| کد خبر: 180692 |

دولت با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی در لایحه بودجه سال آینده مبلغ ۵۹۸ هزار میلیون ریال برای احداث و اجرای ۶ طرح زیربنایی اولویت‌دار منطقه شرق کشور و استان خراسان جنوبی در نظر گرفته است.

تین‌نیوز | 

دولت با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی در لایحه بودجه سال آینده مبلغ ۵۹۸ هزار میلیون ریال برای احداث و اجرای ۶ طرح زیربنایی اولیت‌دار منطقه شرق کشور و استان خراسان جنوبی در نظر گرفته است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسای، بر اساس اطلاعات سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات بخش حمل‌و‌نقل توسط این سازمان و با هماهنگی واحد مسئول در وزارت راه و شهرسازی (معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت مزبور) و با تایید وزیر راه و شهرسازی میان طرح‌های مندرج در پیوست شماره یک لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور توزیع شده و کوشش شده با رویکرد شبکه‌ای و ملی (و نه استانی یا منطقه‌ای) و اتخاذ راهبرد توسعه پایدار حمل‌و‌نقل، میان طرح‌های جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی توزیع شود.

File.aspx

در این راستا اهدافی نظیر اصلاح نظام حمل‌ونقل و افز‌ایش سهم راه‌آهن (از طریق توسعه شبکه، تامین ناوگان و ارتقای بهره‌وری)، تکمیل شبکه راه‌های شریانی کشور از طریق ارتقا به بزرگراه و آزادراه، بهبود ایمنی، تسهیل جریان عبور و مرور کالا و مسافر در کشور و رفع گلوگاه‌های ترافیکی و ظرفیتی، افزایش ترانزیت و گسترش حمل‌ونقل ترکیبی و چند وجهی، در پرتو توزیع و مدیریت بهینه منابع اعتباری کشور پیگیری شده اند.

در رابطه با طرح‌های اولویت‌دار منطقه شرق کشور و استان خراسان جنوبی نیز، سازمان برنامه و بودجه کوشش نموده علیرغم محدودیت‌های اعتباری کشور، توجه ویژه به اتمام طرح‌های در دست اجرا را در دستور کار قرار دهد و وضعیت اعتباری مهم‌ترین طرح‌های منطقه به شرح زیر است.

  همانگونه که مشاهده می گردد اعتبارات مهمترین طرح‌های حمل‌و‌نقل مربوط به استان خراسان جنوبی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور ، نسبت به میزان ابلاغی در سال ۱۳۹۷ با افزایش چشمگیر مواجه بوده  (از جمله طرح‌های مندرج در ردیفهای ۱ و ۶ جدول) که نشان‌دهنده توجه و عنایت ویژه نظام برنامه‌ریزی و بودجه کشور و دولت، به توسعه پایدار منطقه شرق کشور و تامین زیرساخت‌های اساسی است.

در رابطه با مدیریت بدهی‌های پیمانکاران و مشاوران نیز پیشنهاد می گردد، دستگاه‌های اجرایی ضمن پرهیز از ایجاد تعهد مازاد بر اعتبار مصوب طرح‌ها، از طریق بسیج منابع و امکانات، اولویت بندی پروژه‌ها و قراردادهای در دست اجرا و بهبود بهره‌وری، نسبت به استفاده بهینه از منابع اعتباری اقدام نموده تا شاهد اثربخشی بیشتر در استفاده از منابع برای توسعه طرح‌های زیرساختی در کشور باشیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین