| کد خبر: 12074 |

تین نیوز | معاون مدیر تامین و توزیع در حمل و نقل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه ایران دارای بزرگترین ناوگان حمل و نقل سوخت در خاورمیانه است، گفت: میانگین سن ناوگان نفتکش های جاده ای ایران با ناوگان کشورهای اروپایی برابری می کند.
 
عباس فیلسرایی با اشاره به جابجایی سوخت در کشور از طریق خطوط لوله، نفتکش، واگن های مخزن دار و کشتی، اظهار داشت: حدود 10 هزار دستگاه نفتکش در قالب 400 شرکت حمل و نقل بخش خصوصی از طریق جاده ها حجم قابل توجهی از سوخت را حمل می کنند.
 
معاون مدیر تامین و توزیع در حمل و نقل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در سال 1392، حدود 87 میلیارد لیتر سوخت از طریق مسیر جاده ای توسط نفتکش ها جابجا شد که این میزان نسبت به سال 91 حدود 3 درصد رشد را نشان می دهد.
 
فیلسرایی افزود: در سال گذشته 3 میلیارد لیتر سوخت نیز توسط 2 هزار و 500 واگن مخزن دار حمل شد که نسبت به سال 91 حدود 7 درصد رشد داشته است.
 
وی خاطرنشان کرد: واگن های مخزن دار برای حمل سوخت در مسیرهای دوردست و نیروگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 
معاون مدیر تامین و توزیع در حمل و نقل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ادامه داد: همچنین در سال گذشته 8 میلیارد لیتر فرآورده سوختی توسط 7 فروند کشتی جابجا شد.
 
فیلسرایی اظهار داشت: از کشتی ها برای سوخت رسانی به جزایر، شهرهای بندری و انتقال فرآورده های تولیدی پالایشگاه لاوان استفاده می شود.
 
وی اضافه کرد: صرفه اقتصادی و زیست محیطی سوخت رسانی با کشتی به بنادر جنوبی نسبت به نفتکش های جاده ای بیشتر است.
 
میانگین عمر نفتکش ها 9 سال
معاون مدیر تامین و توزیع در حمل و نقل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اظهار داشت: با اقداماتی که درخصوص نوسازی و تقویت ناوگان حمل ونقل سوخت کشور انجام شده میانگین عمر نفتکش های تدارکاتی (تریلرها) به 9 سال رسیده، در حالی که میانگین عمر کامیونهایی که در جاده های کشور تردد می کنندف حدود 16 سال است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین