| کد خبر: 191314 |

وزیر راه و شهرسازی از راه آهن خواف-هرات بازدید کرد.

تین نیوز

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد برای تسریع در عملیات اجرایی راه آهن خواف-هرات، شرکت راه آهن یک دستگاه زیرکوب در اختیار شرکت ساخت و توسعه قرار دهد و آموزش پرسنل افغانستانی نیز جهت انجام امور مربوط به راه آهن در خاک افغانستان در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه از روند اجرایی راه آهن خواف-هرات بازدید کرد.

خیراله خادمی در رابطه با این بازدید اظهار داشت: راه آهن خواف-هرات به طول 139 کیلومتر با هدف اتصال کشور افغانستان از طریق شبکه ریلی جمهوری اسلامی ایران به آب‌های آزاد- حمل و ترانزیت بار و کالا به کشور افغانستان و در ادامه به کشورهای شرقی آسیا در دست اجرا قرار دارد که با توجه به اهمیت آن وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان خراسان رضوی از آن بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از دستور ویژه وزیر راه و شهرسازی برای تسریع در اجرای عملیات اجرایی این راه آهن خبر داد و گفت: با دستور ایشان مقرر شد برای تسریع در عملیات اجرایی راه آهن خواف-هرات، شرکت راه آهن یک دستگاه زیرکوب در اختیار شرکت ساخت و توسعه قرار دهد و آموزش پرسنل افغانستانی نیز جهت انجام امور مربوط به راه آهن در خاک افغانستان در دستور کار قرار گیرد.

خادمی ضمن مثبت ارزیابی کردن روند اجرای این پروژه پیشرفت فیزیکی زیرسازی این مسیر را 100درصد عنوان و اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی روسازی این خط ریلی در داخل ایران بیش از  88 درصد است و 85 کیلومتر ریل‌گذاری آن انجام شده که در حال حاضر عملیات تکمیلی نصب خطوط ایستگاهی در دست انجام است .

وی در تشریح مسیر این خط ریلی گفت: راه آهن خواف-هرات در بخش ایران از راه آهن سنگان- تربت حیدریه در نزدیکی ایستگاه خواف شروع و در امتداد شمال غربی به جنوب شرقی ادامه می‌یابد. مسیر این            راه آهن جاده تایباد-خواف و جاده معدن سنگان را به صورت زیرگذر قطع می کند. ریل پس از عبور از ارتفاعات خواجه انجیر  در کیلومتر 55 در مجاورت نوار مرزی قرارگرفته و در نهایت به مرز شمتیغ می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت توسعه با بیان اینکه ایستگاه های سنگان، میوتک، خوشابه و شمتیغ ایران در این مسیر ریلی قرار دارد اضافه کرد: عملیات احداث پایانه مرزی ایستگاه راه آهن شمتیغ با حدود 10.727 متر مربع بنا با اولویت ساختمان اصلی با پیشرفت فیزیکی 33 درصد در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در تشریح وضعیت برون مرزی این پروژه در خاک افغانستان گفت: عملیات ساختمان ایستگاه جونو با مساحت 250 مترمربع با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی در دست انجام است.

وی افزود: از طول 62 کیلومتری قطعه  3 برون مرزی که در خاک افغانستان واقع شده تا کنون 62 کیلومتر ریل گذاری انجام شده و عملیات تکمیلی خطوط ایستگاهی در حال اجرا است. همچنین عملیات اجرایی فیبرنوری به طول 20 کیلومتر آغاز شده و در بخش ارتباطات رادیویی نیز مقدمات خرید  دکل های مخابراتی فراهم و درحال حمل به محل ایستگاه است. 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین