| کد خبر: 154180 |

جلسه مجمع عمومی شرکت ساخت، ویژه بررسی بودجه و اهداف سال 97 برگزار شد.

تین‌نیوز | 

جلسه مجمع عمومی شرکت ساخت، ویژه بررسی بودجه و اهداف سال 97 برگزار شد.

این جلسه با حضور غلام‌رضا سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری، حسابرسی و اصول حاکمیت شرکتی، محمد رحمتی رئیس هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه، خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و سایر اعضای مجمع از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این جلسه خیرالله خادمی از تمرکز منابع شرکت بر پروژه های اقتصاد مقاومتی و عملکرد درخشان شرکت ساخت در این بخش خبر داد و افزود: این پروژه‌ها تا شهریورماه 62 و در مجموع 89 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در سال 97 به سرانجام رساندن پروژه‌های دارای اولویت و تکمیل کریدورهای کشور اولویت اول شرکت ساخت است. احداث 418 کیلومتر خط ریلی، 401 کیلومتر آزادراه و 1132 کیلومتر بزرگ‌راه از جمله برنامه‌هایی است که در سال آینده دنبال خواهیم کرد.

او اضافه شدن ساخت و توسعه راه‌های روستایی به حوزه وظایف شرکت ساخت را موجب دوچندان شدن وظایف این شرکت دانست و افزود: با وجود افزایش وظایف شرکت، بودجه جاری چندان افزایشی نداشته است و این مسئله موجب بروز مشکل‌هایی خواهد شد.

خیرالله خادمی خواستار رسیدگی مجمع عمومی به افزایش متناسب بودجه شرکت شرکت ساخت با وظایف محوله شد و خواستار تجدید نظر در بودجه این شرکت شد.

در ادامه این جلسه غلام‌رضا سلامی از اتصال 5 استان به شبکه ریلی در این دولت خبر داد.

غلام‌رضا سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری، حسابرسی و اصول حاکمیت شرکتی، پروژه راه‌آهن چابهار-زاهدان را از جمله پروژه‌هایی دانست که تأمین مالی آن به صورت BOT انجام خواهد شد و گفت: در پی آن هستیم که روش تأمین بودجه پروژه‌های ریلی در دست ساخت و جدید را به روش BOT تغییر دهیم.

او مجمع عمومی شرکت را دارای جایگاه با اهمیتی دانست و افزود: بایستی دستگاه‌های عضو مجمع به مصوبات مجمع توجه کنند و آنرا ملاک تصمیم‌گیری و مصوبات خود کنند و اگر مباحثی در موضوعات مرتبط دارند با مطرح کردن آن در مجمع عمومی در رابطه با آن تصمیم‌گیری کنند.

در ادامه این جلسه، بودجه سال آتی شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر یک از حاضران به ارائه نظرات خود در این خصوص پرداختند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین