| کد خبر: 262610 |

افزایش پروازهای داخلی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مردادماه سال ۱۴۰۲ ، با عرضه ۲۳۰ هزار و ۷۰۴ صندلی ، تعداد ۱۷۱ هزار و ۷۸۴ مسافر را در شبکه پروازی داخلی و بین المللی خود جابه جا کرده است.

تین نیوز

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مردادماه سال ۱۴۰۲ ، با عرضه ۲۳۰ هزار و ۷۰۴ صندلی ، تعداد ۱۷۱ هزار و ۷۸۴ مسافر را در شبکه پروازی داخلی و بین المللی خود جابه جا کرده است.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در مردادماه سال ۱۴۰۲، با عرضه ۲۳۰ هزار و ۷۰۴ صندلی، تعداد ۱۷۱ هزار و ۷۸۴ مسافر را در شبکه پروازی داخلی و بین المللی خود جا به جا کرده است.

این در حالی است با وجود عملیات حج و جابجایی زائران اربعین حسینی، بیشترین آمار مسافر جا به جا شده در پروازهای داخلی ۷۹ هزار ۵۴ مسافر و در پروازهای خارجی تعداد ۹۲ هزار و ۷۳۰ نفر بوده است.

شایان ذکر است ضریب ظرفیت مسافر در پروازهای داخلی ۸۰.۳۵ درصد و در پروازهای بین المللی ۷۰.۸ درصد است.

بر اساس آمار، مجموعاً ۶۶۰ هزار و ۵۷۵ کیلوگرم بار توسط ناوگان “هما” در این مدت حمل شده است که ۱۵۴ هزار و ۱۳۹ کیلوگرم در پروازهای داخلی و ۵۰۶ هزار و ۴۳۶ کیلوگرم در پروازهای خارجی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، هواپیمایی «هما» در این ماه نیز توانسته است میزان ۷۲ هزار و ۸۰۸ کیلوگرم پست در شبکه پروازی داخلی و خارجی خود حمل کند که از این میزان ۶۰ هزار و ۶۲۹ کیلوگرم مربوط به پروازهای داخلی و ۱۲ هزار و ۱۷۹ کیلوگرم مربوط به پروازهای خارجی است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟