خانواده نیستند

وی ادامه داد : پدر خانواده میرزاخانی با نام‌گذاری معبر مشکل داشت اما پس از رایزنی، یک خانه کودکان کار در منطقه ۱۵ با رضایت خانواده به نام مریم میرزاخانی گذاشته شد.

«احمد مسجد جامعی» عضو دیگر شورای شهر هم درباره نامگذاری خیابانی به نام دکتر سرحدی‌زاده گفت: بهتر است احترام خانواده رعایت شود اما می توان با خانواده ایشان صحبت کرد.

وی گفت: می‌توان در نامگذاری ها به سلوک افراد توجه داشت و بر اساس سوک آنان نامگذاری را معبری را انجام داد.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نهایت با ۱۷ رای مصوبات کمیسیون نامگذاری شورا را تصویب کردند.

دویست و چهل و نهمین جلسه شورای شهر تهران به‌پرونده های باغات شهر تهران و همچنین صورت جلسه پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون نامگذاری شورا اختصاص دارد .

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید